S láskou, Rosie (2014)

Příběh Rosie a Alexe se mi velice líbil. Oceňuji, že děj trval po dobu 12 let (což nebývá tak časté jako krátkodobé příběhy). Oba měli pěkně naplánovaný život, ale Rosie se svého plánu vzdala kvůli dcerce. Z něho se stal lékař a ona pracovala jako recepční. Ve svém životě se neustále míjeli. Oba si někoho vzali, ale nevyšlo to. Trvalo jim dlouho, než jim došlo, že k sobě vlastně patří. Nakonec nikdo ani nic jiného nečekal. Nakonec se i Rosie splnil sen v podobě vlastního pezionu na krásném místě, i když bez vysoké školy. Také jsem se u filmu nasmála. Moc povedená romantická komedie.

Padesát odstínů šedi (2015)

Škoda, že z erotických scén tam nic nebylo. Nečekala jsem porno, to by tam ani nehráli normální herci, ale něco ve stylu Deníku nymfomanky. Hodně věcí také filmaři vynechali, ale to se dalo čekat, protože do 2 hodin se 600 stran prostě nemůže vejít. Alespoň vynechali vnitřní bohyni a Annino podvědomí. V mých představách byl stejně Christian hezčí a Anastasii jsem si také představovala trochu jinak. 50 odstínů je takovým průkopníkem v tomto žánru. Proto měl tak obrovský ohlas a pak se s erotickými romány rozthl pytel (samozřejmě se mezi nimi najdou lepší díla). Stejně tomu tam bylo i se ságou Stmívání, která zas byla počátkem šílení z upírů. Kniha je určitě lepší než film. Nejvíce jsem se pobavila na konci, kde v poměrně plném sále asi 80% lidí děj z knihy neznalo. Evidentně všichni čekali happyend, který se nekonal. Slyšela jsem kolem sebe zmatené hlasy, jestli tím to končí, co to je apod. Opravdu mě to pobavilo.

Láska nebeská (2003)

Tento film k Vánocům neodmyslitelně patří a je jedním z těch nejlepších. Když jsem ho viděla poprvé, měla jsem trochu zmatek v postavách, ale teď už nemám. Znám je i jejich osudy a přesto se za rok zase ráda podívám znovu. Postavy jsou zajímavě propojené - jako sourozenci, sousedé, kamarádi a tak. Je to romatntická komedie, takže ani vtip nechybí :) Miluju tenhle film a většinou brečím u scénky na letišti, kdy ten malý kluk chc vyznat svou lásku. Moc hezké příběhy. Některé jsou lepší než jiné, např. 2 kamarádi a jedna maželka mohli více rozvést, ale i tak mám Lásku nebeskou moc ráda.

Hvězdy nám nepřály (2014)

Hvězdy nám nepřály je určitě nejlepší film, jaký jsem o tématu rakoviny viděla. Možná to bylo zapříčiněno, že byli nemocní oba dva. Věděli, jak se cítí ten druhý a byli spolu až do konce. Věřila jsem, že Gus ze uzdraví a bude on mluvit na pohřbu Hazel. Líbil se mi jejich výlet do Amsterodamu, i když ten spisovatel se k nim choval ošklivě, výlet se jim přesto vydařil. Konec filmu jsem obrečela, ale opravdu jsem čekala, že umře Hazel a ne Gus. Takový typ filmu mě vždycky dojme. Pak si uvědomím, jak je život pomíjivý. Jak se najednou může něco stát a vše je pak jinak. Měli bychom si vážit života, jaký ho máme a hlavně že jsme zdraví a nevíme, kdy na nás smrt čeká.

Koupili jsme ZOO (2011)

U tohoto filmu se dá dobře pobavit, zasmát, předpokládat lásku a i pobrečet si. Nápad si koupit ZOO a proč ne? Něco podobného jsem ještě neviděla. Místy byly smutné a dojemné okamžiky, ale vše dobře dopadlo. Také jsem se opravdu pobavila. Navíc mám ráda Matta Damona, který dobře hraje. Hudba byla také skvělá.

Vampire Academy (2014)

Zezačátku jsem se bála, že film zkazí jako např. Hostitele. Četla jsem všechny knížky a zamilovala jsem si i tenhle film. Sice je pravda, že pár věcí nesedělo (úraz byl až po nákupech a Rose spadla z lavičky), ale není to nic hrozného. Rose si byla podobná podle knižní předlohy. I Dimitrij se mi líbil. Je to úplně jiné, než Stmívání a je to jen dobře. Spisovatelka měla úžasný nápad upíry rozdělit do více druhů. Závěrem bych jen dodala, že bych tento film doporučila všem, co mají rádi upíry. Škoda, že už neběží v kinech, ale rozhodně tento film stál za to a snad budou další díly.

Vražedná hra (2008)

Zezačátku mi film připadal jako opravdu zajímavý nápad. Postupné vyvražďování, hra ze školky. Sice po chvíli už to nebylo tak dobré, ale konec mě zklamal. Chápu, proč Nate odešel, ale chtělo to nějaké lepší vysvětlení. Proč z úvodu to dítě bylo zavřené a vraždilo ono? Chtělo by to přesvědčivější vysvětlení. A konec, že jedna studentka přežije do dalšího roku a pravděpodobně se bude chtít zabít je jasné, ale co se dělo mezi tím? To po ní rok nikdo nepátral? Kdo se o ni staral? Opravdu je zde mnoho otazníků, proto dávám 2 hvězdičky.

Hostitel (2013)

Kdybych nečetla knihu, určitě by se mi film líbil více, ale takhle se to nedá srovnávat. Hledači nenosili bílé oblečení, navíc ta jedna Hledačka měla být drobná. To je sice detail, ale přichází další scény. Loupeživé výpravy rozhodně neprobíhaly jak z nějakého akčního filmu a rozhodně se žádná auta neobkličivala. Mel taky Poutnici ovládla jen když dala Jaredovi facku a ne když jela do pouště a už vůbec nepřevrátila auto na střech, ale zaparkovala ho. Taky Ian v knize nevzal Wandu jen tak ven. Mám dojem, že snad všechny scény byly prostě jinak. Nejlepší z celého filmu byla snad závěrečná píseň. Také vynechali spoustu věcí např. walterovu smrt, hraní fotbalu, vyprávění o ostatních planetách, Sharon a škole a další věci, i když chápu, že se to do filmu prostě vejít nemohlo. Musím říct, že jsem čekala něco víc a tento film mě opravdu zklamal.

Vyměřený čas (2011)

Tento film se mi moc líbil. Oceňuji ten nápad, že se platí časem. Tak si chudí času váží o hodně více, než si ho vážíme my. Skvěle byli vybráni i hlavní hrdinové. Opravdu je kruté, když víte, kolik vám zbývá do smrti a žijete doslova ze dne na den.

Nedotknutelní (2011)

Zezačátku mi připadalo, že se bude jednat o smutný film. Ale vážně jsem se pobavila. Je vidět, že dva naprosto odlišní lidé se od sebe mohou hodně naučit a spřátelit se zároveň. Philippe dostal nový směr života, začal si konečně užívat, i když byl pořád na vozíku. Změna může přijít kdykoliv a odkudkoliv, takže nesmíme ztratit naději. Co ještě dodat? Můžu jen doporučit :)