Četník v New Yorku (1965)

My flowers are beautiful. Your flower are not beautiful. My flowers are beautiful. Your flower are not beautiful. My flowers are beautiful. Vaše flowers jsou hnůj!!! Už jen za to to dostane 4 hvězdy :D

Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

Příště až budu chtít vidět něco inteligentního s krásnými biologickými výtvory a sexem, Pustím si dokument o páření orangutanů... Pouze 3 minuty stačili k tomu, aby se nestrávený obsah mého žaludku vzepřel a šel vrchem a peristaltické pohyby střev dosáhly závratné rychlosti a strávená již potrava šla spodem...

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Vidím zde i uživatelé s hodnocením jedné hvězdy. K tomuto jevu ovšem dochází maximálně 3x za 10 let :-)

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Za stálého míchání obsah hrnce vylijeme do hajzlu. Takto by se dalo stručně shrnout kulinářské umění tohoto, pro televizní kamery, absolutně nehodícího se... asi kuchaře, jehož vizáž kolísá mezi žebrákem s akčním radiusem 10 metrů od vstupních dveří Kauflandu a závodním alkoholikem.

Na samotě u lesa (1976)

Pány Svěráka a Smoljaka vyloženě zbožňuju. Když se k tomu přidá i pan Menzel, vznikne z toho nádherná klidná, idylická, ale přesto vtipná a povedená komedie, při které se vždy, i při těch nejkrutějších mrazech, vrátím (nebo posunu) do letního času a nostalgicky vzpomenu na teplé večery se slunečním svitem až skoro do desáté hodiny večerní. Josef Kemr je naprostou perlou a vžil se do role dědy Komárka tak dokonale, jako člen Cimrmanové kočovné divadelní společnosti Ota Plk do Maryši, akorát zde odpadly pravidelné, periodicky se opakující měsíční dny nervozity a hysterie. Taktéž vykreslení situace mezi chataři a starousedlíky se povedla na výbornou, ať už o Oldu (Zdeňka Svěráka, tak u Ferdy Kokeše, defakto jediné záporné postavy filmu, který škodí původním majitelům obydlí, jež „přestavuje“ k obrazu svému. Celý děj je veden ve stejném duchu, provázen dnes už zlidovělými hláškami a´la „chčije a chčine“, nebo „kde se to splachuje, to nech ležet“, se zvratem na konci, kde děda komárek onemocní, rodina Zdeňka Sveráka se dozvídá pouze střípky událostí a nakonec se jedou podívat do chalupy společně s notářem, kvůli případnému vypořádání, kdyby byl Komárek po smrti, což je provázeno klasickým monologem Jaroslavem Vozábem, který líčí různé případy, kdy se o dědictví tahali pozůstalí celá léta. Film je završen happyendem a dokonale tak završí můj požitek z filmu. Nelze jinak než napálit plných 5 hvězd.

Já, robot (2004)

R.U.R po Americku. První momenty filmu jsem si říkal "no jo, Will Smith s odhodlaným výrazem Američana, který se s ničím nesere a každého přepere, to zase bude nuda", ale postupem času začal děj gradovat už jen samotným hledáním Sunnyho a následná postupná nadvláda robotů (kteří si první zákon robotiky "robot nesmí za žádných okolností ublížit člověku" vyloží posvém) nad lidstvem se také podařila. A co mě potěšilo nejvíc je to, že film sice končí tím, že lidstvo vyhrálo, ale pro hlavního robotího hrdinu to až takový happyend není, tudíž se pak nejedná o klasický Holywoodský script, kde hlavní hrdina (zpravidla nějaký vysloužilý voják, nebo mariňák či bývalý boxer) jde tím davem, jež mu ustupuje a dělá uličku a buď dostane vyznamenání od některého z prezidentů, nebo sám promluví k davu a nastolí novou epochu lidstva. Veskrze dobrá podívaná, tudíž oprávněné 4 hvězdy.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Po prvním shlédnutí první řady, kterou jsem si natěšeně koupil v trafice za 49 kč, jsem měl velmi rozporuplné pocity. Tak zaprvé tam byl smích z plechovky, který jsem v té době znal maximálně z Beverly Hills 90210 a který jsem z duše nesnášel, jsem stal před dvěma otázkami, zaprvé za co jsem to dal 49 korun a zadruhé jak se tohle může někomu líbit a prohlásit to za kultovní seriál. No naštěstí mi to nedalo a pustil jsem si to DVD ještě jednou a pak ještě a ještě a nakonec jsem zjistil, že jsem celý slunečný den proseděl u oněch šesti dílů, teď už skvělého, seriálu bez nutnosti jíst, vylučovat nebo jít ven a jen jemně s opruzenou zadnicí od plastové židle, kterou jsem tehdy disponoval. Od té doby jsem kupoval týden po týdnu novou sérii a vždy v den vydání jsem se projevoval jako ortodoxní introvert s autistickými sklony a hltal každou narážku na to že Rimmer je rakovinný polyp na řiti lidstva, nebo Lister těhotný, smradlavý lenochod. Sem tam mě akorát nas…štve kocour a jeho ječení, které působí trochu přehraně. Český dabing se zde opravdu velmi povedl a vyšvihuje tak seriál minimálně o příčku výše a od třetí řady, kde se objevila i plná verze krytona se Červený trpaslík stal kultem i pro mě.

