Kanec (1984)

No žádná velká sláva se nekonala, moc jsem nechápal jakou roli tam měli tamnější burani, přišlo mi zbytečné míchat zabijáckého kance a úchyly z buše, každopádně to moje hodnocení jakýmkoliv zásadním způsobem neovlivňuje, co mi vadilo nejvíc tak totálně zvrácený herectví všech hrajících a podivná maketa nebo snad koláž vraždenýho kance. Novinářka navíc gravidní odjíždí do Austrálie natočit dokument o zabíjení klokanů, shodou několika okolností se už nevrátí a tak se za ní vydává její snoubenec, kterej začne pátrat na vlatní pěst, způsob jeho podivného pátrní a následny boj s kancem mi přišel přinejmenšim směšnej a ne hororovej. Rozhodně film byl dalším velkým omylem,ale úplně to nejhorší co jsem za poslední dobu viděl.

Zvláštní dny (1995) odpad!

Nekonečný příběh v provedení J. Camerona, tak jak mě zklamal tenhle film a režisér zároveň timhle odpadem mě snad podobně nezklamal nikdo jinej.Film jsem bohužel nebyl schopnej dát najednou,ale po částech, již po půl hodině jsem netušil jaký byl začátek, po hodině jsem netušil a nic si nepamatoval co se událo předchozí hodinu,další den jsem si nepamatoval lautr nic a konec film jsem si nahlas řekl, co tohle doprdele bylo?Víte co, já to ani raději nechci vědět.S filmem Existenz bych nesrovnával, protože s ním fakt nemá nic společnýho, jestli pár drátů na hlavě mělo předstaovat děsně futuristiký rok 2000? Uječená černoška, kterou levou zadní zmákne policejn komandu,ale přesto to hraje na city, Lenny ano, Lenny ne, Lenni miluji tě, Lenni táhni do hajzlu, Lenny to a Lenny tamto, 2 hodiny a 20 minut mého života jsou ty tam a já si ještě nějaký ten páte budu vyčítat a tlouct se do hlavy, že jsem si tuhle sračku stahoval. Jasnej odpad pro rok 2013.

Hon (2012)

Váhal jsem mezi jednou a dvěma hvězdičkami,vzhledem k dýlce filmu a zpatlanému ději, od kterého jsem očekával opravdu víc se nakonec rozhoduji jeno pro jednu hvězdičku. A jak už to tu někdo psal, opravdu mám pocit, že tenhle film je velmi nadhodnocen, a je to právě tím, že je ze severské produkce, pokud by se jednalo o americký snímek, už by se tu všude plivalo a hodnocení by se nedostalo přes 5%. Ta jedna hvězdička právě za Mads Mikkelsena. Žádná hitparáda opravdu, logika celého filmu je od začátku v háji a nedaří se vysondovat byť jediná zajímavá záležitost.

Zlořečení (1981)

Nebudu skrývat, že jsem se tu opět někomu pěkně chytil na špek :-). Ale jo beru to s rezervou,film mě pobavil minimálně svojí naivitou 80tých let, ošklivými herci a ještě ošklivějším hraním.Že bude příběh sračka mi bylo celkem jasný už při úvodních titulcích a scénou ze středověku. Nesympatický hlavní blbec, který byl pravděpodobně něčím antikoncepčním selháním si zde zahrál opravdu velmi nesympatickou hlavní roli a zde platí vyjímka potvrzující pravidlo, ano jsem proti šikaně,ale tenhle podivně vyhlížející hoch si jí jako jeden z mála zasloužil. Milerád vám pokazim hodnocení, protože na to se vážně nedalo koukat. Půl bodu za zabití kněze Howg.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Tenhle film způsobil v mém městě naprostou E.T. mánii, kdo film neviděl, jakoby nebyl a ostatní děti se s ním téměř přestávaly bavit, frčely figurky E.T.ho (kdo vyžebral za totáče od příbuzných z německa), plakáty, samolepky, různé ustřižky, troufám si tvrdit, že tenhle film ovlivnil spoust dětí, ani já jsem nezůstal pozadu a na doporučení kamarádů jsem se vydal do kina, po shlédnutí jsem se jako každé malé dítě začal o E.T. Zajímat a stal se ze mě sběratel. Po nějakém tom časovém odstupu k filmu spíš cítím spíš závany nostalgie.

