Chong (1979)

Bizarní film, u kterého budou chrochtat blahem snad jedině fetišisté a úchyláci všeho druhu. Tenhle-ten Hong-Kongský špinavý a oplzlý trash v širším kontextu nedává žádný velký smysl (příběh-spiknutí=kýč), nicméně ten nápad s nadrženýma ještěrkama byl skutečně zajímavý (opravdu si nevzpomínám, že bych viděl někdy něco vzdáleně podobného), jinak je tu řada různých obscénností, obrovské množství nahoty (především prsa), soundtrack se skládá z populárních světových skladeb (zde upravených), zazní tu například "Sunshine of Your Love" od kapely Cream. Je to celé docela komické (jak jinak, jako spousta HK filmů té doby), místy trochu hrůzostrašné, ale vyloženě o horor nejde. Závěr je doslova šílený. Počet znásilnění ještěrkou (kterou maník co nenávidí ženy vyndavá z nějaké sklenění nádoby a nebohým ženám je pak aplikuje do pochvy, ty jsou pak v extázi, kdy prožívají jeden orgasmus za druhým a nedlouho na to zemřou!), pokud jsem dobře počítal, tak jich je tu přinejmenším 10! Pokud už narazíte na tento ztracený poklad, tak se na to podívejte (vhs kopie, patrně jediná k mání, je ale ve strašném zchátralém stavu, takže ten prožitek nemá bohužel tak velkou sílu), protože nic podobného a pitomějšího jsem skutečně už hodně dlouho neviděl.

Chráněný Qak (1989)

Zajímavá a zcela ojedinělá spolupráce v dějinách československého animovaného filmu., Nejde o příbuzné, je to jen shoda jmen, jedno jméno všem televizním divákům naprosto známe, druhé v podobě režiséra, scénáristy a výtvarníka zcela zapomenuté, stejně tak jako tento ničím výjimečný a zajímavý film s hudbou pana Skoumala. Animace (výtvarné pojetí) měla blízko k filmům Macha a Šebestové, toho si nešlo nepovšimnout..

Chróm a horká kůže (1971)

Slabý, slabý, slabý, od režiséra Lee Frosta jsem již pár filmů, především z 60's let viděl, ale toto je jeden z těch nejhorších, ač obrazová kvalita filmu byla opravdu velmi dobrá. Celý film je ale spíše neškodný a velmi zábavný amatérský brak žánru biker movie. Partička psaneckého cyklistického gangu, pod vedením tuhého T.J. (Wiliam Smith) žije divokým a velmi nespoutaným životním stylem. Jednoho dne při nesmyslném pronásledování a obtěžování, způsobí nehodu dvou mladých dívek, při které obě umírají, jedna z těchto dívek je snoubenka vojenského seržanta (Tony Young) a ten samozřejmě poté deklaruje válku s cyklisty, za pomoci svých dávných přátel z Vietnamské války. Proti sobě tedy stojí nespoutaný motorkářský gang vs. vojáci zeleních baretů. Cyklistu je tu nejméně třicet, vojáci jsou čtyři, kdo myslíte že konečné vyřizování ůčtů v boji o pomstu a spravedlnost vyhraje? Zajímavost : Jednoho z vojáku (Jim) hrál známý černošský zpěvák 'R a B' žánru Marvin Gaye, byla to menší role ale nebyl k nepřehlédnutí. Konec filmu s pomocí LAW raket, všelijaké munice, bomb a plynu byl opravdu velmi humorný. Těžko říct co tomu chybělo, z mé strany to bylo jistě nějaké to větší násilí, efektivnější bojové scény i celková špinavost, film byl až moc vymašlovaný. Celkově z mého pohledu tedy šlo o chromou a velmi nepřesvědčivou exploitaci, možná to byl ale jen záměr, těžko říct, celkově toto dílko nedělá dobré jméno všem dobrým bikerským filmům viz třeba "Wild Angels", "Hells Angels on Wheels", "Nam's Angels", "Born Losers", "Satan's Sadists" atd. Ale viděl jsme ještě horší...Film který nevelebí cyklisty ale spíše obdivuje armádu..1,5/5*.

Chřestýši útočí (1976)

Horor? Spíš marný pokus o něj:-)) Mínusy: špatné charakteristiky a vůbec celkové ztvárnění postav, hudba, zoufalé skoro amatérské triky, film se slabým scénářem a skoro s žádnou akcí, ale ostatně se není u takto nízkorozpočtového filmu ani čemu divit. Plusy:snad žádné, jen to že film byl spíš než pro dospělé určen dětem, pro které to byla možná dokonce i pohádka:-)) Ten konec s hadem, vlastně bez hada jen se zvukem byl vskutku famózní... ps:Gemini: tentokrát v programové skladbě na poobědové sobotní dopoledne...1* za scénu ve vaně:.o))

Chuck Berry! (2007) (koncert)

Krásný koncert se stále neuvěřitelně vitálním téměř 85letým, patrně tím nejvlivnějším rock'n'rollovým kytaristou a písničkářem v celé rockové oblasti. Ano, řeč je o Chucku Berrym, o muži, který na sklonku 50. let ovlivnil svou značně stylotvornou kytarou a svým jedinečným přístupem hromadu anglických skupin 60. let v čele s Beatles, Rolling Stones, Yardbirds nebo Animals (toť výčet těch nejznámějších). Koncert jsem, bohužel, neviděl celý, nicméně zazněly zde podle mého všechny jeho podstatné fláky-hity jako např. Johny B Goode, You Never Can Tell, My Ding-A-Ling, nebo Reelin' And Rockin', vše s velkou podporou vynikajícího, bouřlivě aplausujícího publika. Nakonec dokonce předvedl i svůj originální "kachní krok", příliš jsem v to už nedoufal vzhledem k jeho pokročilému věku a starým kostem, ale publikum ho k tomu donutilo a jasně dalo najevo. Ne, Chucku, ty do starého železa ještě nepatříš, ty na to stále máš...! Víc takovýchto dokumentů o hudebních legendách, které mají stále co nabídnout. Co se týká Chucka a jeho mladé doprovodné skupiny, opravdu klobouk dolů. Chuck Berry i přes svůj pokročilý věk, nás všechny přesvědčil že stále ještě umí!

