• Fantasy

Vánoční prázdniny (1989)

Tomuto filmu nemôžem ja osobne nič vytknúť. Milujem tú snahu o typickú rodinnú vianočnú idylku. A vždy to dopadne presne tak, ako aj v realite zvykne. Vždy sa niečo pokazí, rodinní príslušníci nám občas lezú na nervy, ale nakoniec nás všetkých zaplaví emócia, ktorá všetko vyrieši. Chevy Chase, ako vždy, aj so svojimi očami a grimasami, proste nemá jednu chybu.

Těžce zamilován (2001)

Milučká Gwyneth (aj keď s "pár" kilami naviac) a Jack Black (aj keď takmer neústupčivý rojko) vás prevedú myšlienkou, že krásu človeka treba hľadať v duši človeka. Urobia síce z celého filmu "z komára somára" a viac vecí sa zveličí, no na malé odreagovanie sa nám to úplne stačí.

Škola rocku (2003)

Som rocková duša a Jack Black k tomu jednoznačne patrí. Deti, ktoré sú výnimočné každí svojim spôsobom, len prispievajú k realite neocenených umelcov, sú našou budúcnosťou. Milé, vtipné, aj keď dosť nereálne spracovanie sa dá zopárkrát po dlhšom časovom odstupe zhliadnuť znova. A samozrejme - Jack Black - na ňom sa zasmiať musíte, aj keby sa vám už náhodou opozeral.

Legenda o vášni (1994)

Láska, nenávisť, žiarlivosť, vojna, indiánska etnicita, bratská láska...všetko zabalené do "krásnej" drámy s trblietavou mašličkou v podobe krásnej Julie Ormond. Film nemôže nechať nikoho chladným, dokonca núti človeka zamyslieť sa nad skutočnými životnými hodnotami. Grandiózne výkony, ktoré popisovať ani nebudem, pretože by to bolo zbytočné, každý si v každom zo zúčastnených hercov nájde ich kvality a posúdi sám.

Špióni jako my (1985)

Tento film mám naozaj rada, ako aj hlavné postavy, má to zábavný ráz, nápad, výkony sú skvelé ako sa na týchto pánov komikov patrí. Rada si tento film pozriem zas a znova...

Prázdniny (2006)

Komédia, ktorú by som komédiou tak rázne nenazývala. Absurdný plán s výmenou domov sa od začiatku zdá ako dobrý nápad, no má to depresívny podtón samoty. Nové "osudové" stretnutia sa dajú ľahko predpokladať tak ako koniec, pretože ide o film s vianočnou tématikou a na Vianoce predsa nemôže romantický film skončiť zle. Musím ale odceniť všetky herecké výkony, aj keď Cameron je skôr za tú peknú, Kate nezaostáva, pretože sa z nej po tých rokoch zaškatuľkovania k Titanicu stala naozaj šarmantná dáma. Mužské výkony sú adekvátne k danému hercovi (Jack Black blaznivejší a Jude Law romantický charakter). Chvíľami človek mávne rukou a stráca sa v deji, pretože presladené reči o dokonalom ockovi, dobrosrdečnej vidiečanke a rôznymi typmi neverníkov nás už nezaujímajú. Ale keď už človek v ten vianočný čas precitne a poväčšine všetci reagujeme intenzívnejšie emocionálne, príde to človeku aj dobre - hoci po zhladnutí si príliš dlho takéto filmy v hlave nedržíme.