• Pohádka

Forrest Gump (1994)

Nejlepší film s Tomem Hanksem, určitě patří do mého TOP TEN, Báječná muzika, mnoho velmi legračních scén, u kterých se člověk rád zasměje, a zároveň řada dojímavých (ale věrohodných) míst, kdy se člověku chce brečet.

Nebožtíci přejí lásce (1972)

Skvělá komedie, která nadchne svými dialogy. Další z mých oblíbených filmů, které můžu vidět x-krát a pořád se směju nahlas. Vynikající Jack Lemmon, ředitel hotelu v podání poměrně neznámého Clivea Revilla je zcela neodolatelný.

Matrix (1999)

Viděl jsem Matrix až asi dva roky po jeho uvedení, protože z jistých pracovně-osobních důvodů jsem k němu měl určitý odstup. Ale po jeho shlédnutí se z něj stal jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Je to sci-fi přesně podle mého gusta a má naprosto neopakovatelnou atmosféru, která mě totálně dostala. A to už ani nemluvím o vizuálních efektech a tricích.

Matrix Reloaded (2003)

Kvůli trapně dlouhému a nudnému začátku musím jednu hvězdičku ubrat, ale jinak musím říct, že atmosféra dalšího děje mě opět strhla. Některé trikové scény jsou opravdu fantastické a vůbec celá část odehrávající se v "Matrixu" má opět tu starou dobrou matrixovskou atmosféru. Pravda některé dialogy byly pro mne až trochu příliš tajemné a filozofující (bohužel ve trojce se ukázalo, že také bezobsažné), ale celkově to bylo zase velmi povedené. Až na ten nešťastný úvod .... ach jo.

Matrix Revolutions (2003)

Z "trojky" se už stala obyčejná akční podívaná, která s původním Matrixem má jen velmi málo společného. Chybí tu moment překvapení, který jsem napjatě očekával po "tajuplných" dialozích s Vědmou a Architektem v předchozím díle, které se nakonec ale ukázaly být spíš bezobsažným filozofováním. Kdyby šlo o samostatný film bez předchozích dílů, asi bych dal víc, ale takhle nemůžu.

Den nezávislosti (1996)

Jeden z nejhorších akčních filmů, které jsem kdy viděl. Jedna hvězdička je pouze za speciální efekty, ale jinak film opravdu nestojí za nic. Stupidní scénář, typicky americký šťastný konec, příčemž autoři předpokládají, že divák je naprostý idiot bez mozku, to už bylo na i na mne příliš. Zajímavé, že u jiných filmů mně to tolik nevadilo, ale tady je to opravdu dovedené až na vrchol.