Mumie se vrací (2001)

Tohle už tak dobře nefunguje. Přesně v duchu všech pokračování se to snaží nabídnout víc akce, víc vtipů a vůbec tak nějak víc všeho. Navíc podle některých prvků se zdá, že zde už tvůrci přešli od dobrodružného žánru do žánru fantasy, ale už to holt tak dobře nešlape a člověk se neubrání dojmu, že se dívá na recyklovanou jedničku, akorát o něco víc přehnanou. Ale ok abych jenom nepíčoval, tak před sesunem Stephena Sommerse do totálních bažin je to ještě slušný počin. Hudební doprovod působí na jedničku a tak se dá snad i odpustit, že to jinak není nic jiného než pokus prostě vydojit z toho nápadu další prachy po úspěchu prvního dílu.55%

Mumie (1999)

Tak pan Vegetol má určitě pravdu, že Chobotnice byla vrcholem režiséra Sommerse a nic lepšího už pak nenatočil. Každopádně první Mumie se tomu ještě blíží. Obstojná dobrodružná zábava, která nekopíruje Indiana Jonese ani jiný filmy a jede si ve vlastní linii. Fraser je velký sympaťák, Hannah mě svými prupovídkami bavil po celý film a Vosloo je perfektní záporák. Akce je tak nějak přiměřeně a je přiměřeně přehnaná a zábavná. Kult bych z toho nedělal, pořád mám v tomhle žánru jiné favority, ale na ty 4* to nakonec zaokrouhlím.70%

Kraj světa (2019)

Mcg kdysi točil slušný filmy, ale to není tento případ. Nudná, unylá a stokrát viděná sračka.15%

Kursk (2018)

Docela fajn film hlavně co se napětí a těch katastrofických aspektů týče. Bohužel s objektivitou už je na tom poněkud hůře. Já neříkám, že v Rusku není bordel a celkově všechno co se tam děje není úplně košer, ale už je úsměvné, jak všechny filmy především z poslední doby musí prostě Rusáky vykreslit jako zdroj největšího zla a hotovo. V Evropském pojetí bych přeci jenom očekával něco míň patetického a jednosměrného. Ostatně to politický pletichaření už mě pak natolik štvalo, že napínavý film začal být nudný a proto nakonec jen 3* a 65%

Eyewitness (2015) (TV film)

Horší a nudnější verze Divoké řeky. Tady už nefunguje prakticky nic. 1* z úcty k kdysi zábavnému tvůrci.10%

The Twin (2017)

Nevím do jaké míry tohle režíruje Fred Olen Ray. Jeho styl už by dneska stejně nikdo nepoznal i když na obale je uvedenej ten druhej vocas. No občas možná sem tam je tu záblesk nějakýho nápadu, ale horor to fakt není, spíš takový divný psycho který pak už v druhý půlce nudí a i proto nakonec víc jak 1* nedostane.20%

Divoká řeka (1994)

Hudba a příroda super, ale to samo o sobě nestačí. Nikdy mě tenhle film nebavil. Bacon sympatickej psychopatík jak ze žurnálu Meryl pak správná drsná mamina. Pro mě nezáživná nuda podle šablony.25%

Mrazivá pomsta (2019)

Může už jednou celkem podařený film natočený znova tím stejným režisérem fungovat? Tak tuhle otázku jsem si přesně kladl před puštěním toho snímku a odpověď je, že ano, ale jenom tak nějak napůl. Moland tu natočil doslovný remake svého původního snímku, takže to co fungovalo tam funguje v rámci možností i tady, ale na nějaký překvapení můžete zapomenout. Takže asi takto žánrovka je to slušná a Neesonovi jako už tradičně ta poloha cynického mstitele sedne, ale s přihlédnutím k tomu, že tohle už tu bylo zaokrouhluji i své hodnocení.60%

Robin Hood (2018)

Místy tak blbý až zábavný, ale bohužel jen místy. O třídu lepší než nový Artuš, ale jinak podobná blbost.35%

Framed by My Fiancé (2017) (TV film)

Byly časy kdy Fred Olen Ray točil blbý, ale aspoň zábavný trashe. Teď už bohužel točí jenom nudný rutinní věci na objednávku. Jak napsal kaylin, tak velmi průhledný thriller s předvídatelným koncem.30%