Mafiáni (1990)

Ale ta neosobni chladnost a denikovost me trochu stvala. Tezko se s postavama ztotoznit, tezko je nenavidet, v podstate mi vsichni byli dost volni, a to i Pesci, u kteryho to asi rozhodne melo fungovat jinak

Moje borůvkové noci (2007)

Velmi prijemne a pohledne stylizovane nic s milou holkou od vedle Norah Jones, rozpustilou Natalii Portman a vynikajicim Judem Lawem.

Na doživotí (2007) (seriál)

Paradicka. A brzo na Prime

District 9 (2009)

Tri, nebo ctyri? To je zase rozhodovani. I kdyz v pripade tohoto snimku mensi prisypani neuskodi, a to hlavne kvuli tuze prijemne realistickemmu vzezreni, velmi dobremu napadu a take diky technickemu zpracovani. SPOILER!!! Proti ale bohuzel stoji okate scenaristicke osli mustky a vystelova vata (kocici zradlo??? lod najednou funguje??? atd,,,), zasahy ve stylu deux ex machina za kazdym rohem a taky ne moc sympaticky hlavni hrdina, jehoz prerod z tunti na killera nepusobi prilis hodnoverne. Kazdopadne ale velmi prijemnej zazitek, kterej z mala tezi mnoho a dela jihoafricky kinematografii velkou cest. Pozoruhodnej pocin.

Zapomenuté světlo (1996)

Neplynulost hereckyho projevu souvisejici s trochu divokym strihem, to je asi to jediny, co se da tomuhle filmu vytknout. Vsechno ostatni je jeden z nejvyssich nadstandardu v dejinach cesky porevolucni kinematografie.