• Krátkometrážní

Utopenec na útěku (1998)

Určitě jedna z nejlepších Nielsenových parodií. Viděl jsem ji už několikrát a vždycky se nasměju až až. Vševědoucí vyšetřovatel, jednonohý jednoruký a jednooký barman, pobřežní hlídka, neprávem obviněný Leslie Nielsen a mnoho dalšího diváka rozhodně pobaví. 80%

Bláznivá střela - Amerika v ohrožení (2008)

To bylo tak nevtipné a většinu času trapné. Divím se, že jsem to vůbec dokoukal. Jedna hvězda za Leslieho Nielsena, který tu sice má jen dvě tři scény, ale aspoň jsou vtipné.

Vějíř lady Windermerové (2004)

Pro Oscara Wilda mám prostě slabost a Vějíř lady Windermerové se mi z jeho divadelních her líbí vůbec nejvíc. Filmové zpracování na mě působilo velice příjemně a většinu z 89minut jsem se nenudil. Ve filmu mě mimo jiné zaujal také moc pěkný výkon Scarlett Johansson. Dávám 90%.

Jurské bojiště (2008) (seriál)

Slabý "dinosauří" dokument. Zdlouhavé díly a vcelku úsměvné "závěry", které vědci vyvozují mě donutily po několika dílech se sledováním tohoto dokumentu přestat. Člověk se toho moc nedozví, poslouchá spíše jen dohady vědců, které ani nejsou příliš zajímavé a začne se nudit. Dobrá kamera a zdařilé efekty mé hodnocení na víc než 50% nezvednou.

Oscar Wilde (1997)

Oscar Wilde je mým nejoblíbenějším literárním autorem. O jeho životě jsem věděl už před zhlédnutím filmu velmi mnoho, a tak jsem k němu přistupoval skepticky. Ovšem pochybnosti ze mě spadly téměř okamžitě. Stephen Fry hraje Oscara Wilda snad přesně tak, jak jsem si ho představoval, Jude Law jako vždy skvělý a vůbec celý film je výborně zpracovaný. Film Oscar Wilde je zkrátka velmi povedený snímek o neobyčejném životě neobyčejného člověka, který by měl vidět minimálně každý člověk, který se zajímá o literaturu. 90%

Paranormal Activity (2007)

Já jsem si tento horor výborně užil. Pravda, některé pasáže jsou o ničem a místy zdlouhavé, ale noční scény a hlavně vyvrcholení celého filmu to vynahradí. Po zhlédnutí jsem v noci neměl úplně klidné spaní, a to nedokáže podle mě každý horor. Co také musím vyzdvihnout je, že tvůrcům se povedlo něco geniálního, když přišli s tímto nápadem - "pár korun" náklady, a výdělek miliónový, klobouk dolů. Za mě 70%.

Gympl (2007)

Zajímavé téma, ale to je tak všechno. Tento snímek je přehlídka těch nejhorších hereckých výkonů českých herců. Opravdu málokdy je tak moc vidět, že "herec hraje", hrůza. Jediný kdo v tomto filmu za něco stojí je Jiří Mádl a Jan Kraus, nebýt těchto dvou, musel bych dát ještě o jednu hvězdu méně. 30%.

Disaster Movie (2008) odpad!

Naprosto upřímně říkám, že tohle je nejhorší film, jaký jsem měl kdy tu smůlu vidět. Po velice krátkém rozmýšlení dávám krásných 0%.

Kull dobyvatel (1997)

Můj oblíbený film z dob mých devíti, desíti let. Vzpomínám si, jak jsem nemohl usnout, protože jsem měl pořád před očima stvůru právě z tohoto filmu:). S odstupem času samozřejmě musím konstatovat, že celý počin Johna Nicolella je ve skutečnosti spíše k smíchu. Avšak za ty zážitky z raného dětství dávám 50%.

Anna Karenina (2012)

No pro mě veliké zklamání. Čekal jsem od takhle obsazeného filmu a známého tématu mnohem více. V některých pasážích jsem v kině málem usnul, některé pasáže byly zase až zbytečně "šokující" (efekt jak vlak jakoby "vyjede ze zrcadla") a také se mi nelíbilo zasazení příběhu do divadla, přišlo mi to násilné a prakticky bezvýznamné. Klady na tomto filmu jsou však skvělé výkony Juda Lawa a Keiry Knightley. Podtrženo sečteno, za mě 60%.