• Tosim

Místnosti se časem okoukají, dialogové problémy zase přestanou bavit. 50%(24.8.2009)

Ne, myslím, že to není až takový průšvih, jak naznačuje řada negativních komentářů tady všude okolo. Ale je fakt, že kdo očekává od tohohle filmu další Pelíšky, nebo Rebely, nebo vlastně cokoliv jiného na téma "68" (vy víte, že nemyslím Jágra), tak může být zklamán. Já jsem v posledních letech neměl moc příležitostí sledovat aktuální (a často i neaktuální) filmové dění, takže možná je můj pohled trochu zkreslený tím, že teď aspoň "po kapkách" doháním své manko a tudíž jsem k některým filmům shovívavější. Ale to je fuk - já prostě zklamaný nebyl, byť chyb a chybiček by se v tomto filmu jistě pár (a možná i o pár více) našlo. Kdybych to měl vyjádřit procenty, dám těmhle Jahodám asi tak 55,6372 %. ;-)(25.3.2012)

• Matty

Bez chuti. 40% Zajímavé komentáře: imf, Ony, Smok, Slarque(22.8.2009)

• imf

Nesympatická televizní nuda, kastrovaná při plném vědomí ústřední hereckou dvojicí (učebnicová letargie) a pidirozpočtem, který kulisy degraduje na úroveň vesnického divadelního představení. Ten film jde odnikud nikam a marně spoléhá na atraktivní pozadí srpna 1968... za okny (resp. v otravných černobílých vložkách) popojíždějí tanky a doma se brečí (staří), venku zas filozofuje (mladí). Na provaz je obojí, zvlášť když do repráku postopadesáté zazní ruská odrhovačka. Proč na to nejít? Důkaz místo slibů, Vláďa Drha tenhle skvost natočil v přestávce mezi sudým a lichým dílem VéKáVéček.(4.11.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $148,592(26.4.2009)

Tak trochu neprávem podhodnocený film, který tahá ke dnu ostatní pokleslá tvorba kontroverzního režiséra. Velmi křehké vztahy v roce 1968? Ano i ne. Vladimír Drha sice neobjevil Ameriku, každopádně ale nelze ani tvrdit, že by jeho umělecký konvoj cestou ztroskotal, prostě proplul už dávno objevenými námořními trasami s lodí, jež sice nedovezla čaj a kávu, z jejíhož podpalubí ale tvůrci postupně vyložili (byť nepřirozenými pastelovými barvami) vymalovaný obraz roku 1968...(22.12.2011)

• AngelAngie

Za Pavlu Tomicovou, kterou mám ráda a za hudbu Tomáše Klusa, která je vynikající... jinak film je sám o sobě bohužel dosti chabý, scénář ala šup šup a kamera dup dup...(23.8.2009)

• kiddo

Asi jsem idealista, ale přece jen bych si jako první hraný film o osmašedesátém u nás představovala něco jiného než blbě napsanou, kompromisní a hladivou sračku o pominutelnosti politické angažovanosti a dějinných tragédií tváří tvář komplikovanosti běžného života.(23.8.2009)

• Karlos80

Slabé po všech stránkách, režie, scénář, afektované herectví, divné dialogy + kolovrátková hudba do omrzení taky nic moc. Zajímavé a silné téma, které ale bohužel nebylo plně využito a asi pořádně v našich končinách v brzké době ani nebude. Pointa žádná, absurní a nedokončené scény mnohdy bez žádného vyústění a spádu, najdou se i nelogičnosti, něvěrohodnost a celková neautentičnost. Těch pár archivních záběrů to už nezměnilo. Film jen o vztazích resp. o jednom slečny X a mladého pána Y, spíš bych přivítal věnovat se celku, tedy spíše pozadí pro vztahy jednotlivých hrdinů. pozn: Filmovalo se opět ve filmařsky oblíbené Davli, jako před lety "Most u Remeganu" shodou okolností:-). Tohle němělo snad ani radši vzniknout,to i ti Rebelové natom jsou líp..1,5/5* jen za Leběděva:-)(23.8.2009)

• igi B.

Svatá jahodová! Tahle marmeláda že má být "film" těch principů a toho významu? 8-o . . . Tohle na téměř dvě hodiny natahované ubožácké nic, nedosahující ni formou ni obsahem úrovně ani hlupučkých prvoplánových televizáckých inscenací? Tenhle blábol, kde vojáčci >CA< obsazují "kvóty" (mám skrýn!) a probíhají zde jedna za druhou jiné dle scénáře vypocené kraviny a protagonisté deklamují rádoby hlubokomyslné hlášky? . . . No, někde se to >tovaryš/č/i< Drhovi a jeho neřádské čudlárně řádně zadrhlo, asi se pan rejžisejr přežral těch novoidních jahůdkovejch serriálů, že... °-[.. . . . Takže kdyby šlo o ryzí hodinkovou telenovelovou inscenaci, jako jiným obdobným >ďélam< bych tu jednu hvězdu asi dal. Ale tady si z nás nějaká pofiderní parta snad dělá kozy. Navíc bez vyhrocených jahůdek. A proto tahle matérie jako zplesnivělé pyré zasluhuje d.m.s.n. jediné... - - - P.S. A muzikus Klus hrající si na nového Kryla? No, tak snad jen to K., kretene... °-/.. - - - P.P.S. Zajímavé je taky nakonec zase jednou dohledět i závěrečné titulky, všechna ta jména a logíčka, zkrátka další sračka coby tunel na veřejné prachy... Víc už ztráta času a škoda slov! - - - - - (Poprvé viděno a ze >stupidních studijních< důvodů zase jednou doslova protrpěno 21.12.2011 na >jahovnové jebničce< , hovnocení 1990., komentář zde upřimně nasraný jako stodvaašedesátý - 21.12.2011)(21.12.2011)

