Aljaška v plamenech (1994)

Jeden z naj. Stevenovych filmov. Okrem toho ze tu Steven predvadza Xtuuu variacu svojho neporazitelneho Mača, je tu ako bonus Michael Caine a uchvatne prostredie. Celkom fajn filmik. Mne sa to dokonca pozdava viac nez prechvalene Prepadnutie. Scena v bare sa casom stala takmer kultovou. Teda aspon pre mna. U mna je to za 4 hviezdy. Fakt dobry film.

Most špiónů (2015)

Most špiónov ponúka jednostranný pohľad na danú situáciu z obdobia studenej vojny. Film je po technickej stránke viac ako našlapaný. Spielberg zachádza do absolútnych detailov až máte pocit že cestoval v čase aby ten film natočil. No tie detaily sa týkajú len vizuálnej stránky. Príbehovo to nie je zlé ale mohlo to byť ovela lepsie, keby Spielberg neštylizoval každú scénu druhej polovice filmu tak aby Američania vyzerali ako udatní bohatieri. Scény v autobuse (keď je Hanks pohľadmi spolucestujúcich spočiatku osočovaný, aby bol v závere filmu naopak pasovaný do polohy Poloboha), preskakovania plotu (v Berlíne a následne doma v USA), alebo vypočúvania väznov sú viac než presladené a bohužial totálne zabíjajú celý film. Oceňujem však to, že sa Spielberg do tejto témy pustil a taktiež Hanks odohral svoj štandart.

Policajt ze San Francisca (1997)

Vyborny akcny thriller s netradicne obsadenym Eddiem Murphym. Uz to nie je hlaskujuci policajt z Beverly Hills) nastastie. Remeselne, pribehovo a herecky - dokonala zanrovka. U mna plny pocet.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Siedmy diel zbesilej jazdy redefinoval pojem akčný výplach a práve s touto myšlienkou na to treba ísť do kina. Zmena akou prešli všetky postavy v priebehu série je výrazná. Tentokrát má špeciálny výcvik v bojových umeniach každá postava. Ich počínanie musí byť za všetkých okolností totálne cool a na hranici života a smrti. Niektoré akčné výkony by postavám mohol závidieť aj Superman. Hneď úvodná scéna v nemocnici nám dáva jasne najavo že sa už nebude jednať o príbeh partičky zlodejov ktorý si krátia čas nelegálnym pretekaním. Furious 7 má totiž tentokráť bližšie skôr k Avengerom ako k prvej časti F&F. No nájdu sa aj plusy. V prvom rade Statham si svoj záporacky part celkom vychutnáva a ide z neho strach, Rock je ako vždy najlepšou postavou posledných troch dielov, no a napriek takmer až komixovému nádychu má tento diel zvláštnú príchuť spôsobenú smrťou hlavnej postavy.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Neda sa povedat ze by to bol dlho ocakavany film pretoze od vypustenia prvej fotografie z natacania az po vypustenie dvdscreenu neubehol standardne dlhy cas tych pravych blokbusterov a mozno v tom je ten problem. Nie je to zly akcny flak ale na povodne Stalloneho velke reci o navrate akcnych legiend predsa len nedoslo. Uvod bol fajnovy, stred nudny a nevyuzity - a prave slovko nevyuzity vystihuje takmer kazdu akcnu star ktora sa v tomto filme objavi - samozrejme s vynimkou Slyho. Takze v podstate sa z velkolepeho vysnivaneho projektu stretnutia akcnych legiend stala len (a budme vdacni aspon za to) standardna Stalloneovka. Co Vam budem hovorit - Schwarzik zasa za saska, part Jeta Liho mohla odohrat aj cvicena opica, Lundgren ktory po jednotke povedal Stallonovi ze chce vacsiu rolu to zakecal (tentokrat bol za statistu)- a to uz ani nehovorim o zbytocnosti Roberta Daviho, Ronda stala pri rozdavani hereckeho talentu dvadsat krokov za Arnoldom - no a okrem tradicneho Stalloneho a Stathama tam mal velky priestor v tejto pocte akcnym legendam aj neakcny Banderas (urcite tam nejaky dovod bol) a konecne 2 pozitivne veci na tomto filme - Snipes a hlavne Gibson ktory by si tiez zasluzil vacsi priestor - pretoze minimalne jeho monolog po dolapeni stoji za to si tento priemerny akcnak pozriet. Ach jo - v dobe ked vznikla jednotka som bol nespokojny ale teraz hovorim - Stara dobra jednotka!

Sabotáž (2014)

Je to lepšie než Konečná ale aj tak to bolo vzhľadom na Ayerove kvality trochu pozadu. Arnie opäť v úlohe šéfa bandy drsňákov je to jediné naozaj zaujímavé na celom filme. Tentokrát má však jeho hrdina bližšie napríklad k trpiacemu Jerichovi Cainovi z Konca sveta než k Dutchovi. Vobec to však nevadí pretože Arnie síce stratil čo to zo svojej legendárnej svalovej hmoty - no jeho pravdivé vrásky na tvári mu pomáhajú pri akom takom lepšom hereckom stvárnení svojho hrdinu. No napriek tomu len tri - ale lepšie tri hviezdy.

Rivalové (2013)

Pre mna bol tento film spolu s Warriorom, Wrestlerom a Rockym 6 najlepším športovým filmom po roku 2000. Ron Howard sa vrátil vo veľkej parade.

Stav milosti (1990)

Vynikajúca žánrovka! Smelo sa môže zaradiť medzi skvosty ako Mafiáni alebo Donnie Brasco. Penn a Harris podavajú dobré výkony ale to čo robí z tohto filmu jedinečnú záležitosť je Gary Oldman!

Špinavá dohoda (1986)

V dobach Arnieho najvacsej slavy som tento film bral ako taku miernu slabotu...To kvoli tomu ze som doslova fical na Arnieho najlepsich kuskoch ako Conan, Terminator alebo Predator. S odstupom casu som si ale zacal vychutnavat aj toto jeho male akcne dielko a zistil som ze to vobec nie je take slabe ako som si niekedy myslel. Arnie tu ukaze ze sa vie celkom dobre ohanat rukami, charizmu rozdava v kazdej scene a ten zaver je samozrejmy. Uplne v pohode akcna oldschool pracicka so tradicne skvelym Arnoldom.

Zúčtování v Malém Tokiu (1991)

Vynikajuca ukazka poctivej beckovej rubanice. V tomto filme funguje absolutne vsetko. (samozrejme s ohladom na desatoro pravidiel akcneho becka) Jeden z troch naj. filnov Lundgrena aj Leeho.