• Krátkometrážní

Firefly (2002) (seriál)

Geniální seriál. Člověk si tady najde snad všechno - napětí, humor, děs, odpočinkové díly, originalitu a určitě hodně dalšího. Například jako jsem se nasmál v šestém díle s "ženou" Malcolma, jsem se už dlouho nenasmál. Seriál je opravdu hodně různorodý, ale přesto si udržuje celistvost a změny nálady nikdy nepůsobí násilně. Takže i přes několik málo klišé , které se v seriálu objeví, musím dát 100%.

Linkin Park: Live in Texas (2003) (koncert)

Linkin Park ještě v době před těžce komerčními alby. I když i nová alba mám moc rád, tak první dvě alba jsou pro mě jasně nejlepší, a na Live In Texas se jiných písniček nedočkáme. Celá kapela si koncert maximálně užívá a člověk skoro nemá šanci se nudit:). Dávám 90%.

Rammstein: Völkerball (2006) (koncert)

Rammstein si dali záležet, a když řeknu, že si Rammstein dali záležet, pak je každému jasné, že se jedná o něco naprosto výjmečného. Neuvěřitelná šou, která nedává prostor se ani na vteřinu nudit. Pravděpodobně se do smrti nesmířím s tím, že jsem tohle nezažil naživo:). Jasných 100%.

Slipknot: Disasterpieces (2002) (koncert)

Jedním slovem - nářez. Více slovy - Slipknoti po vydání alba IOWA, bez komerce, v plné síle, plni šílených nápadů a odvázaní na maximální stupeň. Pro mě jeden z nejlepších koncertů vůbec, jasných 100%.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Seriál, který vás již po pilotní epizodě nenechá chladným. Ihned vyvstanou otázky ''proč?'' ''jakto?'', které vás, ovšem podotýkám, že nenásilně, donutí k dalšímu sledování. A zajisté toho nebudete litovat. Obě dosavadní série hodnotím: 100% . Vynikající scénář, vynikající herecké výkony (především Claire Danes jako Carrie). Prostě lahůdka.

Go On (2012) (seriál)

Nejenže je seriál Go On o ničem, navíc je tak příšerně obsazen, že pokud by tam nehrál Matthew Perry, byl by to snad nejhorší komediální seriál, co jsem kdy viděl. Všechny ostatní hlavní postavy jsou jsou neuvěřitelně nezajímavé a pokud si tvůrci myslí, že to co tam předvádí má být vtipné, tak je to smutné. Přestože mám Matthewa Perryho snad nejradši z celých Přátel, musím říct, že i on zde nemá příliš mnoho silných chvilek. Ostatně asi byl nakažen těmi lidmi, kteří tady hrají s ním a jestli ano, tak má asi silné protilátky, protože i tak se nad ostatními tyčí jako Burdž Chalífa v Dubai. Celkové hodnocení 50% a to jsem ještě vstřícný.

Planeta Dinosaurů (2011) (seriál)

Vím, že tady se mnou asi moc lidí souhlasit nebude, přesto musím říct, že mně se tento dokument líbil více, než legendární Putování s dinosaury. Je zde určitě méně nějakého příběhu, ale to já beru spíše jako plus. Ovšem pokud někdo potřebuje u dokumentů prožívat silné emoce, pak si tu také příjde na své. PanemCitronem zmíněný přechod Centrosaurů přes řeku nenechal ani mě klidným. Co je ale podle mě nejdůležitější je, že každá skutečnost, uvedená v dokumentu, je doložena nálezy, které paleontologové objevili, a právě to u ostatních dokumentů o dinosaurech postrádám. Jenže způsob kamery, hlavně při akčních záběrech, mi opravdu nesedl, takže i přes vysoký počet kladů musím hodnotit pouze čtyřmi hvězdami.

Terra Nova (2011) (seriál)

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů vůbec, přesto zdejší neveselé hodnocení plně chápu. Nebýt mých kamarádů, kteří mi říkali : "Hlavně to vydrž až dokonce!", tak by mé hodnocení také vypadalo úplně jinak. Pilotní díl sice diváka udrží takříkajíc "přilepeného" k obrazovce, avšak to se o následujících dílech v žádném případě říci nedá. Přehlídku naprostých klišé, trapných dialogů a úsměvných "zápletek" nedokáže vylepšit ani výborný Stephen Lang. Musím se přiznat, že jsem to už nevydržel a dokonce celý jeden díl vynechal(myslím, že to byl šestý). Další díl byl o něco málo přijatelnější, no a po něm přišel obrovský zlom. Při sledování dalších dílů jsem měl najednou pocit, že se dívám na úplně jiný seriál a nechtělo se mi věřit, že toto je stále počin stejného režiséra, který režíroval první polovinu série. Série nakonec vyvrcholí neuvěřitelným způsobem a dokáže, že seriál není o zápletkách na jeden díl, nýbrž že je velice promyšlený. A proto, i přes tragickou první polovinu, nemohu slevit na méně než 90%. Skvělá podívaná a pro mě největší zklamání z ukončení seriálu vůbec.

Městečko Haven (2010) (seriál)

Pro mě jeden z nejrozporuplnějších seriálů vůbec. Pilotní díl dokáže upoutat svým nápadem, ovšem hlavní dvě postavy nedovolí divákovi se k obrazovce připoutat. Bohužel následujících přibližně pět epizod nemá ani příliš nápaditý scénář a zároveň hlavní postavy stále nemají co nabídnout. Abych pravdu řekl v této části seriálu jsem silně uvažoval o tom, že se seriálem na dobro skončím. Nebýt mého kamaráda, který mě stále nutil abych dokoukal alespoň první sérii asi bych přišel o skvělé zážitky, které seriál nabízí v průběhu dalších dvou sérií. Přestože se i ve druhé sérii objeví několik slabších dílů, nedají se již srovnávat se začátkem série první, která je opravdu zoufalá. Seriál získá zajímavou dějovou linii a postupně si začnete hlavní postavy zamilovávat. Nyní po zhlédnutí poslední epizody třetí série zvyšuji hodnocení ze čtyř hvězdiček, které jsem seriálu udělil po druhé sérii na plných pět, protože finále bylo opravdu působivé a už teď se nemůžu dočkat pokračování...//// čtvrtá série nezklamala./// 1. serie 50%, 2. serie 90%, 3. serie 100%, 4. serie 100%