Lincoln (2012)

Chápu, že je to nominovaný na 12 Oscarů. Kdyby někdo natočil film o Masarykovi, taky bysme se z toho posrali a nominovali ho na 12 Českých lvů......... Teď k filmu - První hodina je ukecaná a nudná, no v tý druhý začne víc hrát fantastická hudba a Spielberga asi něco kouslo do prdele, protože se celý film zrychlil. Režie jako vždy výborná (Oscar jasnej) a herectvo velmi dobrý. - 75%

Sinister (2012)

Hororům jsem se vždycky vyhýbal jako roupy hovnu. Nejsem tedy nějak poskvrněný jejch blitkama a močí, takže občas se rád podívám na ten horor, který jste vy (odborníci na horory) odsoudili za tolikrát opakovaný scénář. Sinister, ač je údajně několikátá kopie toho samého, je brilantně natočený, strašidelný horor, ve kterém ty lekačky a jiné hnědým trenkám podobné věci fungují naprosto parádně a myslím, že i těm, jimž nefunguje svěrač, protože filmy z tohohle žánru a scénáře vyděli tolikrát, že jim lítalo jedno hovno za druhým, budou spokojeni a aspoň se na ty 3* vytáhnou. ... Já po druhým zhlédnutí měním na 5*.

Resident Evil: Odveta (2012)

Naprosto nesmyslný film o tom, jak se dostat pryč z nějakého nesmyslného komplexu s naprosto nesmyslnými až debilními akčními scénami, kdy člověk jen nevěřícně kroutí hlavou nad tím, proč je to furt zpomalený. Herci stojí fakt za hovno a fetišistický záběry do ksichtu Jovovichové jsou až extrémní. Jednu hvězdičku za sexy oblečky všech aktérek. Kandidát na Zlaté maliny!

Vyměřený čas (2011)

Co projekce, to hvězdička. Začínal jsem na třech, a teď, po třetí projekci dávám pět. Ono totiž není co vytknout. Příběh je celkem originální, zajímavý a napínavý, herci v čele s Timberlakem, který je sice kladný hrdina a chová se jako princ, avšak není jen emotivní prase a sem tam upustí i nějaký vtípek - je to sympaťák, hudba, která se po celý film jen opakuje se vám zaryje pod kůži a pokaždý, když začne hrát, se vám začne dělat husina. Opravdu jeden z nejlepších filmů minulýho roku.

Útěk na Horu čarodějnic (2009)

Tento film zařazuji do žánru rodinná zábava, proto jsem začal srovnávat s ostatními členy tohoto žánru. (např. Zapomenutý ostrov) No... ......... V tomto je Útěk na Horu čarodějnic celkem vysoko. Má lepší scénář (ale pořád mizernej), lepší herectvo (až na jednu scénu), efektnější efekty a hudbu (díky Rabinovi to je občas napínavé). Nicméně, zážitek schazují "odborné názvy" vycházející z úst dětí. (možná to bylo tím dabingem) Přesto hlava vztyčená a doufám, že ostatní tvůrci tejto "rodinné zábavy" se budou snažit tento "průlomový"!!!! film napodobovat.

Penelope (2006)

Catherine O´Hara už nezpomíná svoje děti doma, ale narodila se jí dcera s prasečím nosem a ušima. A i tentokrát (leč ne do takový míry) to je příjemná, milá, vtipná, kouzelná a já nevím co ještě, komedie. Od Penelopi jsem nečekal nic, protože jsem si jí pustil jenom proto, že jsem neměl něco jinýho. Ale vůbec mi to nevadilo. Začátek - scény, kdy kluci skákali z okna byly velmi vtipné, zbytek je už jen takový romantický... Ale komu to vadí, když je to celé zabalené do takový milý, usměvavý šály, plný hromady sympatických přátel i nepřátel? Nikomu! Zkrátka - Penelope je zábavná romantická komedie, která se bude líbit i fanouškům hororu a lidem, kteří pohrdají romantickými příběhy. Ale asi jen jednou.... 65%

Labyrint lží (2008)

Rozhodně nesouhlasím s tím, že Scott s přibývajícím věkem točí nesmysly. Labyrint lží je v první řadě parádní thriller, ve kterém sice chybí (na můj vkus) akční scény, ale vše je tak nějak vyplněno zajímavými dialogy nebo dokonce vtipnými scénami (návštěva u sestry tý ženský) S čím ale souhlasím je to, že Crowe je naprosto nevyužitý. Jeho roli mohl dostat kdokoliv jiný, který třeba pravidelně získává Zlaté maliny za herectví. Na druhou stranu chlapík jménem DiCaprio nám spěje jako hemeroid, který až praskne, dostane Oscara. (fakt mu to přeju) Sečteno podtrženo, Labyrint lží je skvělý film, který stojí za to vidět. - 85%

Sociální síť (2010)

Tímhle filmem mě Fincher dostal a The Social Network je nejsilnější filmový zážitek za poslední dobu. Opravdu brilantní. - 95%

Věc (1982)

Onehdy jsme byli na chalupě, byla celkem tma (neměl jsem rožnuto) a najednou dovnitř vešel jeden známý. Hned jsem ho začal podezřívat, jestli není věc :) Ale kromě zmíněné paranoie na mě snímek nijak extra, co se týče strašidelnosti, nezapůsobil. Ale jsem si víc než jist, že za to může fakt, že je film starý 30 let a v době, kdy jsem ho viděl, jsem na svém kontě už dnešních hororů měl celkem dost. Proto naprosto zasloužených 5* a 90%.