Poslední souboj (2021)

Ridley točit umí, o tom žádná, takže po profesní i herecké stránce je to brilantní. Po té scénáristické to už trochu skřípe. Já tu čekal tři jiné úhly pohledu, tři verze příběhu, tři "pravdy" od tří hlavních postav, ale krom malých detailů, chápu že i na nich záleží, jsem se díval na třikrát převyprávěné v podstatě to samé. A proto se zábavný rozpor, kdy si každý divák může nakonec vybrat jednu ze tří "pravd", nedostavil... bohužel. Nakonec to sklouzlo trochu v #MeToo agitku ze 14. století, kdy to ženy určitě neměly jednoduché. btw... končený souboj parádní, jen tne detail, kdy jeden z protagonistů krvácí ze stehenní tepny a pak bez ošetření odjede na koni oslavovat do města, to bylo těžké WTF, asi byli kluci tenkrát daleko větší tvrďáci :_)

Pacifik (2010) (seriál)

Pro většinu hodnotících se budu asi rouhat, ale mě osobně Pacifik sedl ještě o kousek více než všemi uctívané a výborné Bratrstvo neohrožených. a je to právě těmi civilními odbočkami a komornějšími příběhy mimo bitevní vřavu, které tu tak strašně většina nenávidí. Mě to ale ty postavy přiblížilo a dalo mi odpočinout od akce, bahna, džungle, deště a umírání, na které bych se opravdu nechtěl dívat osm a půl hodiny v kuse. Je to jako se skvělým steakem, abych si to báječné maso co nejlépe vychutnal, musím sousta prokládat nějakou kvalitní přílohou, úplně jiné chuti, aby se chuťové pohárky pročistily a další sousto masa mi chutnalo tak úžasně jako to první. Kdybych celou dobu žvýkal jen to maso, přestane mít pro mě po chvíli tu skvělou chuť prvního sousta.

Ulička přízraků (2021)

Tohle opravdu mělo nominaci na nejlepší film?!? Nechápu.

Jen vraždy v budově - Série 1 (2021) (série)

Překvapivě hodně fajn seriál (první série!), který sám sebe nebere moc vážně a je to dobře. Jediná výraznější skvrna na kráse je fakt, že Selena Gomez nejen že není dobrá herečka, ona snad vůbec neumí hrát. O to víc to je vidět, když ji postavíte do jedné z hlavních rolí mezi Steve Martina a Martina Shorta.

Jen vraždy v budově - Série 2 (2022) (série)

Druhá série mě bohužel vůbec nechytla, případ doslova vycucaný z prstu, moc překombinované, těžko uvěřitelné, vyšetřování naprosto nudné, hrdinové se chovají hodně hloupě... černá těžkotonážní policistka je fakt otřesná... navíc se tu objevuje naprosto nesmyslná síť "tajných" chodeb o velikosti menšího metra po celém domě s poloprůhlednými zdmi, které jsou ale průsvitné jen z chodeb a z druhé strany jsou to normální zdi... wtf?!? Rozuzlení mě vlastně vůbec nezajímalo. A Selena Gomez pořád neumí hrát a jen dál tloustne. Do třetí série se mi teď už ani nechce.

Jen vraždy v budově (2021) (seriál)

První série bylo zábavné zjevení, ta druhá naopak naprosté zklamání.

Vražda v Londýně (2022)

Bylo to bohužel takové dost mdlé... a mdlý v tom byl i jinde skvělý Sam Rockwell... prostě režie stála za starou bačkoru. Škoda, protože potenciál, především herecký, to mělo.

Loki (2021) (seriál)

Nebylo to zlé, naštěstí to nebylo moc dlouhé, ale ani to nebylo nijak zvlášť dobré. Celá ta linka TVA a hlavně její soudkyně mě těžce nebavila, trochu to zachraňují scény Loki plus Loki a Loki plus další Loki a Loki :_) btw... závěrečný rozhovor ve věži mě vůbec nebavil, čekal jsem silnější závěr.

Smrt na Nilu (2022)

Kennetha asi točit Agathu Christie baví, ale mě jeho adaptace sledovat příliš nebaví. Samozřejmě se nabízí srovnání stejného příběhu zfilmovaného v roce 1978 s Peterem Ustinovem v hlavní roli a musím přiznat, že straší zpracování prostě a jednoduše vítězí. Branagh je lepší pouze v pompéznosti a dražší výpravě (až malinko kýčovité, ale stejné to bylo už u jeho Orient Expresu). Navíc jsem se nemohl zbavit pocitu, že v první cca 1/3 filmu téměř všichni špatně až ochotnicky hrají/přehrávají. Trochu se to zlepšilo a rozjelo až s první vraždou a začátkem vyšetřování. Bohužel úplně poslední smrt byla zas tak strašně špatně zahraná a nakašírovaná, že horší smrt snad předvedla už jen Marion Cotillard v The Dark Knight Rises. Navíc hlavní "milovník" byl za mě špatně obsazený, příliš úlisný a slizký na to, aby tak dokázal manipulovat takovými ženami. Takže Kennethe bohužel, opět jsme se u Agathy Christie nepotkali. btw... o nesmyslech, jako že měl Poriot z války od střepiny rozervanou kompletně celou pravou tvář a později na tváři ani jizvičku (asi dobří plastičtí chirurgové v té době :_) nebo o tom, že poměrně unikátní vražedná zbraň vylovená jako důkaz z řeky se nějakým naprosto záhadným způsobem dostala zpět k vrahovi, se raději snad ani už nezmiňovat.

Menu (2022)

Trochu sem se bál, že mě to téma bude nudit, ale byl to omyl, tohle byla prostě pecka ;) btw... konečně role pro Nicholase Houlta, která mu sedla jak prdel na hrnec :)