Nestvůra z hlubin (2004)

"Je to stejné jako mít záchvat kapavé uretritidy a dívat se, jak pro tebe jde doktor s deseti centimetrovou vatovou tyčinkou." Tak za tento zcela přirozený telefonický rozhovor si to tu jednu hvězdu zaslouží... eh... chapadla jsou teda výživná

Žralok v Benátkách (2008)

Líbila se mi scéna, kdy žralok napadl zamilovaný pár, neměla chybu. Efekty byly tak špatné, až se na ně člověk nemůže přestat soustředit. Další kousek do kategorie přiblblých a směšných filmů. I když jeden z těch slabších.

Hadí král (2006) (TV film)

Co dělat, když vás po nákupním centru honí obří had? Stoupněte si mezi figuríny a nehýbejte se, on vás jen očichá a odplazí se pryč! ... Eh... Ale pobavila jsem se, tak proč ne. Nekvalitní klasika, nad kterou se dá dobře zasmát.

Ohnivé nebe (2005) (TV film)

Naprosto geniální komedie. Věty typu "Celá atmosféra vzplane a nebude čas ji uhasit" tomu nasazují korunu, výborně jsem se bavila. Za tu srandu ***

V zajetí démonů (2013)

Když jsem viděla v létě trailer, říkala jsem si: wow, to vypadá dobře, to bude nadupaný! Avšak po odsledování jsem pocítila hluboké zklamání. Tuctové lekačky, předvídatelné zvraty... Každopádně si filmaři vyhráli. Fakt, že značnou část filmu divák ani netuší, jak si onu škodící sílu představovat, protože ji nevidí (narozdíl od postav) a až do samotného konce je obšťasten jen pár několika sekundovými záběry, přidává filmu na atmosféře. Pominu-li, že film nesplnil má očekávání, jedná se o zlatý střed. Natočeno dobře, atmosféra průměrná (možná spíše nadprůměrnější), zápletka a rozseknutí se také blíží k průměru (tyhle jsem-podle-skurečné-události-tak-si-ze-mě-sedni-na-zadek filmy již automaticky beru s nadhledem), takže bych snímek zařadila mezi ty oddechové, které nejsou skvělé, ale ani přímo špatné.

Klauni zabijáci (1988)

Projekce v rámci Otrlce neměla chybu, personál kina si s tím dost vyhrál (klauni rozdávající popcorn a lízátka, sprcha balónků...), simultánní překlad odhadovat nebudu, protože jsem s ním neměla tu čest. Samotný film byl pak tak neskutečně ujetý, že jsem se nasmála snad více, než u průměrných komedií ("To nemůžeš jet trochu rychleji?" ... "Co bys chtěl, je to dodávka se zmrzlinou!"), zvláště pak tpůsob likvidace největšího monstra mladým policistou byl k nezaplacení. Dobré kostýmy, ujetá hudba (to jakože myslím kladně), efekty úměrné době. Obávala jsem se nudy, ale byla jsem rychle vyvedena z omylu a jsem za to ráda.

Thor: Temný svět (2013)

Čekala jsem víc. Zatímco trailer byl nadupaný, film se ve výsledku vlekl tak, až jsem několikrát měla chuť to vzdát. Půl hodiny se nic záživného nedělo, pak deset minut akce, následně zase nic, to nemohlo zachránit ani obsazení... Oproti jedničce se jedná o slabý odvar, snad jen ten konec slibuje, že by se snad v pokračování mohlo stát něco zajímavého. Doufejme, že to pod ruce dostane někdo jiný než Alan Taylor

Velký Gatsby (2013)

Budu-li vycházet z knižní předlohy, musím vytknout v prvé řadě to, že film i přes svou značnou absurditu postrádá nádech opovržení vůči vyšší společnosti, které je v textu patrné, a v druhé obsazení Myrtle, která rozhodně není "mírně tělnatá", nýbrž naprosto normální. Nu, samozřejmě je toho více, ale rozhodla jsem, že k filmu budu přistupovat jako k samostatnému celku a nehledět na nesrovnalosti.... Vizuálně to bylo podané správně absurdně a hudba atmosféru celého filmu řádně podtrhovala, nikde mi nepřekážela. Herci se svých rolí chopili statečně a vcelku obstáli (až na občasně oteplení filmu, jež se však dalo tolerovat), DiCaprio mě potěšil. Že je to dvě a půl hodiny dlouhý popis "nehasnoucí vášně" Gatsbyho k pohodlné a rozmazlené Daisy, která neví, co vlastně chce, mi ani tolik nevadilo, naopak je to zajímavý pohled na věc. Žádná z romantických scén mi nevyvolala slintání cukru, vlastně mě i bavily, což je hlavní. Ve výsledku se povedlo zdůraznit povrchnost společnosti, za to chválím. Jen ten Nick v sanatoriu mi šel nějak proti srsti...

Tajemství domu Usherů (2008) (TV film)

Narozdíl od většiny dosavadních přispěvatelů se mi film celkem líbil. Lépe řečeno se mi líbili hlavní představitelé a také jsem se tak dlouho dobře nezasmála. Mladý Usher v dlouhém kabátu a s černými brýlemi sedící sám u stolu a čtoucí tři měsíce staré noviny, tři vypracovaní chlapi v trenkách s velice dramatickým výrazem varující před nebezpečím, tři páry chlapskýc rukou šmátralek ve vaně... No kde tohle jinde lze najít? Ten konec byl sic trochu přehnaný, ale nepřišlo mi to přímo katastrofální. Za již zmiňované pokochání se a zasmání uděluji 4 hvězdy.

Nukleární katastrofa (2007) (TV film) odpad!

Tedy, začínám se obávat, že to bylo moc silné kafe i na mě. Ve chvíli, kdy Eric nastartoval s šíleným smíchem bagr a se stejným smíchem se vydal na cestu pravého zachránce, jsem téměř spadla z křesla. Z teď-ne-mám-pauzu-na-oběd pana údržbáře byl nakonec veliký hrdina, tak se nakonec divák může těšit na jeho epickou cestu do dekontaminační sprchy. Blik blik a je konec. Zlatého bludišťáka tomu, kdo v tom najde byť jen kousek, který by se dal brát vážně.