• Ony

Tomáš Klus je šikovnej kluk. Takovou písňovou přísavku, jako je Malčik, jsme tu snad neměli od dob Zítra se bude tančit všude. Nicméně právě hudební motiv se mi nakonec líbil na celém filmu nejvíc. Alespoň má narozdíl od scénáře nějakou dynamiku a rytmus. Příběh je mimořádně slabý a ubíjející, rozbíhá se hned do několika slepých uliček. Taky mě mimo jiné dostalo to křečovité líčení ruských vojáků jako normálních prostých chlapců, které se tváří jako objev Ameriky. Postavy jsou ploché, některé zbytečné, herci jaloví a... A uf. Trapas.(11.11.2008)

• paascha

Režisér Rodinných pout si vytáhl své oblíbené amatéry z práce a spáchal s nimi sračku, hodnou své pověsti. Škoda času, elektřiny i toho vína, co jsem ho u toho pil, lepší jít spát(26.7.2009)

• hippyman

tak bohužel všechno špatně. od příšernýho scénáře, přes křečovité neherecké projevy, místy naprosto nelogické situace, až po tu děsnou klusovu odrhovačku... po hodině jsem obracel střídavě oči v sloup a na hodinky, vlastně jedinou záchranou pozornosti v tomhle naprosto zbytečném počinu jsou preiss a tomicová, jinak je to celý taknějak vobrácený naruby... půlku vystříhat, půlku vyměnit a možná by z toho vznikl film. 30%(28.1.2009)

• MoRTy

Námět zajímavej, rozhodně se z něj dalo vytěžit mnohem víc, ale celkově se to hodně vleklo a vcelku se tam toho ani moc neudálo - vedlejší linka se zastřelenym klukem byla uplně zbyčtená, když se to vlastně ani pořádně nepropojilo s hlavním dějem. Je škoda že se to takhle zbastlilo, protože nějakej původní potenciál tam byl.(23.8.2009)

• Pilda17

1/10 = 15%(20.6.2009)

• Smok

Celý film je presne tak duchaprítomný, ako ísť v auguste na jahody. Okrem dosť bezduchého scenára navyše bojuje s obmedzeným rozpočtom, čiže celý efekt obsadenia ČSSR ruskými vojskami vyzerá tak, že 17 ročné deti prišli na dvoch GAZoch a jednom nákladiaku, čo je škoda. Jediný prínos vidím v celkom vernom pripomenutí atmosféry "sixties", to som si však aj mohol zalistovať v rodinnom albume. Navyše titulný song "Maľčik" je tak nechutne vlezlý a otravný, že pri jeho šiestom opakovaní som už mal chuť túto anglickú jahodu definitívne rozhryznúť.(1.6.2009)

Ta čtvrtá hvězdička je v podstatě jenom za příjemnou hudbu Tomáše Kluse. Na druhou stranu, jedná se o příjemný příběh, sympatické postavy, který nám sice z dějin nic moc neukáže, ale zato prožijeme osudy několika obyčejných lidí, jejihž charaktery rozhodně nezávisely na tom, z kterého státu pocházejí nebo jaká je zrovna politická situace. Jediné, co jsem nepochopila, byla scéna, kdy několik lidí postupně diskutuje nad mladým zastřeleným vojákem a až po nějaké době ho přivolaná doktorka pomalu začíná (bezúspěšně) oživovat. Nemohl to proboha udělat ten chlap hned na začátku?(28.8.2009)

Nemohu pochopit některé z okolních komentářů, které hovoří zcela proti tomuto novému českému filmu. To jste tak zaujatí režisérem VéKáVéček (btw. taky je nemám rád)? :P No já nevím.. Mně snímek přišel jako příjemná podívaná, které zpočátku tak trochu neseděl divadelní výkon ústřední dvojice - ono se těžko hraje neteatrálně, když studujete DAMU - ale to v průběhu naštěstí zmizelo. Mezi Marií Štípkovou a Ivanem Luptákem jsem jaksi postrádal kouzlo zamilovaného páru, což mi později připadalo jako vhodné, vzhledem k tomu, že mezi ní a Alexejem Bardukovem to zajiskřilo setsakramentsky.. a to mi dávalo smysl, protože k postavě Tomáše - dle mě - zkrátka lásku necítila. Děj byl sice pozvolný a některé části byly lehce nedovysvětlené či nevyužité (SPOILER: mrtvý bratr KONEC SPOILERU), ale nebylo to nic, co by se nedalo překousnout. Vladimír Drha se dosti obával reakce českého diváka na vyznění příjezdu sovětských vojsk na naše území, ale já se domnívám, že se úkolu zhostil decentně a rozhodně ne pobuřujícím způsobem. A ještě bych pochválil Tomáše Kluse, jehož ústřední píseň je skvěle dynamická a utkví vám v hlavě ještě na hodně dlouho.(18.11.2008)

• Webb

(Kinovýdělky v ČR: 2 624 218 Kč, počet diváků v ČR: 28 389)(19.12.2008)

• Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +ústřední melodie je celkem chytlavá, překvapil Ivan Lupták a rovněž ostatní mladí herci, potěšil Vladimír Brabec, romantický trojúhelník byl zajímavý -slabší zpracování a celkem mizerné obsazení (Tomicová, Divíšková, Boudová...) prostě hrůza, rovnež otravné rodinné scény/// Obával jsem se, že to bude horší. Nakonec je to skoro za 3* a to už je slušný na film od kterého jsem očekával to nejhorší. Příběh mě celkem zaujal, ovšem je to ideální pouze do televize. Z kina bych odešel./// Celkem 48%///(23.8.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10