Skyfall (2012)

James Bond Skyfall nemá chybu. Daniel Craig je jednoznačne najlepší Bond a iba kvôli nemu som začal pozerať bondovky. Daniel síce už nie je taký fešák ako v Casino Royale, no stále si drží svoj mužný šarm. Veľmi sa mi páčilo ako režisér Sam Mendes vykreslil Bonda nie ako nesmrteľného muža, ale ako chlapa, ktorý má tiež svoje problémy a ťažkosti. A tiež aj vzájomná nedôvera medzi pani M a 007 mala svoje miesto v tomto spletitom príbehu. Bond girl ma nijak extra neohúrila, no za to záporák Javier Bardem ma nemierne bavil. Bolo pekne vidno, že si svoju rolu naplno užíva. Akčné scény boli naozaj premakané a pri niektorých záberoch som dokonca ani len nedýchal. Epický záver bol akoby vystrihnutý z brožúry akčných filmov. Po Casine Royale som si myslel, že už žiaden film s agentom 007 ho neprekoná. Filmu Quantum of Solace sa to nepodarilo, no Skyfall ak neprekonal, tak aspoň dorovnal Casino Royale. Už teraz sa teším na ďalšie pokračovanie. Moje hodnotenie je 4,5 resp. 80%.

Yes Man (2008)

Yes man - komédia, ktorá rozosmeje, ale aj poučí a možno niekomu zmení aj život. V dnešnej dobe človek je pohodlný a veľakrát sa mu nič nechce, ľudí okolo seba odmieta. No ak začne hovoriť ÁNO zmení sa jeho pohľad na svet a zažije veci, ktoré by nikdy nezažil. Jim Carrey opäť potvrdil, že aj keď starne vždy si drží kredit kvalitného komika. Zooey Deschanel prijemne sekunduje. Chválim príjemné soundtracky. Yes man síce nie je komédia pri ktorej by ste sa vkuse smiali, no ma veľa silných momentov. Čo by som trošku vytkol je šedivý pán YES a jeho davová psychóza. Tá sa mi veľmi nepáčila.

Bratři (2004)

Európsky film, ktorý rozhodne stoji za to. Miestami melancholické no rozhodne nie nudné. Ak mám porovnať americký a európsky film Bratia, tak ten americký ma u mňa trošku navrch. No ani tento EÚ originál rozhodne v ničom nezaostáva.

Jsem číslo čtyři (2011)

Som číslo 4 - Sci-fi, ktoré nie je nijak extra dych vyrážajúce, no pozerať sa určite dá. Má to hlavu a pätu, no všetko je to nejak uponáhľane. Romantika a sci-fi akcia sa v tomto filme nespojili v jedno a urobilo to viac problémov než osohu. Ako nápad fajn, no ta realizácia nebola nič moc. A pritom mladí herci na čele s Alexom Pattyferom to nehrali vôbec zle.

Etiketa (2004) (seriál)

Krátke. výstižné a rozumné vysvetlenie ako by sa mali ľudia chovať v spoločnosti.

Maršál Žukov (2010) (TV film)

Klasický dokumentárny film o jednom z najväčších ruských veliteľov. Dobové fotografie, archívne zábery a výpovede historikov. Páčilo sa mi, že hovorili o svetlej, ale aj o temnej stránke maršala Žukova.

Plnou parou vzad! (2002)

Čajová komédia s Cubom Goodingom Jr. a krásnou modelkou Victoriou Silvstedt v hlavných úlohách. Victoria je tu naozaj očarujúca a Cuba robí čo môže, ale komédii bez hlavy a päty to aj tak nepomohlo. Ale čo iné sa dalo čakať od režiséra Nathanovho kalibru.

Dita na fronte (1969)

Pekná a jemná ukážka toho, že deti a vojna nikdy nemôžu spolu súvisieť. Citlivo nakreslené obrázky slovenského výtvarníka Viktora Kubalu nepriamo odmietajú a kritizujú vojnu. Taktiež Kubal humorom jemu vlastným vojnu zosmiešňuje. Po zhliadnutí tohto mini dielka ostáva v nás úvaha k čomu je vlastne vojna dobrá.

Veřejní nepřátelé (2009)

Tak od tohto mafiánskeho filmu som čakal rozhodne viac. A ak mám pravdu povedať po zhliadnutí tohto filmu som bol veľmi sklamaný. A to pritom mafiánske filmy a k tomu životopisné mám veľmi rád. Depp a Bale predviedli ich lepší hereckí štandard. Príbeh bez poriadneho konceptu a k tomu strašne nudný. Prestrelky a naháňačky nemali potrebnú iskru, ktorá by tejto mafiánskej dráme zvýšila ego. Jediné čo môžem pochváliť sú hudba a kostimi.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Veľmi dobre nakrútený western. Westerny ako také sa veľmi ťažko točia a nakrútiť dnes kvalitný western je priam výnimočný jav. James Mangold si privolal na pomoc Crowea a Baleho a podarilo sa mu to. Obaja títo herci sa predviedli vo veľkom štýle. Bale ako čestný, poctivý rančer a Crowe ako prešibaný a krutý zločinec so štipkou dobra v srdci. Na tomto filme sa mi páči, že ma veľa morálnych a kresťanských symbolov a aj ten Baleov ježiškovský image podľa môjho mienenia vôbec nebol nehodný. Najviac sa mi páčila scéna v hoteli pred odchodom vlaku, kde Ben Wade presviedčal Dana, aby ho pustil a on mu za to dá oveľa viac peňazí. No Dan ukázal, že česť a hrdosť sú viac ako peniaze. Príbeh filmu bol výnimočný. Herci Crowe, Bale a tiež aj Ben Foster hrali nadmieru dobre svoje roly. Hudba ulahodila ušiam a scenár westernovsko-drsný ako ma byť. Záver filmu bol trošku sci-fi, keď celé mesto po hlavných protagonistoch strieľalo a ani jedného z nich netrafilo. A aj keď mal Dan Evans akože jednu nohu nevládnu behal ako blesk. (Adrenalín robí asi fakt veľa:-) A záver ? Trošku zidealizovaný, keď čestný zločinec Crowe sadá do vlaku. No ale aj napriek týmto drobnostiam je to jeden z najlepších westernov, ktoré som videl. Mal všetko to čo mi napríklad u Zabitia Jasseho Jamesa chýbalo.