Sousedská hlídka (2012)

To byla taková krávovina, ale dost dobře jsem se u toho bavil. Smíchu nebylo málo, takže svůj účel komedie toto filmové dílo rozhodně splnilo. Je nutno vypnout mozek a nepřemýšlet o pointě, ale takových filmů se v dnešní době točí mraky, takže v tom bych problém neviděl. Mě to fakt pobavilo a dávám 80 %.

Ledová smrt (2010) (TV film)

Katastrofické filmy mám rád a na to, že jde o béčkové dílo, jsem se celkem dobře zadíval. Viděl jsem už mnohonásobně horší pokusy o film s katastrofickým dějem. Dávám 65 %

Hněv Titánů (2012)

Bitky a efekty byly fajn, ty mě zaujaly, ale příběh naprosto o ničem. Ten mě nebavil a místy to byla fakt nuda. Nebýt dnešní technologie, kde si tvůrci zakládají na tom, že co hoří, řve a bouchá je super, tak je hodnocení o dost níž. Jenže lidi jim to žerou a tentokrát tenhle faktor oslovil i mě, ikdyž se to jindy nestává. 60%.

Útok na věžák (2011)

Horor? Tak to ani náhodou. Komedie? Marně jsem pátral, ale nedopátral. Akční? Tak možná trošku akce se v příběhu našlo, ale rozhodně se o akční žánr nejedná. Sci-Fi? Všc názoru. Zkrátka nuda, která nedokáže překvapit ani v jednou z několika pokusů, které se dají předem vytipovat. Odpad tomu sice nedám, ale slabých 15% by se dalo. Více rozhodně ne.

Vražedná čísla (2005) (seriál)

A teď školácí říkejte, že matematiku v životě nevyužijete :D ... Samozřejmě, že jednoduché počty se využívají každý den, ale toto? Jelikož jsem tomu v matematice také moc nedal, nedokážu vyhodnotit fakt, jedná-li se o opravdu reálné teorie na základě kterých se dá vyšetřit kriminální případ, ikdyž si myslím, že zapojením mozku a uvažováním selským rozumem by to šlo také, rozhodně jsem tuto seriálem důležitou teorii a způsob vyšetřování hlavního hrdiny opravdu žral. Je to skvělý nápad, jak prosadit krom logického uvažování také vyšší intaligenci a možná to některé lenivější studenty přiměje k vyššímu nasazení a snažení se. 90 %, Hodně se mi seriál líbil a rád si jeho epizody pouštím i dnes,

Vražedná dohoda (2013)

Zase tak černě bych to neviděl, ale je nutno nebrat ohled na zde uvedené žánry. Než nádech hororu mi to přišlo spíš nacpané troškou erotické tématiky, především tedy lesbických olizovaček. Plány vražd, které jsou v tomto díle jasným hnacím motorem, byly podle mě až moc překombinované a zdá se mi, jako by se do svého / převzatého nápadu sami tvůrci zamotali. Rozhodně se na to ale koukat dalo, 55 %.

Kniha přežití (2010)

Popravdě pořádně ani nevím, co si o tomto filmu myslet. Ničím mě nenadchl, ale vcelku mě zaujal. Chvílemi jsem se nudil, ty ale střídaly chvilky, kdy jsem seděl jak zařezaný a soustředil se. Nevím, jak to vyjádřit, ale zkrátka mi hlavní role neseděla až tolik na Denzela, ale na druhou stranu, teď si v ní jen těžko dokážu úředstavit někoho jiného. Pořád si ale pokládám otázku: Je možné číst celých 30 let jednu knihu pořád dokola a přitom si ji celou zapamatovat, slovo od slova? Zlatá střední cesta, ale 50% procent by bylo naopak asi málo... dávám 60 %.

Černá hodina (2011)

Ten Horor bych do žánru asi nedával, ale možná je to jenom rozdíl mé představy od hororu, jak si jej představuju. Každopádně, ikdyž na Sci-Fi moc často nekoukám, tohle dílo mě celkem zaujalo a napínalo až do konce, přesto ale různé okamžiky a rozuzlení bylo předem jednoduché odhadnout. Stejně mě to ale bavilo a dávám 75%.

Věrný pes Čiko (1987) odpad!

Bohužel musím hodnotit odpadem. Za štěstí mohu pokládat fakt, že jsem jako americkou adaptaci tohoto snímku objevil dříve, než tento originál. V opačném případě bych se jej totiž po tomto neúspěchu neopovážil pustit, což by rozhodně byla chyba. Ano, jedná se o dojemný a srdcervoucí příběh, ale co je to platné, když zpracování nestojí za nic? Je možná pravda, že se mnou mnozí budou nesouhlasit, vždyť se na výsledku jasně může podepsat i rok jeho vydání, kdy v tomto případě na tom nebyl rok 87 tak dobře jako je to v této branži teď, ale spousra jiných děl z tohoto období, ale i starších, jasně strčí toto dílo do kapsy. Jak už jsem řekl, tohle se opravdu nepovedlo. 5%