Absolvent (1967)

No prostě dokonalý. Kdekoli se vyskytne D. Hoffman, tak jsou hody. Skvělý děj se skvělou zápletkou. Hudba, která se divákovy dere pod kůži - no prostě bomba. 95%

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Nedokáži si představit, že by roli zvířecího detektiva hrál někdo jiný, než J. Carrey. Role dělaná přímo na tělo. Humor (jako obvykle nestádní) mě chvilkami dokázal rozesmát. 65%

Ad Astra (2019)

Ad Astra jen potvrzuje to, že Brad Pitt není jen tím, kdo hobloval Angeliku a hrál v boybandu Lunetik. Brad Pitt v posledních letech dokazuje, že je hercem par excellence. Ad Astra navazuje na aktuální hype, který odstartovala Sandra a její vesmírné dobrodružství v kosmosu. Ad Astra je z pohledu všech aspektů standardním počinem, vyjma honičky po povrchu měsíce, která je v naprostém tichu dokonalostí samou. 69 % Celosvětový příjem k 31. 12. 2019: $127,175,922, což je 1,27 násobek rozpočtu

Admirál (2015)

Nikdy bych neřekl bych, že Holanďané natočí epický film s parádní výpravou za zlomek rozpočtu, který by potřebovala hollywoodská produkce. Překvapivě se i casting povedl, zejména Frank Lammers je mužem na svém místě. I přes značnou metráž musí být snad každý divák z evropského kontinentu plně spokojen. 86%

Agatha Christie's Poirot - A co tvoje zahrádka? (1991) (epizoda)

Premiéra sculturi d'Stalin či rozhazovačný Hercule utratí celých pět guineí za kolínskou od Hermése (pro představu - tato suma postačí na roční služby u holiče). Ňouma Hastings všude pčíká ergo přijde o vyjížďku do Devonu (příště Xyzal či Zyrtec chlapče!). Slečna Citrónová tvrdě potírá šedou ekonomiku, což taxikář nese nelibě (koho by taky lákala návštěva berního úřadu?!). Hypotéza o strychninu v rybím koláči? Dvojnásobně nechutná představa! 66%

Agatha Christie's Poirot - Bonboniéra (1993) (epizoda)

Poirot mladíkem a hňup Jepp členem "de la Branche d´Ore". Tyto dvě nemyslitelné skutečnosti se v hlavním městě Vlámska stávají suchou realitou, což divák vnímá s nevolí. Avšak do hry vstupují belgické pralinky nadopované jakýmsi chemických sráčem od konglomerátu Bayer, jenž způsobí stav posmrtné strnulosti u zarytého odpůrce pánbíčkářů. Mladý konstábl Poirot obdivně vzdychá na známou brzkého kostlivce, ale žádný pokus o fyzický kontakt překvapivě neproběhl. Inu zasvětit život koukáním na vychladlé trupy není pro každého! 93%

Agatha Christie's Poirot - Byt ve třetím patře (1989) (epizoda)

Neuvěřitelně slabá toť zápletka! Dosti nepovedený video film o tom, kterak majstrovi nestačila jedna panička, a tak se uchýlil k vraždě. Osobně zdejší dedukci Hercule nemůžu uznat. Žádné indície, žádné stopy, tak to Hercule hodil na prvního chalána, jež potkal na chodbě! Ale v tomto díle taktéž uvidíte, jak je pro Hastingse hrozné být bez ženy (absentující ženu si zjevně vsugeroval pod kapotu své mašiny). 63%

Agatha Christie's Poirot - Cornwallská záhada (1990) (epizoda)

Ta krátká metráž je vražedná! Obtížně vykalkulovaný poměr zápletka:resumé jednoznačně vyplývá pro zápletku. Hercule má bezesporu dar vidět to, co mi Les Misérables vidět nemůžeme, ale natolik invazivní vyžbleptnutí řešení je pro diváka vážně šokem (trefné přirovnání k pocitu, kdy vás kantor neočekávaně pozve k tabuli)! Interesantní heterogenita Poirot:Japp se zase vyskytla a divák si začíná klást nepatřičné otázky. 79%

Agatha Christie's Poirot - Čas přílivu (2006) (epizoda)

Už u knižní předlohy jsem se nudil k smrti. A snímek zjevně velice přesně kopíruje inkriminovanou předlohu. Vyjma Davida Huntera to stálo za starou belu. Hercule opět řešil případ jen proto, aby na závěr obdržel od mladé dědičky decentního hubana a závěr... To je pořád to samé. Chybí tam ty hňupové Hastingsové, chytrolíni Jeppové a babky držgrešle. 67%