• Romantický

Sněhurka a lovec (2012)

Pěkný začátek příběhu, démonicky krásná Charlize Theron, minuty ubíhaly velmi pomalu a já se nemohla dočkat konce...

Milk (2008)

My name is Harvey Milk... Strhující "oscarový" výkon Seana Penna ve snímku, který si zaslouží jistě více než 3 hvězdy, ale nemohu dát víc. Pro mě průměrná biografie.

Pan Nikdo (2009)

"Všechny tyhle životy, který z nich je ten pravý? Každý z těchto životů je ten pravý. Každá cesta je ta pravá cesta. Vše může být něčím jiným a mělo by to mít přesně tento význam." Geniální film! Jakási skládanka možných životů člověka, kterou nám nezbývá než přijmout, jelikož poskládat jí nemusí být snadné. Můžeme žít několik různých osudů, vše záleží na tom, jak se v danou chvíli rozhodneme.

Temné stíny (2012)

Nová "Burtonovka" představuje snad jen temné stíny dřívější Burtonovy originality. Určitě tu najdeme několik skvělých momentů, ale jinak je pro mě film vcelku velkým zklamáním. Bohužel jen 3 temné hvězdy.

Saša (2010)

Spíše než příběh samotného Saši, mě bavil pohled do rodiny balkánských přistěhovalců. Na oko příjemné vizuální zpracování filmu a výborná typizace postav. Průměr na tři hvězdy.

Nowhere Boy (2009)

Nenáročná biografie o dospívání Johna Lennona, jeho dvou "matkách" a raných začátcích Beatles. Vynikající Kristin Scott Thomas!

Muži, co zírají na kozy (2009)

Zdá se, že film nemá hlavu ani patu. Netradiční forma komedie s hvězdným hereckým obsazením, ve které si každý najde to své. Díky LSD ve vajíčkách alespoň 2*.

Pod toskánským sluncem (2003)

S literární předlohou má filmové zpracování Pod toskánským sluncem pramálo společného. Kvůli Toskánsku dávám alespoň 2 hvězdy.

Marley a já (2008)

Pryč s předsudky! Už obsazení hlavních rolí slibuje pro mě "typickou americkou komedii". Ovšem jsem narazila!! Z komedie se vyklube snímek, u jehož konce nezůstane ani jedno oko suché. Jednoduše lze říci: obyčejný příběh jedné neobyčejně obyčejné rodiny, který nelze ohodnotit jinak než 5 hvězdami.