Chvíle hrůzy (1967)

Na svou dobu docela neobvyklý (odvážný), ale jinak stále velmi zajímavý film s destruktivními sebe-reflekčními a kritickými účinky, dá se říct že film ve filmu, možná i dokonce útok na samotný subžánr "mondo film" a jeho tvůrce (v tomto případě tedy i sám na sebe), bo režisér Cavara byl jedním z předních tvůrců a světových vývozců tohoto druhu filmu. Hlavní roli zde hraje poněkud bezcitný a sociopatický režisér, který má už dost všechny tý hranosti a umělosti při natáčení filmů, tak se rozhodne natáčet svou vlastní realitu, v tomto případě brutalitu, bolest a utrpení války ve Vietnamu, jde hlavně o zachycení něčí smrti (úmrtí) na kameru a to za jakoukoliv cenu! Jako jsou známé filmové dokumenty o válce ve Vietnamu a tady tento film se jim snaží svým pojetím tak trochu přiblížit, občas jde skutečně o kejhák lidově řečeno v jedné scéně je to tady taky krásně zachyceno. Philippe Leroy byl v hlavní roli skutečně výborný (až s ním člověk skutečně cítil), kameramana si zahrál mladý Gabriele Tinti (později manžel Laury Gemser), a režisérovu přítelkyni mladičká a rovněž začínající Delia Boccardo, nikdy jsem netušil že ona byla taková kočka za mlada (já ji znám až z pozdějšího období, cca z druhé poloviny 70 let), tady jsem si její nádherný vřelý úsměv téměř zamiloval, jinak ale rovněž velmi zajímavá a citlivá postava. "L'occhio selvaggio" ("Wild Eye" - "Oko které nikdy neucukne") je fascinujícím - sobě vlastním stylem - způsobem, natočené tragické dobrodružné drama (shockumentary), se skvělým soundtrackem (vyšlo na cd), parádními hereckými výkony, a některými velmi silnými scénami a to i s ohledem na dobu ve které film vznikal (úvodní scéna v poušti a totální dehydratace, bičování drogově závislých, nebo finální nesnesiteně napínavé čekání na možný útok na noční bar). Skutečně velmi efektivní, cynické, nemorální a nakonec i tragické.

Chvíle s Marií Rottrovou (1972) (pořad)

Hned ta první písnička "Most" v originále "Bridge Over Troubled Water" od Simona & Garfunkela v podání Marušky nejlepší. Příjemná oddechovka před nějakým hlavnim televizním programem.

Chvilka poezie (1968) (pořad)

Od *6.6.1981 do † 25.9.1992 už jen jako Chvilka poezie. Sám pořad pod původním názvem tedy "Nedělní chvilka poezie" působil na našich obrazovkách už někdy od šedesátých let minulého století. Týden co týden, hluboko-dávno z dob minulých, recitace, verše, básně nebo klasická dílá třeba od Nerudy z úst Národních umělců to vše v tomto dnes už pozapomenutém literárním pořadu..

Chyťte doktora (2007)

Po dlouhé době jsem se vydal do kina opět na nějakou tu českou komedi a musím říct že na české poměry to celkem ušlo a já se zas po delší době docela i zasmál..Ostatně tomu napovídala i atmosféra v kině, kde se lidé stále něčemu řehtali, no, spíše tedy ženy:-) Kdo poznal některé situace na vlastní kůži, tak nejspíš i ví, o čem je řeč, a v postavě Michala Malátného (gynekolog Michal Goldberg) se možná i tak trochu viděl. Snímek měl docela kvalitní herecké obsazení, zaujala mě zejména krásná Vilhemka ve své dvojroli nejprve jako manželka, ale jinak uťápnutá intelektuálka, Jana, podruhé jako krásná milenka imagí à la Kleopatra, jinak redaktorka časopisu, Klára, tak trochu stylizovaná jako žena vamp. Dále třeba Iva Janžurová (matka Jany), Kryštof Hádek (směšný tupý policajt, který je nakonec i lidský) nebo v menší roli Pavel Landovský s jeho "Co chcete, chlape:-)"!? Naopak zklamali Luděk Sobota (stále stejný exot, i když se snažil hrát přece jenom trochu civilněji), Michal Malátný (do filmu se prostě nehodí), bizarní kartářka (to byla fakt síla), televizní redaktor Pavel Weiss (co ten tady?) a Pavel Bém (no comment), ti všichni tam podle mého neměli co dělat. Komedie plná slovního a situační humoru ze života. Jinak až na těch pár hereckých výkonů je to spíš sotva průměrný a ve své podstatě i strašně jednoduchý film bez nějakého složitého děje (velký propletenec milostných vztahů). Špatný nápad film určitě nemá, ale převážně stále se opakujícími a chabě provázanými scénami a situacemi začne po chvilce nudit a ztrácet tak na zábavnosti. Některé scény byly opravdu přehnané až trapné, byla to vlastně taková směsice nebo spíše jakási návaznost na dnes už klasické české filmy jako Svatba jako řemen nebo třeba Básníky. Snímek tedy doporučuji spíše ženám.