Tohle je válka! (2012)

Tohle není válka,ale patos,sra.čka na třetí a stupidita nejvyššího kalibru.Celkem zajímavá kombinace...

Osamělý jezdec (2013)

Jelikož jsem se před chvílí vrátil z kina,zážitek je čerstvý a syrový jako vyříznuté srdce jednoho z hrdinů.Tak zaprvé- Verbinski umí točit filmy setsakra dobře,o tom žádná!Když se chce,tak to jde,a o tomhle filmu to platí dvojnásob.Nejprve mně trochu rozladily negativní recenze filmu a malé výdělky,ale pak jsem se rozhodl že si na to zajdu a podívám se co je film zač.Pak už jsem se jen zabořil do sedadla s popkornem a enerdžákem v ruce a sledoval úvodní titulky k filmu.Z počátku jsem byl nadšený Deppovým stařičkým indiánem,a akceptoval jsem jeho výstřední vyprávění malému dítěti o jeho životě.Pak nastaly konečně sekvence Divokého západu a já si připadal jako malý fracek hrající si s vláčky a figurkami kovbojů a indiánů z levného špatně nabarveného plastu a mnohokrát jsem vzpoměl na Poklad na Stříbrném jezeře který jsem jako malý sledoval na hranaté televizi..Tak jsem si to užíval a liboval si až do chvíle,kdy mi film dal hrubě přes držku a neskutečně násilně se vrátil do roku 1933.Tím jsem byl opravdu nas.rán a byl jsem ještě rozlícenější když mi takhle Verbinski v průběhu filmu dal přes hubu ještě několikrát.Každý časový posun(a že jich bylo) mi připadal jako kdyby dítěti vzali oblíbenou hračku,na chvíli ji nahradili jinou a po minutce dítěti zase vrátili jeho oblíbenou.Na to jsem se ale snažil během projekce nemyslet a užívat si vtipů.Ve filmu bylo dost sekvencí humorných samo o sobě(kůň všude možně,Deppovy hlášky),od srdce jsem se ale zasmál jen v jednom momentě filmu a to ve vlaku s panenkou kdy jsem se rozchechtal na celé kino a dlouhou chvíli jsem si utíral slzy.Nenudil jsem se ani pět minut.Po délku trvání filmu mi ale vadila jistá roztěkanost a nespojitost scén,které jsou charakteristické právě pro Verbinského a které mi taky docela dost vadili(viz.absolutně neposloupná scéna s odpálením mostu) a které filmu pro mně také ubíraly na kráse.Chyby ale vyvážila poslední dvacetiminutovka,u které jsem si genialitou ucvrnkl do gatí a s neskutečným pocitem dokonalosti sledoval vyvrcholení filmu které u mně aspiruje na jednu z nejlepších scén filmu za dlouho let a která mi taky připoměla genialitu Friga na Mašině.Dojem z kina mi kazil jen malej asi 8-mi letej smrad,který se pořád jak mentál z Bohnic neskutečně debilním smíchem řehtal snad každé i nehumorné scéně a kterému jsem měl chuť kopnout do sedačky vší silou až by mu vyletěly brýle až k promítacímu plátnu.Mentál.Jojo....Prostě,abych to shrnul,filmová lahůdka pro malé i velké kovboje na kterou se určitě vyplatí si zajít do kina.

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Béééééééé!Haf,haf,vrrrr,Bééé BéééBé,Hm?Bééé(stručný scénář)

Matrix (1999)

Naprosto perfektní,úžasný a skvělý film.Nenudil jsem se ani minutu filmu a téměř vše mi přišlo úžasné.Akční scény jsou prostě bezchybné a napětí které způsobí že jste jako guma od trenek se v akčních scénách přivádí bratry Wachowskými k dokonalosti.Nejlepší scéna filmu,při které jsem si ucvrnkl do trenek potěšením je jednoznačně přestřelka Trinity a Nea s ozbrojenci v hale s mnoha sloupy.Něco tak dokonalého a režijně bravurně zvládnutého jsem dlouhou dobu neviděl a mnohdy mě napadala myšlenka že ve 3D bych při sledování filmu (obzvlášť u scény se sloupy) vypustil duši.Pěkné bylo i sledovat mistra Elronda jako hlavního hajzla,taktéž asi jeden z nejcharismatičtějších záporáků historie kinematografie(Po Jimu Moriarty,samozřejmě).Shrnutím by byl jeden velký potlesk adresovaný Wachowským a pocit,že něco takového asi dlouho neuvidím.,,Matrix je všude.'' 90%.

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Charismatický Boreanaz,Sexy Kůstka a tlející mrtvoly-co víc si přát?

Vylomeniny (2013) (pořad)

Jo,je to zábava,ale já bych do toho ASI nešel.A je mi trochu líto těch lidí,kteří se tím ztrapní,za dvacet litrů.Za to taky ubírám hvězdičku.Jinak poměrně pěkná zábava na půlhodinku a Dejdar a ten druhej jsou dobří a celkem vtipní moderátoři.Chválím Primu.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Naprosto geniální,ale geniální seriál ze života geeků.Už úvodní znělka ve mně vzbuzuje potěšení a radost že znova nakouknu do jednoho bytu.Nejoblíbenější postava je Šeldn,jelikož jeho hlášky a postoje zaručují,že se drtivá většina diváků nudit rozhodně nebude.Nejneoblíbenější postava je Howard,jehož perverznost tady hodně škodí.Penny a Šeldn jsou určitě nejvtipnější postavy seriálu.Sice to není seriál nejlepší z nejlepších,zábava je ale zaručena.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Kvalitní seriál,jehož proklatě dobrou atmosféru musíte dýchat plnými vdechy a užívat si postapokalyptyckého světa.Make up zombíků je tak děsivý a přesvědčivý,že se BUDETE bát.A postavy?Téměř všichni přeživší jsou poměrně sympatičtí(Až na toho parchanta Shana,samozřejmě)Nejoblíbenější postava?Glenn.Jen škoda,že mezi přeživšími není nějaká sexy ženština,na kterou by se s potěšením dívalo.Jen hvězdičku ubírám za až příliš časté nudné a zdlouhavé dialogy,místo kterých by se mohla rozjet perfektní akce.Ale i tak docela slušný seriál.