Mulholland Drive (2001)

Zprvu jsem měla dojem, že to bude něco jako retro krimi, které vygraduje zajímavým finišem, ale mýlila jsem se. Nepobrala jsem ono překombinovávání děje a situací ve kterých jsem neviděla jakýkoliv význam. Nechat se unášet tímto filmem a dobře se bavit prostě nešlo i přes jeho zdůrazňovanou uměleckou stránku. Moji pozornost až dokonce udržela jen má oblíbenkyně Naomi Watts a očekávání jak toto zvláštní dílko dopadne. Souhlas s komentáři dobytka a flankera.27.

Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko (2011)

Čekala jsem něco úplně jiného. Přišlo mi, že se původní myšlenka, která se měla týkat oněch hrozných událostí, jaksi úplně vytratila, byl tu jiný film. Nejvíc mi ale vadily za uši tahající monology malého kluka, které střídalo řinčení jeho oblíbeného hudebního nástroje.. Byl to hodně zvláštní film, ke kterému jsem si nedokázala najít cestu..

Muži, kteří nenávidí ženy (2011) odpad!

Nesrovnatelné s původní švédskou verzí. Snaha odlišit se od původního filmu, tak aby to působilo alespoň trochu originálně, vyšla hodně naprázdno. Celé to na mě působí sterilně, neopravdově, bez ducha a nesouladu intimity. Pecka je i závěrečné odhalení Harrietina tajemství.. Totálně postrádám severskou atmosféru, původní Lisbeth a vlastně všechno co miluju na prvním filmu. Komentáře s 1 * až po odpad celkem vystihují mé pocity..

Miranda (2009) (seriál)

Vtipný no prostě skvělý!!

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Knihu jsem nečetla, takže nemůžu posoudit obě verze.. Každopádně je to napínák se závěrečným překvapivým rozuzlením (možná až příliš rychle dotaženým závěrem..). Odlehlé končiny, ponurá místa a studený severský nehostinný kraj, dotváří patřičnou atmosféru. Velmi dobrý film s okamžiky překvapení, který jsem sledovala s napětím až do konce..

Umírající zvíře (2008)

Neobyčejně krásná Penelope a především všudy přítomný, pronikavý pohled tázavě smutných očí Bena Kingsleyho .. Snímek citlivou kamerou dokresluje atmosféru napětí, očekávání a vnitřního boje.. Až při závěrečném obrazu jsem si uvědomila, jak moc mě film pohltil a jak opravdový byl ..

Kawasakiho růže (2009)

Zvláštní film, který nedokázal udržet mojí pozornost. Zvláštně natočený..

Šílený rande (2003)

Filmeček vskutku vtipný s povedenými gagy (otec visící ze střechy aneb akce okap mě vážně dostala!!!). Směs parodie s klasickými vtípky, přesně podle mého gusta.

My holky z městečka (1985) (seriál)

Jako malá jsem tento seriál milovala, dodnes na něj ráda vzpomínám..