Ostrov (2005)

V roce 2005 jsem zhlédl toto dílo v kině, ale netroufal jsem si jej dodnes hodnotit. Ovšem po dalším zhlédnutí musím dát krásných 90 % a musím říci, že mě Michael Bay celkem mile překvapil, ikdyž to nemůžu říct o jeho další tvorbě. Ale je pravda, že to, co se mi od něj opravdu nelíbí, bylo točeno až po tomto snímku. Ewan a Scarlett mi hlavní dvojici sedli úplně prfektně a Djimon na tom není jinak. Zkrátka film, který nenudí ani svou dlouhou stopáží a nutí diváka dokoukat jej až do samého konce. Rád jsem také viděl Steva Buscemiho a Michaela Duncana (R.I.P.) ... Stojí za zhlédnutí i doporučení.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Tak pokračování rozhodně nezklamalo a bylo nad moje očekávání ještě mnohem lepší než jednička. Moc často člověk nemá šanci vidět tolik akčních hvězd pohromadě, navíc, jde-li o vynikající akční trhák plný vtipu i napětí. Chuck Norris snad nestárne, ten je stejný už desítky let. Jen škoda, že Jet Li nebyl vidět více. Co mě také zamrzelo je fakt, že Scott Adkins stále nedostává tolik prostoru, aby ukázal své umění, kolik by si zasloužil. I tak ale je to pro mě jeden z nejlepších filmů, ba dokonce možná i nejepší, které nám loňský rok nabídl. 98%

Piráti na vlnách (2009)

Kdo humor a vtip, zkrátka kvality tohoto snímku nechápe, nemůže chápat muziku, protože o tu tady právě jde. Naprosto geniální příklad toho, jak je rock nesmrtelný a s ním i ti, kteří rockem žijí a nevzdávají se ho. Film srší jedním vtipem za druhým, nacpán je naprosto úžasným soundtrackem a dokáže nesmírně pobavit nejednoho fanouška. Já dávám 90 %.

Repo Men (2010)

Zajcev se vyznamenal. Opravdu povedená a výborně zvládnutá role. Vlastně zvládnutý byl celkově celý film, který mě opravdu držel a nepustil dřív, než došel až do konce. Triky moc fajn, ikdyž místy až moc vyzařovala ta typicky přehnaná američnost amerických filmů. Ovšem nic, co by člověk nečekal a co by ho nějakým způsobem odradilo. 80 %, toť mé objektivní hodnocení a na film se určitě podívám znovu.

Šílenci na prknech (2001)

Celkem slušná oddychovka, u které se dá dobře pobavit. Zach Galifianakis rozhodně nezklamal a chybu neměla ani Victoria Silvstedt, na kterou se dá opravdu dobře dívat. Co se týče stopáže, je to tak akorát, nějaké scénky by se sice daly vypustit, některé naopak mohly být více zavedené do detailů. 70%.

Láska je láska (2012)

Naprostá zhovadilost. Nebýt Ondry Vetchého, u kterého jsem se pět zasmál, tak nemám k folmu co říct a hodnotil bych to odpadem.Herecké výkony ve stejném tempu, na což jsme zvyklí, takže jinak film ničím nepřekvapil a komedii si opravdu představuji jinak. Jak je možné, že kvalita české kinematografie jde postupně pomalu, ale jistě do pr... ? 10% za Ondru.

Kurýr z podsvětí (2012)

Začátek a první dvě třetiny filmu se mi dost líbily, když měj děj celkem slušný drajv a spád. Příjemné tempo ale skončilo s poslední třetinou celého filmu, kdy vše bylo strašně utahané, bez náboje a jakékoliv chudi zařezaně sedět a sledovat. Proto a i z důvodu, že začátek mi až hodně podezřele připomínal Kurýra s Jasonem Stathamem v hlavní roli, dávám 65%.

Jak porodit a nezbláznit se (2012)

Jennifer Lopez mě docela mile překvapila, ale za to Kamion Liaz dost zklamala a to jsem jí nikdy niak extra nemusel, ale tohle byla hrůza. Jinak Film celkem sám o sobě na mě působil takovým neutrálním dojmem, občas jsem se pousmál, ale komediální dopad to na mě ani náhodou nemělo, bohužel. 60 %.

Muž na hraně (2012)

Vcelku slušené pokoukání, které rozhodně kromě skvělých hereckých výkonů také ani náhodou nepostrádá svůj náboj na dramatičnosti, kdy mne dokázal upřeně sledovat děj od začátku, až do samého rozuzlení a konce. Zajímavé, 80 %.

Skoro dospělá (2012)

Eva Menzes tuhle roli absolutně nezvládla, mám jí rád, ale tady jsem jí nevěřil ani rypák mezi bulvama. Scénář jako bych už někde viděl, počkat ... jóóó, už vim, to samé nebo něco v bledě modrém jsem viděl už u jiných x filmů, takže jsem se prakticky nedočkal žádného nevého nápadu. Celkové dílo bych tedy zhodnotil tak 40%.