Chobotnice (1998)

Poprvý nadšenej, podruhý už míň a po třetí jsem nechápal proč nadšení poprvý,ale jo na svou dobu, ve špatné kvalitě ani ty digitální triky špatné nebyly. Příběh jednodušší, komerční,ale akce nevázla, takový typ filmu mi nesmrdí. Hladová chobotnice, která napadne výletní loď, pár chlápků, který se chystají loď napadnout a zmocnit se lákavýho balíku peněz, samozřejmě nechybí hrdina a hezká holka, tak jak to už v pohádce bývá. Solidní průměr.

Iron Man 3 (2013)

Tak o čem to vlastně bylo? Převažovala postava Ironmana nebo prostoduchá americká propaganda,kde vše končí šťastně a správně jako v pohádce? A jako vždy vás všude dokola tlučou do očí americké národní symboly a vlajky, ano Béééé je správně. Navíc děsně užvaněný a ani těch pár polosuchých vtípků snímek nevytáhne ze dna nevkusu. Ač si film hned po shlédnutí koledoval o odpad, přeci jenom ty efekty byly koukatelné,ale jinak není nic moc co hodnotit.

Citadel (2012)

Přerostlej Frodo Pytlík, trpící schýzou a strachem snad ze všecho co existuje, po smrti své těhotné přítelky. Pobíhající sem a tam s uřvaným dítětem v náruči a prosící každého aby mu pomohl, byť sám neví s čím. Šílený kruhy pod očima a haluze v podobě přízraků, zombie, duchů, nebo wtf tohle mělo znamenat? Ano přiznám se pointu jsem moc nepochopil a na to abych se na film někdy podíval znova, dobrovolně a sám? Nepřichází v úvahu. Není to tak děsný jak to vypadá,ale rozhodně ani ne na průměr.

Mama (2013)

Tak mně ty děcka vyjímečně nevadila, nebyly ukňouraný, uřvaný a ta starší Viktorie mi byla i sympatická a myslim, že hrála na svůj věk výborně, ta mladší Lilly dostala menší prostor,ale tak taky jsem s ní neměl problém. Naopak role který mně osobně přišla zbytečná a dost mi vadila, i když se ukázala jen 2x byla role té knihovnice z blázince, nesympatická babizna,která jako by spolkla všechnu moudrost. Strašák Mama, to se Mr.X moc nepochlapil, co to jako do psí prdele mělo znamenat? Spíš než monstrum zde bylo vytvořeno něco mezi animovanou čmáranicí a mixem něčeho krkajícího z filmu Grudge, hodně nepovedený výtvor, na dnešní dobu a navíc k tomu, že film šel do kin. Konec filmu ve scéně na skále mi přišel jak nepovedený divadelní kousek, strašná šaráda, špatně nastavený, natažený a spíš než emotivní tak k smíchu. Za celkem fajn atmosféru v začátku průměr.

Záhada Hory mrtvých (2013)

Po Chernobyl Diaries tu opět nárážíme na partu amerických výtečníků, kterří přijeli na ruský Ural zmapovat a hlavně najít odpovědi na nešťastnou událost z roku 1959 (podle skutečné události http://en.wikipedia.org/wiki/Dyatlov_Pass_incident skupina ruských studentů při lyžování záhadně zemřela a někteří zmizeli. Ve filmu je také spousta odkazů na podobnou událost při http://cs.wikipedia.org/wiki/Filadelfsk%C3%BD_experiment za druhé světové války. Pravdou je, že film je natočen spíš amatérsky na takový ten podivný americký způsob,větší záhadu a potíže než samotný incident mi přišli všichni anglicky plynně hovořící rusové i v takových prdelích jako jsou vesnice na Uralu. Začátek nepříliš záživný,ale musím uznat, že ke konci ač opět s několika logickýma kiksama jsem se nenudil a párkrát si i kopnul v kině do sedačky před sebou a jelikož mě film přinutil si něco najít o výše zmiňovaných událostech, pokládám to za veliký úspěch. Takže u mě palec nahoru a srdečně doporučuji. Trochu mi unikla souvislost asi někdy v polovině filmu, kdy za dvěma z účastníku proběhne cosi připomínající yettiho (2 kusy vedle sebe),ale nikdo si jich nevšimne a ani žádné vysvětlení. To jen pro zajímavost.