(T)Raumschiff Surprise - Periode 1 (2004)

Pokud bytostně nenávidíte němčinu, či jste ortodoxním fanouškem Star Wars, Star Trek Star gate a všech jiných super Star, tento film ani nepouštějte. V angličtině to není ono a ve slovenštině jsem byl schopen vyslechnout 138 sekund, než se mi v žaludku vzbouřil pařížský salát (A to mám Slováky a slovenštinu rád!). Tolik homosexuálních a úchylných scének jsem neviděl od dob kouzelné školky s Michalem Nesvadbou a jeho lascivní lepicí pásky. Jedná se velmi, velmi homoparodii na všechny výše zmíněné filmy, která působí místy velmi komicky, zvláště při pohledu na mimicky zdatnou hubu Michaela Herbiga v roli Špuka a Christiana Tramitze jako kapitána Korka. Příběh staví na tom, že v roce 2304 napadnou zemi marťani v čele se stařečkem a´lacísař Palpatine a posádka kapitána korka je jedinou která s tím může něco udělat, a proto jsou poslání v čase zpátky do roku 2004, aby zničili ufo, díky kterému lidsto dokázalo kolonizovat Mars. Skákáni v čase za pomocí luxusní sedačky je sice sranda, ale jen do doby než se dostanete do dob divokého západu, kde děj celkem dost staví na předchozím Herbigově počinu a to Manituově botě. Divák, který tento film neshlédl, bude o některé gagy ochuzen, což je celkem škoda. Parodie samotná je většinou dobrá až na některé příliš zdlouhavé rozhovory, které v Němčině působili až jako nekonečná muka (ve Slovenštině bych na to koule neměl). Postava znázorňující Dartha Vadera je vtipná jen chvíli a to hlavně díky respirátoru. O závěru je celkem škoda mluvit, homosexuální lovestory s městem natřeným na růžovo mě moc nebrala. Celkem slušný počet dobrých gagů, Til Schweiger jako taxikář, ale slabý závěr - 4 hvězdy.

Velká ryba (2003)

Nový epochální válet pana Burtona, tentokráte mimo svět záhrobí. Napříč tomu že je i zde je minimální počet mrtvých (pouze jeden mrtvý, jeden umírající a pak až mrtvý a jeden se jen dozví, jak umře), je tento film opravdovým skvostem a tvůrce bizarností jako Beetlejuice nebo Mars útočí, se za něj nemusí ani v nejmenším stydět. Je zde vše co jsem očekával + něco navíc a to vše umocněno kouzelnou hudbou Dannyho Elfmana, která k Burtonovi prostě patří. Napříč tomu že jedna fáze hlavního hrdiny se sžírána zhoubným nádorem, jeho druhá, o poznání mladší fáze, je prostřednictvím příběhů starší fáze reprodukovaná snoubence syna člověka, jež se skládá z obou fází. Ano vše je značně přibarvené, což onoho syna Willa Blooma (Billyho Crudupa) přivádí do rozpaků a neví co si má o svém vlastním otci myslet, proto se to snaží dohnat těsně před jeho skonem a prochází všechny různé dokumenty a dle příběhů objíždí některé postavy z nich, aby si dal pravdu dohromady. Film je vlastně složen ze dvou oddělených příběhových linií. Jedna je z přítomnosti a druhá z minulosti a ta je dominantou celého filmu. Zde si mohl Tim Burton vyhrát se všemi přízněmi i nepřízněmi osudu mladého Edwarda Blooma (Ewan McGregor / Albert Finney) a všemi postavami, které ho na jeho dobrodružství provázely. Nakonec se všechny příběhy spojí do jednoho a utvoří tak grandiózní finále, které je již ale v plné režii syna, který vypráví příběh svému otci na jeho smrtelné posteli. Samotný závěr filmu se odehrává na pohřbu Edwarda, kde vyplyne, že všechny příběhy opravdu prožil, pouze je však přikreslil. :-) Elfman + Burton + McGregor = 5 hvězd.