Hokejové znovuzrodenie (2012) (TV film)

Opätovné prinavrátenie sa k slovenskému hokejovému úspechu na MS 2012 vo FIN a SWE. Tento dokument podrobne mapuje našu strastiplnú cestu za striebornými madailami. Priznám sa, že som mal zas tie iste zimomriavký na chrbte, ako keď som tie zápasy sledoval nažívo. Hlavne vítaztva nad CAN a CZE si budem ešte dlho pamätať. Ča so mi najviac pačilo bolo, že dokument rozoberal hokejové aj nehokejové momentý a okorenil to rôznymi perličkami "zo šatne". A to všetko v dynamickom slede doplnené o pocity trénerov a hráčov.

Zlatý hlas (2004) (TV film)

Priemerná slovenská rozprávka s fajn námetom, no herecké výkony nestali za veľa. Od ideálu má táto rozprávka ďaleko, no ako pohodička pri telke ujde.

Medvěd (1988)

Tak tento relativne už stary film mi vyrazil dych. Zo začiatku som si myslel, že to bude len melancholická ukážka toho ako si malý macko musi poradiť sám v divokej prírode. No po smrti matky a nájdeni postreleného medvedieho Big Brothera sa to pekne rozbehlo. Mám rád prírodu a divoké zvierata, no toto som rozhodne nečakal. Praktický nemý film ma zaujal natoľko, že som sám tomu nevedel uveriť. Najviac sa mi pačila scéna, kde veľký maco grizzly nezabil lovca a následne ani lovec nezastrelil medveďa. Obdivujem herecké výkony zvierat, nádhernu prírodu a taktiež jemnú hudbu, ktorá citlivo dotvorila emotivne chviľky. No najväčši rešpekt ma u mňa jednoznačne režisér, lebo viem, že praca so zvieratami je vždy veľmi naročna. Človek potrebuje naozaj veľa trpezlivosti ak od nich nečo chce a nie to ešte točiť jedna a pol hodinový film. Hodnotím (4,5* resp. 85% )

Madagaskar 3 (2012)

Rozprávku Madagaskar mám zo všetkých moderných rozpravok asi najradšej. Po úspešnej jednotke a dvojke prišla táto podľa môjho názoru najslabšia tretia časť. Humor osvedčenej zvieracej štvorky na mňa platil aj v tomto pripade, no režisery popridavali niektoré zbytočne vsuvky, ktoré sa mi nie príliž páčili. Nové zvieracie postavy boli obohatením, ale agentka Chantal nemala v tejto rozprávke čo robiť. Pripadala mi trošku ako sci-fi žena. Grafike nemám čo vytknúť, všetko je pekne pestré ako sa na správnu rozpravku patrí. Trošku ma sklamal Hans Zimmer. Hudba sa často opakovala a všetke piesne, ktoré zazneju sú známe. Takže žiadne prekvapčo. Ak to zhodnoťím v globále Madagaskar 3 nič extra nepokazil, len svoju latku z jednotky a dvojky podliezol.

Amadeus (1984)

Nemôžem si pomôcť ale Formanovým filmom nejako neviem prísť na chuť. Po jeho prelete nad kukučim hniezdom rovnako dopadol aj Amadeus. Cítim, že sú to veľké filmy, no ich spracovanie mi nevonia dvakrát príjemne. A pritom už od mala obdivujem vážnu hudbu od zázračneho dieťaťa-Mozzarta. Tiež mám veľmi rád životopisne filmy podľa skutočných udalostí. A aj keď ani film Amadeus sa nevyhol množstve historických chybičiek a neporesností, to nebolo to, čo mi na ňom vadilo najviac. Možno to bude vekom filmu, ale prekažala mi pomala ba až nudná dynamika. Ale aby som len nekritizoval musím vyzdvihnúť geniálne herecké výkony F.M. Abrahama a Toma Hulca. Jedinečná mozzartová hudba vo filme je kapitola sama o sebe. Na tu dobu bol Amadeus výborný film, no dnes je len lepši priemer. (3,5 * resp. 78%)

Jak vycvičit draka (2010)

Príjemná oddychovka pri telke. Mám rád históriu Vikingov, a preto mi bol tento námet blízky. Pekná grafika a milé postavičky drakov a vikingov. Táto rozprávočka má silnéjšie, ale aj slabšie momenty. Humornejšie, ale aj nudnejšie pasáže. Ku dokonalosti mi v tomto animáku chýbala väčšia dávka emocii a trošku akčnejší a epickejší záver. Dnes už viac-menej všetke novodobé rozprávky kladu dôraz na humor, čo je samozrejme super, no len tie výnimočne pridaju ešte niečo navyše. A rozprávka Ako vycvičiť draka neprekročila tieň výnimočnosti.(3,5 * resp. 80%)

Auta 2 (2011)

Oproti jednotke to bolo veľmi slabé. Hlavná postava už ani tak nebol Blesk McQueen ako skôr Burák. Nie žeby mi to nejak extra vadilo, ale nebolo to proste ono. Dej bol akýsi kostrbatý a nemalo to poriadne ani hlavu ani pätu. Zatiaľ čo jednotka bola dojímavá, závodná lahôdka dvojka priniesla len nepodarene predstavenie ala James Bond style. Čo sa mi až tak nepáčilo. Málo humoru, málo respektíve žiadne emotívne chvíľky. Celé mi to prišlo uponáhľané a trošku nasilu urobene. Hodnotím to ako horši priemer až podpriemer. A ešte jedna vec. Neviem ako je na tom slovenský dabing, ale ten český sa nedal počúvať.

Rychlí a zběsilí (2009)

Priemerne akčný film, ktorý doplatil na slabšiu zápletku. Dej sa neodvíja tak rýchlo ako by mohol a preto je film miestami nudný. Autá opäť perfektne a naháňačky obstojne. Na to, že sa zišla stara dobra partia z predošlých dielov je film veľmi slabý, no obstojný.

Tekken (2010)

Tekken - Film natočený podľa počítačovej hry. Ako príjemná oddychovka fajn, no ako seriózny akčnák veľmi slabé. Aj napriek tomuto tvrdeniu si milovníci akčných scén a bojových umení za isto prídu na svoje. Pomerne gradujúci dej, fajn herci a dostatočná dávka vzrušenia. Nie je to film určený pre širšie publikum, no hlavu a pätu to rozhodne má.

L. A. - Přísně tajné (1997)

L.A.- Utajené skutočnosti je thriller, ktorý je podľa môjho názoru veľmi precenený. Na to aký mal herecký potenciál využil, len veľmi málo. Film sa pri tom nezačal vôbec zle. Každá postava je iná. Každý ma svoje klady aj zápory. Do toho sa priplietli udalosti, ktoré mali rozprúdiť dej, no namiesto toho pokračovalo len a len ďalší nudné tápanie bez akej koľvek štipky akcie. Možno že to bol režisérov zámer, no na mňa to bolo až príliš melancholické. Všeodhaľujúci záver bol celkom dobrý, no kým som sa k nemu dostal, tak som sa musel dlho premáhať, aby som nezaspal. .