Donnie Darko (2001)

Naprostá genialita tohoto veledíla mi nedala spát pěkných pár nocí. Po dějové lince naprosto bez chybičky! Neopakovatelné! Skvěle zvládnuté hrátky s časem, detailně rozpracované charaktery postav, vypiplané dialogy, atmosféra na krájení,... Ten králík byl opravdu děsivý. Navíc spousta překvapivých, nepřekvapivě dokonalých herců. Kromě sourozenců Gyllenhaalových bych zmínil Drew Barrymore, Patricka Swayzeho nebo Mary McDonnell. Nevím opravdu co k tomu víc napsat, jak nejlépe vystihnout jedinečnost toho všeho, ale i tak vám řeknu ještě jedno: Při vší té hlubokumyslnosti se nebudete ani na minutku nudit.

Rocky Horror Picture Show (1975)

Muzikál ovlivněný dobou, kdy frčel glam rock, všechno bylo trans- a divné nebo bizardní. Prostě glam. Přijde mi ale, že si z toho fenoménu také trochu utahuje, což je jedině dobře. Klasický britský představitel záporáků Tim Curry se ve své první větší roli mění na bláznivého mimozěmšťana a naprosto exceluje. Z těch xichtů jsem umíral. Stejně jako ze soundtracku. Z prvního smíchy z druhého štěstím. Tak krásná muzika v dalším filmu už není. Bohužel to ale Sharman moc nezmákl po stránce režisérské (asi proto už potom nic moc nenatočil) příběh je podivně rozlétaný, dějová linka slabá a i když originální, tak se ztrácí v detailech a občas přechází do nepřehledného spletence.

The Legend of Hallowdega (2010)

Náhodou si to dělá z Američanů celkem slušnou prdel. Amíci a Češi si jsou, ač to neradi přiznáváme v lecčems podobní. Minimálně v tom "pupkatém buranství". A nesmějte se, vždyť je to pravda. Jinak až na pár vtipných momentů celkem nuda, od Gilliama bych čekal víc.

Storytime (1968)

Ó Anglie, jak sladká je řeč, kterou jsi obdařila své obyvatele, jak důvtipný je humor, jenž si je naučila používat a jakou genialitou oplývá tvým nepřičiněním mladý Terry, který ač narozen v USA, kde se smějí docela něčemu jinému, přece dokázal, že Angličanem se může stát každý, kdo se umí Anglicky smát.

Záhada Blair Witch (1999)

Bohužel, fakt nemůžu jinak. Dlouho jsem se těšil na tu atmosféru a strach, o kterém všichhni tak básní a co jsem dostal? Uječenou píču trpící zjevně chronickými záchvaty histerie až epilepsie, neschopného ňoumu, navíc sraba a nějakýho burana, co je furt strašně nad věcí. Pak trochu praská v lese dřevo (spali jste někdy v lese? To dřevo tam prostě opravdu PRASKÁ) a najdou hromádky kamenů a nějaké panenky. Všichni jsou z toho totálně vystrašený, protože slyšeli něco o čarodejnici a do toho se ztratí pan Buran. Pak se chvíli hysterčí, aby přišel závěr, bez kterého bych dal Blair wich odpad! Ten konec mě napnul, bál jsem se a vůbec i to vyvrocholení s malým otazníkem není vůbec špatné. Ale jinak nic.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Impossible série má hlubokou tradici, která mě zanechala naprosto netknutým. Částečně kvůli předsudkům, nesnáším Cruise jako osobu i herce, nemusím "agentské" filmy, kde je vše černobílé a vše se bere vážně. Asi to byla chyba, protože alespoň tento díl překvapivě není vůbec zlý. Sice to není vrchol kinematografie, mozek zůstane vypnutý a za pár dní si nebudete pamatovat, že jste MIGP kdy viděli, ale i tak je to kvalitní akční podívaná. Ani Cruise mi tentokrát nepřišel tak špatný. Prostě pěkně natočený oddychový film o hodných Američanech a zlých arabech s Rusy pro široké masy. PS: všimli jste si rozšíření, popřípadě změnění působnosti Americké propagandy v průběhu historie špiónských filmů? Je to celkem prdel, ne? :D

Charlieho andílci (2000)

Samozřejmě je to blbost, ale to ještě neznamená, že bych se nemohl bavit. Jako menší jsem u Andílků skoro prožil svůj první orgasmus a láska k Lucy a Drew mi zůstala až doteď. (Ahhhh ta céna s yodlovánim... :D ) ke všemu předvádějí akční scény, že by se za to nemusel stydět ani Stallone nebo Trejo. To všechno navíc podtržené koulemající muzikou (Motley Crue na začátku mi vyrazili dech) Prostě je to celý dost cool a akční ale... eh... a koho vlastně zajmá scénář nebo příběh, když Andílci andělsky zavrtí boky! Já dávám 5* a vůbec mě to nemrzí!!!

Jackie Brown (1997)

Rozhodně velmi netypický Tarantino bez obvyklé brutality a záplavou sprostých slov. Tyto mnou velmi oblíbené věci nahradil promakaný příběh, rozpracované charaktery a herci z továrny na recyklovaný papír. Dokonce Sid Haig v jedné z menších roliček. Většinou nadávám na dlouhé filmy, ale tady to ani v nejmenším nevadí, Quentin umí opakovat určité časové sekvence z pohledu několika lidí aniž by to bylo jakkoli otravné. Navíc rajcovní Bridget Fonda a její sexy scéna s De Nirem... Není to přímo můj šálek kávy, ale kvalitní film u kterého se nudit rozhodně nebudete.

Kriminálka Miami (2002) (seriál)

O kriminálky se nezajímám, nikdy mě moc nebavily a jediný díl, který jsem viděl byl ten, který režíroval Rob Zombie. Musím říci, že odvedl slušnou televizní práci, děj má spád, epizoda má nápad a myslím, že by se z ní dal vytřískat bez problémů celý film. Jen tak dál, Robe, třeba se uchytíš v televizní produkci a já se budu mít konečně na co koukat. A jestli budeš obsazovat Sheri Moon, tak si občas i zamasturbuju. Jenom by jsi mohl přidat na brutalitě (ale to by tě zase z TV vykopli, já vim). 9/10; S08E16