Zvíře (2001)

Zasmial som sa a to poriadne !! a to mi na 4* stačí ... žiadne super nápady režiséra a spracovanie nečakajte ... ale pripravte sa na zábavu.Ved preto je komédia komédiou.

Mrazík (1964)

Dve hviezdy za "kultovosť". Pre mna absolútne zbytočný film.

Cesta (2009)

Film o niečom a zároveň oničom. Zo začiatku som s úsmevom na tvári hodnotil na 5 hviezd ale postupom času sa hodnotenie vinou nudy zmenilo. Krásne pasáže,krásne zamyslenia a mne atraktívny post apokaliptický "grey look ".

Móric Beňovský žije ! (2012) (TV film)

Len slováci môžu vymyslieť takúto hlúposť hľadať hrob kyvadlom :D Ale dokumentaristicky dobre spracované a nápadité.

Bez soucitu (2010)

Nechápem prečo robia filmy ktoré ľudia už ani nechcú pozerať.

Cigán (2011)

Chcete vedieť ako to vyzerá v cigánskej osade ? Film je asi propaganda hesla "tote gadžove maju syndróm róm" , pekné spracovanie ale žiaden príbeh som nezaznamenal bolo ta stále o tom istom čiže a tom aký sú rómovia utláčaní ... celý tento film bola jedna veľká lož z pohľadu Slováka a málo presvedčivá propaganda za šťastie rómskej populácie na Slovensku z pohľadu cigána. Film radím k lepším zo Slovenskej kinematografie.

Údolí krásných žab (1973)

Oddychovka pre mládež 70.rokov.Hlavná hrdinka sa nám zaľúbila a kedže je v puberte robí každému napriek, najme táborníkom... Kto si chce zaspomínať na staré dobré časy pionierske, bude mať s filmu zážitok a možno aj prežije emočné napätie,ale inak priemer.

Kontraband (2012)

Bol som veľmi milo prekvapený po skončení Kolmákurovho Kontrabandu.Očakával som film strednej triedy s otrepaným dejom, dostal som niečo úplne iné, malo to iskru ,gradácia bola super, tak isto ako rozvíjanie dejovej línie, Wahlberg ma dostal a dobre mu sekundovala aj Kate Backinsale...trošku dlhší rozbeh nevadil, pre film bol prospešný a pripravoval diváka na dávku akcie. Zoomovanie kamery ktoré niektorý hodnotili dosť záporne mi nevadil a iba zvyšoval očakávanie čo sa stane v ďalšej scéne. Hneď na začiatku som tušil že prepašovať kontraband nebude až také jednoduché :)

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Strhujúce obrázky našej planéty ktoré diváka zarazia a vtrhnú ho do sveta v ktorom sa deje to čo nikde inde nemajú možnosť vidieť takto ako v tomto dokumente. Jednoznačne najlepší dokument o prírode čo som kedy videl a rozmýšľam ako to vlastne točili

Mumie (1999)

Parádne spojenie komédie, horroru a dobrodružstva (pre mňa čistý kult). Životné role Brendana Frasera, Rachel Weiszovej a nezabudnuteľného Arnolda Vosloo, ktorého si v inom filme ako v múmii ani predstaviť neviem. Už od malička som bol zaľúbený a pri ďalších a ďalších "views" sa mi štýl filmu viac a viac páči. Myslím že raz sa vydám hľadať Hamunaptru ... a bude tam na mňa čakať len "piesok a krv". Videné cca 20x.