• Romantický

Hodná holka (2002)

Film, od kterého jsem nic neočekávala, mi dal více než jsem si představovala. Samotný film mě nenadchl pomalu ani na 2 hvězdy, ale díky němu jsem objevila knížku Kdo chytá v žitě a za to jsem mu velmi vděčná. Literární Holden Caulfield je prostě kolík!

Control (2007)

Po shlédnutí biografie pohnutého osudu Iana Curtise musí ztrácet kontrolu snad opravdu každý. Pohled do frontmanovy rozervané duše v černobílém obraze mě vážně chytl za srdce. Hudbu Joy Division moc neznám, vyjma nejznámějších - She's Lost Control, Love Will Tear Us Apart, Atmosphere, ovšem neskutečně mě roztříští depresivní poetika všech textů. Excelentní Sam Riley! Nejlepší biografický film, který jsem doposud viděla.

Velká ryba (2003)

Jsou ryby, které se nedají chytit. Ne, že by byly rychlejší nebo silnější než ty ostatní, jenom v sobě mají něco navíc. Jedna taková ryba byl Neřád. Už když jsem se narodil byl legendou... Pozoruhodný příběh s roztomilým Ewanem McGregorem v hlavní roli. Nevím z jakého důvodu jsem tento film od mého oblíbence stále odkládala, ale po jeho shlédnutí jsem ho musela bezkonkurenčně vyzdvihnout na první místo mezi filmy z dílny Tima Burtona. Fantazie nezná své meze a někdy je třeba věřit i věcem, které jsou neuvěřitelné...

Donnie Darko (2001)

Kdo by nemiloval potutelný pohled Donnieho Darka? Kultovní snímek s výbornou atmosférou amerických osmdesátek, s rozličnými charaktery osob a imaginárním králíkem, kdy vše do sebe hezky zapadá. Film, který není třeba pochopit a přeci fascinuje. Nedovedu si představit v roli Donnieho nikoho jiného než mladičkého Gyllenhaala. Nesmí chybět v mé top desítce!