Hodný dinosaurus (2015) odpad!

Veľmi zlé už od začiatku. Dobrý dinosaurus je mimo iné príšerne čaptavý, ufňukaný a nesympatický, aj keď je jasné, že práve sympatie sa tvorcovia snažia nútene navodiť. Animácia slabá, neverím, že nemohla byť lepšia. Ďalšia postava, ktorou je teda "človek-domáci maznáčik-pes-záchranca" je asi jediné malé pozitívum. Poňatie príbehu, kde človeka môže takýmto spôsobom niekto ochočiť je vtipné. No každopádne, ostatné postavy sú veľmi hlúpe, až trápne. Film pôsobí skôr ako vykrádačka.

Stále spolu (2014)

Film začíná tým, že otec tejto rodiny obuje deťom roztrhané topánky, z ktorých im vykukujú prsty, aby vydieral úradníčky. Tie sa našťastie nedajú. A už táto scéna vykreslila charakter človeka, ktorý síce tvrdí, že žije alternatívne so svojou milujúcou rodinou, ale podľa mňa je to celkom slušný sociopat. Osobne som prekvapená, že ho aspoň jedno dieťa neposlalo do hajzlu. Celý film pôsobí len ako ukážka bielej spodiny, a urážka alternatívneho bývania. Bývať na lúke a dokázať sa sám uživiť je krásne, ale bývať na lúke, vydierať okolie aj svoju rodinu a žiť v bordeli medzi kopou špiny, zavretých starých chladničiek a ... no presvedčte sa sami. Každopádne ako dokumentu tomu chýbajú rozhovory. Získali sme len pohľad na niekoľko utláčaných detí, niekoľko nevychovaných opíc, reklamu na gumové topánky a jednu nešťastnú manželku. S tým sa neuspokojím. Na druhú stranu držím palce malej Viktorke, aby ten katastrofálny chaos prežila, a vyrástla z nej osoba trochu emancipovanejšia.

Posel budoucnosti (1997)

Keby sme zobrali všetky scény, ktoré sú v tomto filme nepodstatné a mrdli ich do koša, zostala by nám taká ideálna hodinka a pol celkom slušného príbehu. Takto sa divák mrví, nudí, nevie kde ruky, nohy položiť, a to ešte stále zostáva hodina tejto tragédie. Sama sebe sa čudujem, že som pri tom naozaj vydržala.

Sněžný kluk (2019)

Bolo to pekné, roztomilé, a tak strašne čínske, až z toho ide strach.

Směska (2021)

Film sa zbytočne snaží hrať na emočnú strunu. Tam zle, tam zle, až je z toho, aby som použila český názov filmu: taká "směska", až sa to už pomaly nedá vydržať. Neviem presne, čo mi vadilo najviac. Herci neboli vyložene príšerní, snaží sa to mať nový nápad, ale ...

V zemi Jane Austenové (2013)

Vykradnúť Jane Austen? To človeka len tak nenapadne. A preto, a pre ďalší dôvod, a to je, že som sa občas naozaj zarehotala, hovorím, nie je to vôbec zlé. A za Coolidge, ja ju proste milujem :)