Počátek (2010)

Po těch letech musím změnit hodnocení, protože jsem viděl film ktery si s myšlenkou snu pohrává daleko lépe a je prost všech dark & gritty spamu, který zahltil hollywood a dnes už to do filmů cpou i ti co neumí to nějak uchopit.Nolanovi se to povedlo, ale z filmu si odnesete zmatenost a máloco vás láká se podívat znova.Myšlenka snu kde se střílí o stošest?Já si myslel že když jsem ve snu, tak si můžu vymyslet třeba raptory s lasery na zádech...

Vanilkové nebe (2001)

Dlouhou dobu jsem shlédnutí odolával vlastně nevím proč, řekl bych že jsem i rád že jsem to viděl jindy než v telecích letech a nezpracován žádnou masírkou.Rád bych nastínil děj nebo se rozepsal, ale tím bych zkazil všem zážitek.Řeknu jen že je to ještě film z dob, kdy nosná myšlenka byla základ, hlava ze soundtracku nebolela, postavy byli uvěřitelně napsány a člověk si zamiloval každou, včetně toho "zlého" policajta.Ale hlavně film měl jasný závěr, u kterého slza ukápla a ne jedna. Pak přišel dark&gritty Nolanův inception, který nic z toho němel ale kupodivu se oslavuje kvůli tomu samému tématu.Radši prožít "život" s Penelope Cruz než aby mi lítali Dicapriovi kůlky v hlavě .

Godzilla tai Mechagodzilla (2002)

Tohle bylo hodně slabé.Film trval cca hodinu a půl, ale měl jsem pocit že trvá věčnost.Postavy až na ministra nezáživné, bylo mi to jedno jak dopadnou abych popravdě řekl.Godzilla hraje druhé housle a žádné epiky se v celém filmu nedočkáte.

AZ-kvíz (1997) (pořad)

Líbí se mi na té souteži asi nejvíc bankomat a výhry, které za těch 20 let nezměnili.Ta představa že jedu přes půl republiky do studia, šaškuju před částí národa, přičemž namáhám mozek a pak si odvezu něco málo méně než kdybych na rok odhlásil poplatky ČT mě doslova rajcuje.Takové intelektuální sado maso!

Godzilla tai Space-Godzilla (1994)

Spacegodzilla je pěkný hajzl, neváhá využít nevlastního syna Godzilly ke své výhře nad světem.V tomto dílů jsou dvě hlavní postavy hnány pomstou, aby se nakonec dali do týmovky i když stojí proti sobě.Ovšem co zamrzí je odkazování na události, které s filmem G vs. KG by neměli vzniknout, dělá to lehký guláš v hlavě diváka.Soundtrack je skvělý, souboje taktéž vždy jsem chtěl do ozbrojených složek po tomto filmu bych chtěl do G-Force.

Godžira VS Mekagodžira (1993)

Závěrečná trilogie heisei éry konečně dostává díky vstupu antigodzillý odnože OSN ty správné grády.Už se začínají vytahovat proti Godzille velké zbraně a vypadá to že Godzilla to poprvé nerozchodí, nakonec se projeví sounáležitost monster jak nepřátel tak vůči opuštěným potomkům svého druhu.Hodně fajn díl.

Godzilla tai Mothra (1992)

Jako každý druhý film této série to začíná probuzením Godzilly ne moc zrovna šetrnou cestou, teď za to může meteorit který zároveň přivolá tajfun, zničí pozemky jedné nadnárodní firmě a odkryje lsd kinder vejce s důležitou hlavní postavou jménem Mothra. No asi bych byl taky naštvaný po takovèm probuzení a chtěl bych zničit nejbližší vesnici.Střih a máme v záběru japonského Indiana Jonese, který narozdíl od pravého neunikne trestu za drancování a je mu nabídnuta možnost vykoupení se z vězení.Málem na dohodu nedojde, protože ten kdo mu ji nabídne je bývalá žena, ale jak víme, co se škádlívá rádo se mívá a závěru opět tvoří rodinku i s dcerou kterou dlouhé roky neviděl.Výprava se vydává na infant island(Neplést s birth islandem z dalších dílů), zažijí cestu podobnou Indiho cestě do chrámu zkázy.Zde objeví dvě víly, které mají v repertoáru dvě skladby a rádi je opakují do zblbnutí.Objeví vejce a jako správní kapitalisté ho odvezou na pevninu, během cesty na ně narazí naštvaný Godzilla a zlý bratr Mothry zvaný Bathra .Dojde k souboji všeho a všech a Godzilla a Bathra se odporoučí do nitra země.V Japonsku jsou víly uneseny tou zlou nádnárodní firmou, Mothra v larválním stádiu jim pomůže tak že zničí město a půlku armády(Přítel lidu, japonská verze).Godzilla a Bathra postupně vylezou z podzemí a začíná řežba každého s každým .Godzilla je poražena a Mothra s Bathrou se spojí a založí spediční leteckou firmu kdy vyvezou Godzillu hezky Offshorově.Bohužel Bathra dostane kousanec smrti a spolu s Godzillou padá na dno oceánu.Mothra se vrací na pevninu pro víly, je oslavována(Japonci asi rádi budují města, jinak si to nedovedu vysvětlit).Mothra dostane zprávu že zemi hrozí zkáza asteroiden datovaným cca do období filmu Armaggeddon, Mothra odlétá zničit asteroid, ale asi to nakonec přeci jen musel udělat Willis a NASA.Ona byla jasná už i tím zničením města, just saying.

Godzilla: Duel megasaurů (1991)

Cestování v čase je vcelku polopaticky vysvětleno, dokonce dojde i na terminátora a zradu.Soubojů není moc a Godzilly se dočkáte hlavně před zmutováním. Ač bylo v filmu vše polopaticky vysvětleno a logikou prostého diváka nedošlo k prvním dvoum událostem heisei éry, tak další filmy vesele na ně odkazují a z každého filmu si berou to co se jim zrovna hodí.Tím pádem vznikl bordel a když v tom budete více šťourat začne vás akorát bolet hlava.Stále ale hodnotím lépe než poslední americkou Godzillu a její monsterverse.

Godzilla VS Destoroyah (1995)

Film má spád a děj a je znát že toto "zakončení" mělo o něco větší rozpočet.Destroyer, je taková monstr verze Dábla, příhodný nepřítel na závěr.Ovšem co povznáší film nad svoji bežnou rutinu je posledních deset minut, kdy reálně hrozí že svět jaký známe zanikne s odchodem Godzill.Ta bezútěšná a apokalyptická budoucnost pro Japonsko je znát na každé postavě a podkreslující pohřební hudba scéně nenapomáhá.V posledních sekundách se to obrátí v dobré, ale ta pachuť zůstává dlouho potom.Bylo to o fous...

Snídaně (1994) (pořad) odpad!

Čekám kdy to zruší úplně a dají tam nepřetržitý reklamní blok.Rok 2017 a SsN se stává parodií bez konceptu, s nezáživnými hosty a otravnými moderátory.Tohle den akorát zkazí.