• Thriller

Pasiáns (1969) (TV film)

Podobenství o totalitních režimech. Jakýchkoliv, nejenom o husákovském Československu. Co se stane, když najednou zmizí dveře, kudy se dalo dosud svobodně procházet? Část nedobrovolně uvězněných začne kopat cestu ke svobodě; pro jinou část to nemá význam, protože "to stejně nemá cenu a vždyť nám tu nic nechybí, mohli jsme na tom být i mnohem hůř". Těžká zkouška, ve které se mění charaktery k nepoznání. Optimismus si zachová málokdo a změna k lepšímu to tedy není. Děsivá je snaha ze svobodomyslných lidí udělat blázny. Mrazilo mě u toho.

Selhání vyloučeno (1964)

Z toho filmu mrazí. Když si vezmu, že dnes je situace ještě mnohem nepřehlednější, než byla v šedesátých letech...psychopatů mezi politiky je podstatně více, než bylo tehdy. A nemluvěj´spolu. Příznačné je, že největší krvežíznivec ve filmu byl "civilní poradce Pentagonu" ve skvělém podání Waltra Matthau. Konec jsem nedokázala tipnout, a přiznávám, že jsem ho nečekala.

Armageddon (1998)

Tohle by byl tak skvělý film, kdyby nebylo toho amerického patosu. Vtipy Bruce Willise a ruského astronauta vynikající...skvostný soundtrack...pěkné triky...ale ten patos to srazil o 10 pater níže. Absence patosu se mi líbí např. na Hvězdných válkách, proto je mám raději než cokoliv jiného. Tady se to nepovedlo. "Tati, já jsem vždycky chtěla být jako ty" následuje slzavé kino...co tohle má co dělat v katastrofickém filmu...?

Krakatoa, na východ od Jávy (1969)

Můj nejoblíbenější katastrofický film. Jasně, je to dané tím, že jsem ho viděla poprvé jako dítě, a tehdy mě ohromil. Do doby svých cca 12 let jsem prostě nic takového neviděla. Po mnoha letech jsem si ten příběh ráda připomněla. Jak už psal níže Curunir, připomíná to místy Verneovku. Ale pěknou Verneovku :-)

Dobré ráno, Vietname (1987)

Docela síla. První půlka je taková zdánlivě nijaká, vlažná (specifický humor vojenského vysílání jsem jako žena nedokázala příliš ocenit), po určitém zlomu v ději se film rozjede. Ano, válka je vůl, hlavně vůči civilistům i vojákům, co tam kvůli politice kdosi nahnal. Ano, i tohle se z toho dá vyčíst, přestože to není hlavní téma filmu. Robin Williams skvělý. Film jem viděla v českém dabingu a vřele doporučuji originál, máte-li tu možnost. Český dabing do toho vůbec nesedne.

Kanárská spojka (1993)

Tak děj je praštěný, ale je tam i dost dobrých scének vystřižených jak z České sody. Hlavně slovenská mafie bodovala. Mně to pobavilo. Prostě parodie nad parodii ;-) V podstatě se mi líbily herecké výkony - Karel Roden je skvělý, ale ostatní za ním nezaostávají - prostě se u toho vyřádili, a já jim to žrala :-) Chtěla bych vidět někoho, kdo by dnes do filmu dostal např. Jana Saudka :-) 3 a 3/4

Herci (2000)

Přidávám se k těm, kteří si film nemohli plně vychutnat, anžto neznají reálie z francouzské kinematografie. Určitě to není špatné, ale já to nedokázala ocenit.

Český žurnál - Dělníci bulváru (2014) (epizoda)

Že je bulvár stoka, to jsem tak nějak tušila. Ale že až taková? Novotný se dobře odkopal. Místama mi to bylo velmi nepříjemné. Ale takové to asi je. Ti, co se do bulváru chtějí dostat, mají co si zaslouží, ti, co jsou tam nedobrovolně - těch mi je poměrně i líto. Např. co vede poměrně hezkou blondýnku k tomu, aby v rozhovoru s Novotným její každé slovo bylo vulgární? A nojo vlastně, vidina peněz a slávy. No co už, její volba.

Svatba upírů (1993)

Jelikož jsem nic nečekala, tak mě to mile překvapilo. Když odhlédnu od chabého výkonu hlavních dvou protagonistů (zamilovaní ona a on), tak zůstává spousta skvělých hereckých výkonů - Viktor Preiss, Luděk Kopřiva, Petr Nárožný, kouzelná Marie Drahokoupilová, roztržitá Nelly Gaierová, Oldřich Vízner...byla spousta scén, u kterých jsme se opravdu pobavila, např. hláška "a někdo z vás mi saje kapelníka! Přijel až ze Salcburku, chtěl toho tolik složit a teď si skládá akorát tak Requiem" ...

Agent z Panamy (2001)

Jeden z mnoha špionských filmů. Pierce Brosnan hraje absolutně nesnesitelného agenta, za trest přeloženého do Panamy. Očekává se od něj aktivita...co na tom, že se senzační zprávy nezakládají na pravdě. Sympatický krejčí s nevyřešenou minulostí v podání Geoffrey Rushe - chvíli to vypadá, že tahá za nitky a roztáčí kola osudu, ale neskončí nakonec jako oběť? V dětské roli - syna Geoffreyho Rushe - se mihne velmi mladý Daniel Radcliffe. Film mi byl sympatický, ale nějak hlouběji na mě nezapůsobil. Pěkná latinsko americká hudba.