Blízko od sebe (2013)

Je na tom strašlivě znát, že je to původně divadelní hra. Film nabitý hvězdami, přesto šíleně pomalý a poměrně nudný. Snad jediná potencionálně zajímavá postava zmizí bohužel ze scény hned na začátku... :oZ

Smrt v klášteře (2002) (TV film)

Tak tady sem ani po konci filmu nechápal motiv k vraždám resp. mi přišel strašně slabý a hloupý. :oZ

Smrtelné stroje (2018)

Tak strašná blbost a tak šíleně přeplácaná trikama naprosto nesmyslnejch "strojů", které by nikdy nemohly fungovat. Nebavilo mě to ani malinko, i ten vizuál mě po chvilce nudil, postavy úplně nezajímavé. Jak to, že nikomu nedošlo, že tohle bude šílenej finanční propadák?!

Deep Water (2022)

Tady toxičtější vztah než mají tihle dva manželé, to se jen tak nevidí. :) Od takový ženský opravdu tryskem pryč. Bohužel Benovi nestačí jeho šneci a z nějakého důvodu nutně potřebuje i toho Aninýho šneka. Začátek slibnej, prostředek ještě fajn, ale konec úplně jalovej. Aneb místní zbohatlík a génius Ben se začne chovat jako úplnej magor s IQ 70 max. (*spoiler alert* proč si proboha jako schovával tu peněženku, nebo proč k uvázání kamene používal svůj vlastní pásek?!?). btw... Adrian Lyne, dle jeho filmů, bude mít asi nšjaký velký celoživotní trable se ženami,......... trochu ho chápu :_)

The Covenant (2023)

Velká spokojenost... hodnotil bych možná jen třemi hvězdičkami, ale závěrečná scéna ve stylu "Call of Duty" mi prostě vyvolala úsměv na tváři... masakr ;) Navíc Jake Gyllenhaal, Dar Salim, Alexander Ludwig i Antony Starr skvělí a dobře obsazení. Je to takový dost neRitchieovský film, nevědět že to točil on, nepoznal bych to.

Vražda na úrovni (1979)

Musím přiznat, že kdysi dávno na mě tenhle film působil daleko více a méně naivně než když ho vidím dnes, přesto k němu chovám jistou sentimentální náklonost. Bylo to asi první filmové ztvárnění případů Jacka Rozparovače, které jsme viděl a zanechalo ve mně opravdu silný dojem. Český dabing v čele s Miroslavem Moravcem je i po těch letech naprosto geniální. ;)

Povídka malostranská (1981) (TV film)

Odolávat svodům paní konduktorky v podobě Soni Valentové, to už chce velkou dávku sebezapření ;)

Bojovník (2019) (seriál)

Tady je to zatím s každou sérií jen lepší a lepší. Postavy nejsou většinou černobílé, občas seriál ozvláštní epizoda vytrhnutá ze zaběhlého a trochu okoukaného prostředí, no a bitky jsou tu prostě parádní ;)

Kdyby radši hořelo (2022)

"ALLÁH JE VELKÍÍÍ!" Eehmmmm... tak tedy, scénář je opravdu debilní a jestli si "intelektuálové" z Hradce a Budějovic myslí, že takhle nějak to dnes vypadá na vesnicích, že jsou plné xenofobů s IQ pod 80, tak to opravdu ne. :oT Ale myslím, že tohle jsou zhmotněné jejich představy o tzv. koblihách (voliči ANO) a voličích SPD. Krobot jako vždy výborný, ale ten scénář je něco příšerného. *tady tedy palec dolů*

Rodina Sopránů (1999) (seriál)

Mírně návyková mafiánská telenovela. Bohužel té mafie je tu méně (týká s eprvních sérií), než té telenovely (rodiny, a to ne zrovna té mafiánské). Zachraňuje to obsazení a především titulní "hrdina" James Gandolfini.