• Thriller

Valmont (1989)

Pro mne jeden ze "slabších" Formanových filmů . Děj šel mimo mne, herecké výkony - určitě dobré, ale mně film přišel takový - jakoby bez emocí. A že se tam děje intrik více než dost., ze scénáře se dalo vytěžit více. Nenapraví to ani bohatá kostýmní výprava. Film jsem viděla v relativně krátkém časovém odstupu od Amadea, ve srovnání s ním je to krůček zpět.

Lepší už to nebude (1997)

Určitě zábavný film. Mrzoutského Jacka Nicholsona v jeho "nejlepší urýpané formě" raději ani nepotkat:-) S Jackovým výkonem tento film stojí a padá, neumím si představit jiného herce v této roli, i když - možná Miloše Kopeckého ano.

Cena za něžnost (1983)

Film mne moc neoslovil, komedie to není rozhodně, spíše typ "růžová zahrada" nebo tak něco-rozvleklá a sladkobolná. Ani Jack Nicholson, kvůli kterému jsem si film pustila, to nezachrání.

Bezstarostná jízda (1969)

Bezstarostná jízda dvou kámošů na chopperech napříč Spojenými Státy. Každá bezstarostnost ovšem jednou skončí... Absolutně uvolněná atmosféra konce 60. let, nezávaznost, neplánovanost, trávy....divák hnutí hippies z plátna vyloženě cítí. Skvělá kultovní hudba skupiny Steppenwolf. Kdykoliv se ráda podívám znovu, a hudbu si pouštím i mimo film.

Florenc 13,30 (1957)

Účastníci zájezdu ve vydání z padesátých let:-) Úsměvné, milé a oddechové.

Pohádky z mechu a kapradí (1968) (seriál)

Znělku z Mechu a kapradí hráli mému kamarádovi na svatbě:-) ano, takto silná píseň to je:-) JInak jsem s údivem zaznamenala, že tento večerníček je už z roku 1968, to jsem si myslela, že je novější, vypadá to, že má našlápnuto k nesmrtelnosti.

V divadélku pod věží (1981) (pořad)

Mám ráda Marii Rottrovou, toto byl můj oblíbený pořad. Jemný a kultivovaný, jako paní Marie.

Marnie (1964)

Strašná pro mě byla scéna, kdy Marnie musí zabít svého zraněného koně. To bylo fakt moc, nicméně samozřejmě ta scéna nebyla bezúčelná.

Balada pro banditu (1978)

Bolek Polívkajako záporák.. hodně dobře hrál. Nesmrtelná hudba, texty si pamatuju doteď, hulákali jsme je u každého táboráku.