• Thriller

Šašek a královna (1987)

Neumí čéééésky! Jo Bolku, kdyby ses jí neposmíval, tak tě možná nenechala popravit. Anebo možná taky nechala, královny mohou všechno. Film postavený na herectví a výrazových prostředcích Bolka Polívky. S mrazivým závěrem, za totality panovník,monarcha, tajemník příslušné strany opravdu mohli vše...

Poslední leč (1981)

Nesmrtelná věc. Viděla jsem i naživo v divadle. Bolek musel párkrát přerušit představení pro nekontrolované záchvaty smíchu nejen publika, ale i obou protagonistů. Film je stejně dobrý.

Bolero (2004)

Ale jo, určitě to není špatný detektivní film. Další variace na téma nedotknutelnost bohatých. Skvělý Alois Švehlík v roli rodiče.

U mě dobrý (2008)

Film jsem viděla v Bratislavě v letním kině. Na závěr diváci povstali a zatleskali. Co víc si mohou tvůrci přát? Jo - kromě toho je to hezká milá letní komedie.

Vosí hnízdo (2002)

Na mě se to moc vleklo. Ne že by se tam nic nedělo, to ne, akční to je, ale takové - jakoby nedokončené, polovičaté.

Purpurové řeky (2000)

Děj a jeho východiska jsou dost přitažené za uši, ale celkově je film napínavý. Poprvé jsem film viděla v kině, zvuk z reprobeden nejen u plátna, ale i za hlavami diváků byl pro mne tehdy novinkou. Film začíná tak, že nejprve slyšíte za hlavou zvuk helikoptéry, potom se objeví letecké záběry míst, kudy helikoptéra letí. Dnes běžná věc, ale tehdy to na mě udělalo obrovský dojem. Herecké trio Reno-Cassel-Fares si hraje na psa a kočku, dlouho trvá, než jim dojde, že jsou na jedné lodi. Líbily se mi i reálie francouzských Alp, člověk by řekl - idylka, ale co se pod idylkou (nebo pod ledovcem) skrývá, pozor na to!

Ronin (1998)

Napínavý film s dobrými hereckými výkony a automobilovou honičkou v pařížských tunelech. Ráda se podívám znovu.

Želary (2003)

Silný příběh, slabé herecké výkony. Aňo, nezlob se na mne, ale nepřesvědčila jsi mne. Film knižní předlohu nepředstihl.

Mazaný Filip (2003)

Nelíbilo, nepochopila vtip. Roztrhnu ti kušnu hákem,no dobře...ale co ještě? Na celý film to nestačilo.

Účastníci zájezdu (2006)

Ale jo, jako bych viděla zájezdy ze začátku 90. let do Bibione - také jsem tak jela:-) Akorát to kafe v šálcích s podšálky nám neprodávali, ve žlutých karosách tehdá ještě nebyly kávovary.-) Jinak sestava účastníků velmi věrohodná, dobře zahraná, oba řidiči dokonalí. Film se mi dokonce líbil více nž knižní předloha, což se mi nestává často.