Válečný kůň (2011)

Čekala jsem asi něco více údernějšího a napínavějšího. Už kolem 40. minuty jsem měla pocit, že slintám cukr. Koukatelné, ale tak kýčovité a celkově vykonstruovaně působící, že bych to znovu nesledovala. Opravdu mě to nepotěšilo. Příště méně cukru, prosím.

The Day the Earth Stopped Masturbating (2012)

Taková milá blbůstka :) Původně jsem čekala hovadinu největšího kalibru, u které autor měl jen touhu zobrazit sexuální frustraci populace po nějaké době po vydání zákazu (což mi chybně asocioval název), ale nakonec jsem se tomu i lehce škodolibě zachechtala. Nápad to má rozhodně dobrý.

RH+ Upíří pohádka (2006)

Nebudu popírat, že jsem se u toho hodně nasmála. Sice je to primitivnějšího rázu, ale když člověk chce vypnout a zasmát se pitomostem, je to horký kandidát.

Pamětnice (2009)

Když to mělo mít premiéru, někdo produkci donutil, aby nám to pustili ve škole a udělali nám besedu za účasti produkčního, pana Vondrušky, pana Pohana a paní Kantorkové. Inu, téma dobré, herci byli velice příjemní a ochotní odpovídat všelijaké otázky. Zpracování tématu však místy pokulhávalo, měla jsem problém někdy s náhlými skoky v ději. Samotný Magnusek je mi nesympatický, bohužel si nemůžu pomoct. 4* si to ovšem zaslouží hlavně z toho principu, že mě film donutil se nad tématem zamyslet a shlédnout to ještě jednou.

Prokletý ostrov (2010)

Ze začátku mi film připadal jako typická tuctovka bez nápadu, ale čím déle běžel, tím více jsem byla nadšena. Atmosféra pomalu houstne, všechno se proplétá, až divák netuší, co je pravda a co jen divadélko. Stejně tak konec - dva lidé se neshodnou na tom, jak to bylo doopravdy, co se vlastně událo. V tomto ohledu geniální.

Zhubni, nebo přiber! (2008) (pořad)

Při sledování prvního dílu se ve mně mísily pocity "vypadá to slibně" a "co to ksakru..?". Převládl pocit číslo jedna, takže jsem si našla čas na další díl. A musím říci, že po zhlédnutí zhruba dvou desítek dílů jsou mé pocity stále smíšené... Vytkla bych, jak pan doktor neustále u každého opakuje otřepané fráze typu "Vaše BMI je největší, jaké jsem kdy viděl!" nebo "To jsou opravdu vaše snídaně/obědy/večeře za celý týden? Uvědomujete si, jak je to málo?". V prvních dvou třech dílech je to ještě efektivní, ale s narůstajícím počtem dílů to začíná být značně otravné. Ano, ti lidé mají problém, ale nic se nemá přehánět, že? K dalším nepovedeným tahům patří ona hubnoucí žena, která na mě působila ne zrovna sympatickým a inteligentním dojmem. Následující vsuvka, kdy chodili mezi lidmi a dotazovali se jich, zda tuší, které z tří zvolených jídel je nejkaloričtější, celkem ušla. Tento fakt ale mé hodnocení moc nezmění. To, co mě však neustále na show přitahuje, je originální způsob "léčby" anorektiků a těžce obézních. A pravděpodobně také možnost nahlédnout lehce do smýšlení jednotlivých účastníků a třeba i pochopit, proč se do takové situace dostali. Závěrem: Sledovat se to dá, ale až na ten nápad na tom není nic převratného.