• Pohádka

Honzíkova cesta (1956)

Šokézní (=luxusní) herecké obsazení... A to jak ve velkých tak i v malých rolích... Úplně mě uzemnil nádherný sametový hlas Otomara Korbeláře, který si tu střihnul pidiroličku revizora ve vlaku. :-)

Líbáš jako Bůh (2009)

Kdybych se nejdřív jukla na komenty a hodnocení na čsfd,asi bych ten film vynechala..a přitom vůbec není tak příšerný,jak se mi zdejší hodnotitelé snaží podsunout. možná je v tom i určitý stádní snobismus,možná snaha poukázat na to,jak strašně se liším od běžného,čili tupohlavého diváka..no,možná se to těm lidem fakt nelíbilo..budiž..mně to až tak dementní nepřišlo,kamila magálová je ve svém věku neobyčejně šmrncovní dáma,oldřich kaiser se mi tu pozdával,ačkoli ho jinak nemusím..a že to nemá žádnou velkou hloubku?!?na to vám se** bílej tesák ,:P..ten film měl lidi pobavit a soudě dle návštěvnosti se to podařilo..mně každopádně mý iq (137) nesnížil :D

Inženýrská odysea (1979) (seriál)

Připadalo mi to dost nudný a stupidní..jasný,chápala jsem,že půjde o vývoj v poměrně značném časovém rozsahu proto jsem se opovržlivě ušklíbala nad vtípky typu "víte,co bude hrát příště satoranský? - malýho bobše!"..ale i tak mi celý ten seriál přišel zbytečný..takže moje jediná hvězdička je za nádherný oči evy jakoubkové...

Tisíc dnů s Annou (1969)

Asi nej film na téma "jak to bylo s Jindrou a Aničkou Boleynovic", který zatím nic nepřekonalo. Povedená studie nikdy nevyřešeného problému,jak se to stane, že muž začne na ženě nenávidět právě ty vlastnosti, které ho na ní původně okouzlily... Asi má většina z nás štěstí, že naši drazí polovicové nejsou všemocnými panovníky a nemohou nás poslat na popravčí špalek... Krásné a smutné, leč pro nás všechny poučné dílo. Rochard a nádherná (a pro mě nejlepší Anna Boleyn) Genevieve Bujold to celé ještě povznesli do výšin nebeských :-)...

Odvážné srdce (1997)

Kdyby mě nachlazení nepřipoutalo do pelíšku a tím pádem i k televizi,asi bych tenhle film minula..šla jsem do toho s tím,že to bude blbý - a ono kupodivu ne..jeden z těch lepších filmů pro děti,který je sice předvídatelný,ale která pohádka (a pohádky i pro dospělé nevyjímaje) není..dětští hrdinové jsou sympatičtí,zadní příšernií spratci,kterým divák přeje,aby je konečně pohltila příroda,sežral medvěd a pytláci stáhli z kůže..indiánský průvodce další sympaťák..snad jen ti pytláci mi přišli trochu moc přes čáru..jedna z hvězdiček je za kirsten,už jako dětská hvězda uměla ta holka hrát..a jedna za hudbu,fakt povedená!

Ta třetí (1968)

Jestli tohle bylo nevýrazné, tak fakt nevím... Velmi výrazný a uvěřitelný příběh chlapa, který se potácí mezi krásnou, leč poněkud usedlou Jarmilou v podání nádherné Blanky Bohdanové (jakou já měla chuť z ní servat ty příšerně asexuální hadry a navléct ji do něčeho šikéznějšího :D!) a Evou Idy Rapaičové... Jako každý muž by měl nejradši oboje - ženu, s kterou může svůj život sdílet a která mu ve všem rozumí, stejně jako tu, se kterou se dá nádherně blbnout.. Takový věčný příběh... Osobně jsem ocenila, že se VV ve snaze přiblížit se mládeži, neztrapňoval předstíráním nestárnoucího mlaďocha.

Princezna Slonbidlo (1990) (TV film)

Čekala jsem katastrofu a katastrofa se nekonala..milá a vcelku vtipná záležitost a navrch rozkošná hana maciuchová..k sobotnímu obědu jak stvořené :-)

Zlodějka knih (2013)

Už dlouho se mi nestalo,abych se stejnou měrou poskládala z knížky i filmu zároveň..tady se to povedlo..a mimo jiné za to může i naprosto dokonalé obsazení - věřila jsem všem postavám každé slovo,prostě neuvěřitelný!btw ,- jedna z hvězdiček je pro geoffreye rushe a jedna pro představitele rudyho steinera :-)..

Čarovné prstýnky (1978) (TV film)

Moc milá a příjemná pohádka, taková hezky obyčejná v tom nejlepším slova smyslu. Chce se mi tu zoufale skuhrat, proč se ksakru nic tak půvabného už netočí... Jedna z * je mj. za roztomilou Rokytku Haničky Maciuchové, je fakt kouzelná... Vílečka jak má být. :-)

Šťastný Nový rok (2011)

Je mi trapné opakovat to,co už se tu mnohokrát objevilo,ale jak vidno,je nás tu víc s podobným názorem..nejdřív to na mě dělalo dojem o něco míň vydařené mladší sestry "lásky nebeské"..a najednou mě to na konci začalo bavit - a je mi fuk,jestli za to může robert de niro nebo pořád okouzlující jon bon jovi nebo celá atmosféra..prostě u mě dobrý - a to je za *** :-)