Útěk z MS-1 (2012)

Musím se přidat k těm vyzdvihujícím Guye. Jeho hlášky byly famózní.

Peklo zvané Alcatraz (2007) (TV film)

Určitě hezky zpracované, fakta sedí. Připomnělo mi to mou návštěvu Alcatrazu.

Collateral (2004)

Vypadalo to tak slibně a ono prostě ne, musíme to zase celý pokazit závěrem. Film plný atmosféry navozovanou nejen hudbou,která je fakt super, ale i prostředím a ostatním. Ovšem tak naivní, předvídatelnej a trapnej závěr... V rolích bych si dokázel představit i jiné a asi i lepší herce, ale Cruise a Foxx mi nevadili.

Nelítostný souboj (1995)

Nezapomenutelný rozhovor mezi Al Pacinem a Robertem de Nirem. Tříhodinová slast.

Zkrat (2011)

Na co takové herecké obsazení, když je zcela nevyužité? Klišé špatně zpracované.

Anna Karenina (2012)

Knihu sem nečetl celou, i tak si myslím, že se adaptace povedla. Vystříhnout pár scén o ničem, divák o nic nepřijde a stopáž bude kratší a hned by to bylo ještě lepší. Keira je sice krásná v těch šatech a dalších modních doplňcích to zní dělá sexy ženskou, ale jinak mě v některých scénách nedokázala přesvedčit, jak to bolí a navodit tu depku. No ale musím říct, že práce s kostýmy a kulisami byla opravdu excelentní. Nekoukal sem se na hodinky ani se nenudil, po shlédnutí to ve mně evokovalo zamyšlení... Viděno 14.12 Cinema city 4*

Mezi vlky (2011)

Upozornění, že v následujícím komentáři spoiluju a sem sprostej. ...Našel sem knihu ,,Jsme v prdeli" ... Tak to sem se i zasmál, vypadalo to celkem slibně. Spoiler Pfff přišla první mrtvola, který bych si ani nevšiml, kdyby osoba vedle mne sedící nevykřikla hrůzou, ó jak nepředvídatelné. Skupina chlapíků nakonec po tom, co se všichni navzájem "vyfakovali" vydává na cestu, kde postupně jednoho po druhém vlci sežerou. Zbývají nám už jen dva naši hrdinové a na scéně se neobjevuje nikdo jiný než vlci.... běžíme, spadneme do vodičky, vezeme se, jujda kámošovi náhodou uvízla nožka a utopí se, vlci se na to mezitím po hrdinském pádu do vody radši vysraly....Na to, že je Liam promočený až na kost ujde ještě krásných pár desítek metrů a vypadá jako kdyby zrovna vylezl z moře na Palm Beach. Jdeme do velkého FINÁLE zůstává nám jen Neeson, přežije nebo ne! FUCK! It's a fucking den! Liam se trochu seknul a šel vlkům přímo do náruče. A je to tu, ALFA vlčík se chystá si sežrat naší chudinku sám. Hrdina to nevzdává, BETA mu dává čas na přípravu, Liam neváhá a udělá si přímo originální boxerské rukavice z malých flaštiček chlastu, lepící pásky a nože. Tak to je vážení a milí konec. Konec spoileru Shrňme si to, zase tak špatné to není. Objevuje se zde několik absurdit a prostě a jednoduše by vůbec nemusely.Zkrátka a dobře, mohlo to být lepší, ale to je samé kdyby. Zase na druhou stranu temnou a mrazivou atmosféru se podařilo navodit celkem dobře. Fanoušci hororů za atmosféru jistě přidali hvězdu navíc, jelikož si po filmu šli vyměnit spodky. Původně sem chtěl dát jen dvě hvězdy, ale nakonec dávám tři díky Neesonovi a scénám s vlky, které se mi líbily.

Okamžik zlomu (2007)

Já toho Goslinga prostě žeru, v tomhle filmu mu role ,,zasraného právníka" fakt sedla. Dokáže využít svého charisma a držet se svého - mluviti stříbro, mlčeti zlato. Hopkinse nemá ani cenu komentovat, to je taky pecka. Opět musím podotknout na nedostatek a tím je ženská role a scény s ní, herečka Rosamund Pike není nesympatická, v roli působila normálně, ovšem pokládám si otázku, proč tam vlastně něco takového muselo být? Vždyť ona tam neměla žádný , ale vůbec žádný význam. Prostře zbytečně to natahuje snímek scénkama o ničem. Koho zajímá rodinná žranice na den díkuvzdání apod. Jinak sem se, ale skvěle bavil. Takže se těch pár minut dalo bez problému přežít.

Let Fénixe (2004)

Na začátek musím říct, že Hudební doprovod s velkým "H" Marca Beltramiho fakt stojí za to. To, že by spousta věcí nebyla samozřejmě reálná se dá pominout jako u každého filmu. Na půlku obrazovky k práci to byl dobrý snímek. Charaktery, které byly podle mne dosti vypracované filmu přidaly. Slizský prolhaný odnikud beroucí Giovanni Ribsi hraje výborně brejlounka, co se snaží si hrát na vůdce smečky. Černoušci mají svaly a všechno utáhneme prostě silou, na rozum se kašle, bod navíc! Pilůtek, co prostě nemůže udělat chybu - další bod. Ženská, která je tam v podstatě k ničemu - bod dolů. Být místo ní chlap, nic se nestane. Na to ovšem asi produkce a rejža neměli koule. A bez dalších by to taky samozřejmě nešlo. Prostředí? Co byste chtěli dělat v zemi ničeho a nikoho, všude jenom hromada toho žlutýho hovna, který se vám furt snaží nacpat do trenek a dráždit..... Zkrátka a dobře 3*