• Krátkometrážní

Nespoutaný Django (2012)

Co říct? Pro mě určitě jeden z nejlepších filmů posledních let. Tarantino opět exceluje a už se přestávám bát, že tenhle týpek někdy "zkomerční". Christoph Waltz a Leonardo DiCaprio, bože! Večeře v Candielandu to je prostě přehlídka. Pravda poslední půl hodina mě při prvním zhlídnutí dost zklamala, ale teď, když jsem celej film viděl po druhé, jsem si uvědomil, že to vlastně není tak strašný. Je to prostě Quentin Tarantino. 100%

Pravda o dinosaurech (2011) (seriál)

Hodně špatný "dokument" o dinosaurech. On to totiž ani pořádný dokument není, většinu času se jenom díváme, jak bezpochyby přehnaně zbarvení dinosauři předvádí nějaké scénky. Fakta jsou tady také přinejmenším zkreslená, na to toho vím o dinosaurech hodně, než abych věřil každé větě v tomto dokumentu. No zkrátka by Prima ZOOM udělala mnohem líp, kdyby dávala nějaký opravdový dokument o dinosaurech, jako je například Planet Dinosaur.

Lví král 3: Hakuna Matata (2004)

Není to sice bezchybné, ale pořád super, i když je to už o něčem jiném než první dva díly. Myslím, že Lví král 3 se kvalitou klidně vyrovná "novodobým" komerčním animákům a možná jich i hodně předčí. Pumba s Timonem jsou prostě strašně super postavy a já jim dávám 80%:).

Lví král (1994)

Moc pěkný kousek. Zpívání mi sice přišlo zbytečné a občas zdlouhavé, jenže to já tak beru asi u každého filmu kde se zpívá. Kromě zpívání ale asi fakt nemám co vytknout, vtipné, příjemné, a místy i dojemné. Ideální odreagování od okolního světa, a já mu dávám 90%.

Pán času (2005) (seriál)

Slabší rozjezd, ale minimálně od druhé série už Vás Doctor nepustí od obrazovky... Vynikající seriál a především čtvrtá, pátá a šestá série jsou dokonale promyšlené... Možná se budete trochu ztrácet v těch různých časových posunech, ale žádný strach, Tennant Vám to jasně vysvětlí: ''Time is more like a big ball, wibbly wobbly timey wimey ...stuff.'' 100%

Červený trpaslík (1988) (seriál)

KRYTON: Myslím, že je to jeden z posádky, odporně znetvořený kostlivec se třemi hlavami a visí z něj hnijící cáry masa. Jak jsme otevřeli dveře výtahu, spadnul na Rimmera. LISTER: Není mu nic? KRYTON: Myslím, že právě zjistil, jak použít cípy košile. RIMMER: No dobře, Krytone, nemusíš ze mě dělat zbabělého srabíka, nic mi není. KRYTON: Takže už nechcete, abych sehnal vaši matku? .... Co dodat? Nádhera. :)

Přátelé (1994) (seriál)

No tak to je samozřejmost... Přestože jsem viděl každý díl více než desetkrát, téměř večer co večer si jeden z nich pustím a nikdy nepřestane bavit... VŽDYŤ JSME SE ROZCHÁZELI !!!! :)

Californication (2007) (seriál)

Život je krásnej a zároveň stojí za hovno... Sex, chlast, showbyznys, ale i životní láska a otcovství - to je život hlavního ''hrdiny'' Hanka Moodyho... Seriál je krásně úchylnej, vtipnej, smutnej, nemám co vytknout. 100%

24 hodin (2001) (seriál)

Troufám si tvrdit, že ''čtyřiadvacítka'' je u nás nejvíce podceňovaný seriál vůbec. Je to akční žánr, tudíž se očekává, že sem tam budou kulky i auta lítat vzduchem, ovšem přesto je to to poslední na co se může divák těšit. Dočkáte se mnoha a mnoha skvělých dějových zvratů a naprosto bezvýchodných situací, ve kterých se musí nejen Jack rozhodovat mezi několika zcela nepřijatelnými variantami, což ve Vás může v kombinaci se skvělými hereckými výkony zanechat silné prožitky... Musím zmínit, že při scéně na konci jednoho dílu 3. série (Ryan Chappelle), kdy dotikávají poslední sekundy za naprostého ticha, jsem zůstal u obrazovky se spadlou spodní čelistí a dlouho jsem se vzpamatovával z toho, co jsem právě viděl. V posteli před spaním jsem musel nad tou strašnou situací pro oba zúčastněné ještě nekrátko přemýšlet. Něco podobného ve mě žádný jiný seriál nedokázal doposud vyvolat a to jsem jich neviděl málo, proto si myslím, že hodnocení 68% je vůči seriálu 24 hodin hodně nespravedlivé a stojím si za tím, že by měl mít své místo mezi stovkou nejlepších. Mé hodnocení? Bez váhání 100%.

Mravenec Z (1998)

Kam se na Mravence Z hrabou novodobé animované filmy? Mravenec Z pro mě jednoznačně vede. Film plný vtipných hlášek, vtipných "postav", vtipných situací a dokonce i zajímavých scénaristických nápadů. Já dávám Snovači a spol. 100%:). Škoda jen, že většina novodobých animovaných filmů už v takové kvalitě ani zdaleka nepokračuje.