Rivalové (2013)

kdo by to byl býval řekl, že události, které se stali během sezóny 1976 se stanou takovým filmovým trhákem. Film založený na rivalitě mezi jezdci v automobilových soutěžích není žádným novým tématem, ale ten styl jakým to Ron Howard natočil je prostě skvělý. Skvělá kamera, hudební doprovod, střih a hlavně geniální herecký výkon Daniela Bruhla je strhující. On Nikiho Laudu nehrál on jím na plátně byl.

Stážisti (2013)

historicky první film dua Vaughn/Wilson, který mě fakt bavil. Sice to byla obří reklama na Google, ale skvělá komedie u který jsem se ani na okamžik nenudil.

Hunger Games (2012)

vůbec nerozumim tomu, jak se z týhle slátaniny mohl stát světovej hit. Nuda, nuda, nuda, takový pubertální Battle Royale na twilight způsob. Dám tak max 1* za kostými, jinak odpad.

Muž z oceli (2013)

Konečně skvělý film o chlapíkovi v modrém munduru a červených slipech, to to trvalo. Naprosto skvělý soundtrack, výborné efekty, herecké obsazení. Trvalo to dlouho, ale konečně má i Superman film, který si zaslouží. Tento snímek řadím mezi Snyderovi režijní vrcholy. Jediná výtka je zprzněné 3d, které ve finále celému snímku spíš škodilo než pomohlo. Post produkční 3d filtr byl naprosto tristní a tak díky tomu epická mela v centru Manhattanu byla téměř nekoukatelná a rozmazaná, ale za to film jako takový nemůže. Superman s Christopherem Reevem měl ve své době svoje kouzlo, jeho potroublí nešika Clark Kent je legenda, ale Cavill je prostě ten pán s velkým S na hrudi a nemá prostě konkurenci stejně tak jako Batman v podání Balea.

Pařba na třetí (2013)

přijde mi, že tvůrci už nevěděli kam zajít, tak se snažili z komedie udělat akční film.

Iron Man 3 (2013)

Tak nějak nevím co si o posledním "železňákovi" myslet. Velkolepé zakončení trilogie? Z mého pohledu bohužel ne. To kým je pro Supermana Lex Luthor, pro Batmana Joker, tak měl být pro Iron Mana Mandarin. Bohužel, scénaristi z natolik obávaného protivníka udělali jen bezduchou, trapnou, epizodní karikaturu. Jak jsem byl natěšen všemi trailery, tím větší je pro mě samotný film zklamáním. Epické finále a vrchol Tonyho Starka proběhlo v Avengers.

Funny Games USA (2007)

výborný psycho-thriller, až do scény s dálkovým ovladačem, která ten film pro mě totálně zničila. Herecké výkony, zejména Naomi Watts jsou výtečné.

Román pro muže (2010) odpad!

nechápu, jak jsem takovou hovadinu mohl vůbec dokoukat do konce

The Punisher: Dirty Laundry (2012)

výtečnej kraťas. Rozhodně to má lepší atmosféru a styl než celovečerní poněkud nudnej Punisher s Travoltou.