127 hodin (2010)

Po dlouhé době film, u kterého jsem ani jednou nezívnul. Gratuluji.

Maniak (2012)

Obsazení Wooda byl dobrej nápad. Vypadá jako sladkej, milej, nevinnej (přidejte ještě krásnej a máte mě :) chlap a taky hrál odvážnýho hobita, co prošel zemí a zničil prsten. Prostě na první pohled by vás ani nenapadlo, že je to tak postižená, po skalpech (tedy spíše po vlasech) lačnící zrůda. A to dodává filmu jinej rozměr. Atmosféra filmu je parádní a celkově to na mě zanechalo celkem nepříjemnej pocit. A to se mi už pěkně dlouho nestalo! .... PS: Podle traileru jsem čekal, že ve filmu uvidím i nějakou tu vagínu... Škoda no :)

Návrat do budoucnosti III (1990)

Třetí díl má oproti předchůdcům pomalejší tempo a jednodušší scénář. Ale i tak je to opět skvělý film a skvělé zakončení úžasné trilogie.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Zemeckis má moje uznání za to, jak dobře a i pro průměrně inteligentního (což není můj případ, já jsem génius :) diváka přehledně zpracoval tak spletitý scénář. Celkově mi ale druhý díl přišel horší než první, a to hlavně vinou toho, že už není tak vtipný a Michael J. Fox se již opotřeboval :)

Střepiny (2002) (pořad) odpad!

Tak, dámy a pánové, musím se přiznat. Včera jsem hrál Black Ops, po skončení jsem šel ven a kdesi v obchodě jsem ukradl P90ku. Munici jsem vzal také a hned prvního člověka, co jsem viděl, jsem bez milosti zastřelil. Nikdo nic neviděl. Mrtvolu jsem schoval. Tvářil jsem se šťastně, jako bych něco dokázal. Zahodil jsem P90ku někde venku. Šel jsem domů. Usedl k PC. Začal hrát. Nespal jsem. Další den ve škole jsem zmlátil jednu holku a kluka, co jí bránil. Poslali mě do ředitelny. Nasral jsem se. Než přijeli rodiče, umlátil jsem ředitele židlí. Šel jsem na policii. Přivolaný psycholog u mě zjistil tzv. netolismus. Dostal jsem 20 let v base. ........... Žádný strachy, to, co jsem napsal, je pouze narážkou na tuto debilní reportáž. Nova je prostě sračka. Neumím to popsat, ale toho, kdo tuhle reportáž vymyslel bych zmlátil, že by ho nepoznala ani vlastní žena/muž (i když takovej zmrd ani nemůže mít rodinu). Takže, neposlouchejte tyhle sračky a radši jděte ke svejm PC miláškům a spokojeně hrajte klidně 3 hodiny denně. Nic se vám totiž nestane!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

King Kong (1933)

Tahle verze má oproti té z roku 2005 jednu nevýhodu. Není to kvalita efektů, jak byste si mohli myslet, ale absence oslnivé krásy, kterou v Jacksonově verzi ztělesnila Naomi Watts a která vás práskla do oka hned v prvním kontaktu. ... Nejen, že když koukáte na Naomi, se Kongovi ani nemůžete divit, že se kvůli ní choval tak jak se choval a že tak vyváděl, když ji chtěli odvýst zpět na loď, ale taky potřebujete někoho, kdo by vám sledování toho celkem zdlouhavýho a nudnýho (v této verzi obzvlášť, když efekty stojí za prd) děje "ulehčoval" a někoho, na jehož účast ve scéně se budete těšit. ... I tak si ale myslím, že ve své době (a ještě minimálně 20 let poté) to musela být bomba a já bejt živej, dal bych tomu nejspíš 5*. Takhle bohužel jen 3 :-)

Návrat do budoucnosti (1985)

Už dříve se mi při sledování dnešních rádoby komedií navalovalo strávený jídlo zpátky k mandlým. Samozřejmě, že jsem tušil, co to nejspíš způsobuje, ale až (až!) při sledování tohoto klenotu jsem zjistil pravej důvod. ... Je to tak jednoduchý, jako uklidit v parku psí bobek (to ale jednoduchý není, soudě podle křičících maminek, jejichž děti přišli domů celý špinavý od podezřele páchnoucí hlíny, protože jim ta "hlína" zasvinila ostatní oblečení v pračce). Je to scénář. Zatímco v ostatních komedií (Prci, prci prcičky a podobný svinstva) se scénárista zmůže maximálně na ukázání kozy nějaký hnusný, beděrama prolezlý pubertální děvky, aby se při natáčení nenudil a slastně si HO honil pod stolem, si Robert Zemeckis a Bob Gale dopřávají šálek kávy u ranní snídaně při psaní tohoto klenotu. Nejen, že je tu scénář chytrý (scény ze začátku si musíte zapamatovat, aby vám to na konci dávalo smysl + několik perfektních momentů, který byste jinde nenašli), ale taky výborně míchá několik žánrů (akci, vtip ad.). ... Celé navíc podpořeno skvělými herci (bejt ženská, stahuju si fotku Michael J. Foxe a výkonávám u ní práci, jež by spolehlivě hýbala s peřinou). ... Prostě maximálně dokonalé filmové dílo a jeden z nejlepších filmových zážitků poslední doby. - 95%

Barevný závoj (2006)

Příběh krásně plyne za účasti vynikajících (a krásných - Naomi) herců až pomalu doplyne k očekávanému konci. Zvláštní je, že mi konec přijde jako jedna z vad tohoto snímku. Nejen, že je to po dlouhé době film, kde jsem hrdinům přál krásnej závěr, ale hlavně mi konec připadal emočně chladnej. Je tam spousta scén, kdy cítíte víc emocí než v momentě, kdy to mělo samo přijít... Ale spolu s pár scénama, kdy se zakuckalo tempo filmu, je to jediná vada na tomto vynikajícím filmu. Silné 4*. - 85%