Sherlock (2010) (seriál)

Excelentní. Epizoda The Blind Banker mi sice připadala slabší, ale The Great Game to dokonale vyvážila. Druhá série se mi líbila celá, zvláště pak závěrečný díl. Promyšlené, nadupané, překvapivé a přesto logické. Doufám, že i třetí série si udrží stejnou úroveň. Jediná věc, co tomu celému kazí dojem, je český dabing. Pokud sledovat, tak rozhodně v originále!

Jak prosté (2012) (seriál)

Odkoukala jsem pár dílů. Člověk si u toho nezavaří mozkové závity, ale úplný blaf to také není. Jonny Lee Miller skvěle zvládá roli rozmazleného fracka. Na oddech dobré, ale dávkovat přiměřeně.

QI - na vše máme odpověď (2013) (pořad)

Kdyz jsem si poustela prvni dil, prevladaly u me obavy, jak se s tim "popereme". Priznam se, ze jsem ocekavala spise neuspech a nezdarenou napodobu originalu. O to vic mile jsem byla prekvapena, kdyz jsem se doslova rozbrecela smichy. Pojali jsme QI trochu jinak, nez v jeho rodne Britanii, doplnili ho o svuj humor a vzniklo z toho dilo celkem kvalitni. Ac Leos neni Stephen, nedrazdi me na miste moderatora, obcas se mu povede pohotove zareagovat (viz. dil Astronomie a narazka na Kobzanovou), proste to zvlada. A kdyz se k tomu prida Hezucky, eskaluje to obcas tak rychle, ze clovek nestiha. Ostatni hoste jsou pak prijemnym korenim. Doufam, ze i nasledujici dily si udrzi stejnou kvalitu. S klidnym srdcem udeluji ctyri hvezdy.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Klasika, ktera nezklame. Mam pocit, ze sledovat Simpsonovi jsem zacala drive, nez chodit nebo mluvit :] A ten dabing! To uz se dnes jen tak neslysi.

Dr. House (2004) (seriál)

Kdysi jsem četla článek o tom, jak si žena diagnostikovala nemoc právě díky tomuto seriálu. Já zas skvěle uplatnila urážky, kterými House opravdu nešetří. Výborné. Hugh Laurie mrzutého doktora ztvárnil tak dokonale, že mu těžko může kdokoli konkurovat. Přidám-li k tomu i dočasné působení Olivie Wilde, nemám snad co vytknout :]

Spiral: Suiri no kizuna (2002) (seriál)

Co jsou tedy Deti osudu? Co se stalo s Kjotakou? O co sakra jde? Jsem zklamana. Rada jsem ten serial sledovala jeste na A+, kdyz sel s titulky v originale, vzdy me mrzelo, ze mi utekl konec. Ale jak jsem tak koukala, tak mi ve skutecnosti konec neutekl, protoze to konec nema. Libilo se mi, jak je Ayumu inteligentni, vsechno vyresi. Temer jako Sherlock. Ale konec me znechutil. Nic nebylo vysvetleno, jen poumiralo par lidi. Kjotaka nikde. Deti osudu jsou proste skodna a lovena zver. Vic si z toho divak neodnese. Presto ve mne serial zanechal pozitivni otisk.

Equilibrium (2002)

Natočeno líbivě, akční scény jsou dobré i námět není k zahození. Jen se nad tím člověk nesmí moc zamýšlet. Mám z toho pocit, jako by zkřížili 1984 a Matrix.

Náš vůdce (2008)

Jak se sranda může rychle změnit v masové šílenství a kopu problémů. Das Experiment pro lidi se slabším žaludkem. Dobré vykreslení problému i gradace příběhu. Nemůžu se však zbavit pocitu oploštělosti některých postav.

Detroit Metal City (2008)

Tak jsem nedávno nevěděla coby, což mě přivedlo k tomuto seriálu, který se již dlouhou dobu nacházel na seznamu věcí, které jsem chtěla "někdy shlédnout". Víc prasáren snad člověk nenalezne ani v pornu, ale to je na tom právě to dobré. Negishiho /nebo Krauserovo?/ vyznánín citů "Vojedu tě, ty krávo zasraná!" snad mluví za vše. He he.

Třetí hvězda (2010)

Pomalý rozjezd mě málem odradil od sledování. Ale je dobře, že jen málem. Rakovina je vážné téma, ale Hattie Dalton se ho chopil statečně. Způsob, jakým se černý britský humor střídá s vážností je zarážející (v dobrém slova smyslu). V jednu chvíli jsem se smála, v druhou mi běhal mráz po zádech. Nikdy jsem u filmu nebrečela, pak jsem si pustila Third Star. Zhruba od 50. minuty jsem sledovala se zatajeným dechem a pak to šlo z kopce. Nejdříve jen slzy na krajíčku a najednou jsem musela film stopnout, jak mi tekly proudem. Ještě dlouho poté, co jsem film odsledovala, jsem se jen při vzpomínce na poslední scénu v moři téměř rozbrečela. Excelentní! Pět hvězd je pro mě v tomto případě málo.