• Romantický

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Druhy diel Hunger games je o zlome, o zakulistnych hrach a strachu. V knihe som niekedy myslienkam hlavnej hrdinky celkom nerozumela a nestotoznila som sa s nou. Najma ked myslela len na seba. Ale film ju podava ako civilne, obycajne dievca, ktore je vmanevrovane do velkej hry o moc. A ja to Jennifer žeriem a čím ďalej tým jej viac fandim. Niekomu mozno nesadla dlzka filmu, ale ja by som v kine stravila pokojne aj o hodinu dlhsie.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Som definitivne namotana. Serial plny zaujimavych postav s prepletenymi osudmi. kazdy uskrn, usmev, pohlad ma vyznam a vy sa neviete dockat dalsej sceny. uzasne, neocakavane, dojemne, zabavne a krasne!

Skyfall (2012)

Prvou gulkou strelenou do Bondovej hrude v prvych minutach sa z agenta vzdy uhladeneho a dokonaleho stava clovek - realny, roztraseny a hodny akurat do vysluzby. No nestraca nic zo svojej charizmy, oddanosti a dôvtipu. Perfektne porovnanie dvoch agentov, ktory boli podrazeny a oklamany. Ich odlišné vysporiadanie sa s tym, ze nemaju za sebou cloveka bez chyb, a ze su len prostriedky, ktorymi sa dosahuje ciel..

Temný rytíř povstal (2012)

Ako posledny diel trilogie je vyborny. patri tam sentiment, rozhovory zhrnujuce aj predosle diely, hrdinstvo, obetu... ale daco tomu chyba. to nepredvidatelne co v sebe priniesol Joker v druhom dieli. pri baneovi viete odhadnut: teraz zabije toho, teraz toho... a teraz chce znicit cele mesto. preco? lebo plni prikazy, lebo nema vlastnu hlavu, iba kopec svalov a masku, ktora ma nahanat strach. ale i tak si cela tato trilogia zasluzi pozornost, posunula hranice, povstal batman - zrodil sa komiksovy hrdina, ktoremu musite fandit aj ked kraca o palicke... ma to vtip, vedlajsie postavy, ktore su same o sebe osobnostami a patria do celku. Nech Nolan v dalsich mesiacoch natoci cokolvek, ziskal si pevnu zakladnu fanusikov, ktori aj napriek strelbam napochoduju do kin, aby videli znova nieco vynimocne..

Sněhurka a lovec (2012)

Takto ma vyzerat novodoba rozpravka. trosku spinavo, pochmurne, so snehulienkou s mecom. noa :D vizualne prepracovane a ani dejovo tomu nic nechybalo. najdojimavejsou scenou pre mna bolo stretnutie Snehulienky a "bieleho jelena" aj ked jeho potencial bol nevyuzity v dalsej casti filmu.Odporucam vidiet!

Madagaskar 3 (2012)

Hra farieb a skvelej hudby.. na ukor deja a vtipu. Maximalne na dve hviezdicky.

Bitevní loď (2012)

Inteligenciu a logiku snimku prekonal vtip a odlahcenie kazdej napatej situacie. Ako to uz pri snimkach spojenych s utokom mimozemstanov byva je tu par hrdinov, ktori si zrazu spomenu co pre nich ich americka zem znamena a vsetko co ma nohy, aj co ich nema ide s odvahou do boja. nenarocny, ale velmi prijemny film. bavila som sa...

Hunger Games (2012)

nedivim sa, ze mladych chyti hlad po dalsom diely. scenar je chudobny o mnoho slov, ale pribehu to neublizuje. particka hercov je vybrana precizne. woody je jednoznacne tahunom kazdej sceny, v ktorej sa objavi. jennifer je velmi presvedciva, uverite jej strach, smutok, hnev. pokracovanie moze priniest este vela prekvapeni. koniec vas celkom navnadi. takze zacina odpocitavanie 20,19,18, 17..... Po precitani knih zvysujem hodnotenie!!!

Navždy spolu (2012)

niekto zabudne na manzelsky slub po par poharikoch, niekto len co pozrie na pekny zadok. zabudnut po autonehode je riadna pakaren pre psychiku. the vow je smutny, romanticky, vtipny, niekde v pozadi citite hnev zainteresovanych, ktory sa derie von... citila som tazsi rozbeh, ale potom to pekne odsypalo az do vydareneho konca.