• Fantasy

Všemocný (2011)

NZT by chcel mať asi každý na tejto planéte. Napriek jej nežiadúcimúčinkom a závislosti. Ľudia sú nepoučiteľní a závislí. Túžia po sláve, bohatstve, moci a uznaní. Bradleymu Cooperovi so svojimi "psími" očami rola neuveriteľne sadla. Literárna troska alebo neuveriteľne pôsobivý inteligentný a sebavedomý muž? Verila som mu oboje charaktery, moment sklamania z neočakávanej situácie sa nedostavil. De Niro pôsobil veľmi šarmantne, škoda, že nakoniec ostal len postavou, ktorú dobehol obyčajný "pošuk". A hoci má film podtón narkomafie, neostáva len bežným príbehom o feťákoch. Dáva viac, pohľad do ľudskej duše a možnosť zamyslieť sa nad tým, ako naozaj človek dokáže využiť viac % svojho potencionálu. Tak čo, nemáte chuť zmeniť svoj život?

Svatá čtveřice (2012)

Pár vtipných momentov, no jednoznačne naj sú výraz "svátek" a nezabudnuteľný modrý plot. Inak nie veľmi vydarené spracovanie manželského stereotypu.

Temný rytíř povstal (2012)

Ja osobne som veľmi prekvapená, ale nadmieru spokojná. Nolanovo pojatie hrdinstva, strachu, neistoty, beznádeje, smrti, bezcitnosti je úžasné. Po toľkých variáciách Batmana môžem konštatovať úspech. Žalostne málo romantiky a lásky a na prvom mieste veľkolepá akcia...to všetko mi veľmi zaimponovalo. Skvelé efekty, neľútosť, premyslené do bodky. Koniec ma ale trošku sekol, lebo bolo jasné, že hlavný hrdina ešte neskončil a znova sa postaví novému osudu...

Fontána pre Zuzanu 2 (1993)

Z "Fontánovskej ságy" mám osobne najradšej tento druhý diel, pretože v tej dobe môj otec počúval intenzívne Team a ja som mu kradla pásky z magneťáku. Pre mňa je to jeden spomienkový film, ktorý som mala rada vtedy a aj teraz si ho rada pozriem. Dokonca v tej dobe to bol v podstate "nemravný" film, alebo niečo, čo neplnoletí nemusia vidieť. Strih ruskej krajiny ma fascinuje, aj keď to bola len slovenská predstava. Hudba fajn, Paliho som ako decko milovala, v tej dobe vyzeral aj k svetu...jednu hviezdičku uberám len Lucii Bílej, lebo sa mi proste jej "ľahké" správanie k nej ani nehodí, ani sa mi to nepáči.

Underworld: Probuzení (2012)

Zas jedno z mojich nepretržitých očakávaní trochu sklamalo. Celý film som sa tešila na krásne akcie s Michaelom Corvinom, krásne akcie, krvilační scény, prekvapivé momenty som síce dostala, no rozmýšľať nad týmto filmom v dejovej línii by bolo zbytočné. Tak isto mi chýbalo historické prelínanie deja, ako aj celkové historické pozadie. Za každú peknú mačetku, alebo inú obojručnú zbraň som bola vďačná. Ale, nádej zomiera posledná, Michael prežil a dostal sa z ľadového väzenia. Preto už naozaj očavám, že v 5.-tom pokračovaní sa všetko vráti do tých správnych koľají...

Popelky (2010) (TV film)

Jediné pozitívum na tomto filme je sympatická "neokukaná" herečka. Film má voľne plynúci dej, no nič prevratné, čo by zaujalo diváka sa neudeje.

Ospalá díra (1999)

Tak, k tomuto filmu som sa nevedela dlho dostať. Nesmierna škoda !!! Toto je film, ktorý môžem nazvať skvelým. Herecké výkony sú nezabudnuteľné, chmúrne prostredie viac než vyhovujúce. Hoci je tu aj troška nechutných momentov, bez nich by bol film len nejakou bezduchou drámou. Odtínanie hláv sa po čase stane žiadúcim prvkom, bol však presne odhadnutý okamih, kedy v najlepšom treba prestať. Hoci divák cíti mágiu všade okolo, očakávanie kúziel je zbytočné. Danny Elfman nesklamal a vytvoril perfektnú atmosféru, ako to už pri Burtonovych filmoch dokonale dotvára. Klobúk dolu, toto dielo sa naozaj vydarilo.

Happy Feet (2006)

Tučniačik, ktorý bol proste "iný" ako ostatný a práve preto (skoro) nezapadal. Proste malý steper medzi spevákmi. Nič v zlom, rozprávky mám rada, ale toto nebol veľmi dobrý námet na film. Hviezdičku dávam ale za krásnu animáciu.

Což takhle dát si špenát (1977)

1 hviezdičku odoberám kvôli záveru, ktorý je už príliš "pritiahnutý za vlasy". Inak film, ktorý si vždy rada pozriem a celý chaos si rada vychutnávam s mojimi po väčšine najobľúbenejšími hercami.

Freshman Father (2010) (TV film)

Tento film je jeden veľký boj klenúci sa v dvoch líniách. Ide o rodičovskú lásku a ambícioznosť vyštudovať na prestížnej univerzite, Harvard. V niektorých momentoch sa naozaj tisnú slzy do očí, no celkovo zachováva rad reality. Koniec je skôr neuveriteľným prekvapením, ale divák si tak určite vydýchne, že to všetko nakoniec dobre skončilo. No druhýkrát by som si tento film nepozrela už len z dôvodu utrpenia, o ktorom vieme, že je podľa skutočnej udalosti. Veď takých prípadov, no s horším koncom, stretávame pomerne často. Citlivá tématika...