• Pohádka

Konečně si rozumíme (1976)

Pozapomenutá a přitom milá komedie..nejvíc mi v paměti utkvěly kouzelné básničky hlavního hrdiny a jeho gentlemanský dědeček a jeho dámy :-)..jo,a ještě zuzana bydžovská s její písničkou: "moje milá lásko,la la la la la la" :D

Panenka z vltavské tůně (1976) (TV film)

Roztomilá pohádka s ještě roztomilejší Jarmilou Švehlovou coby Běličkou. Sice pohádka studiová, ale co na tom - sebeúžasnější exteriéry pohádku nedělají. Tohle je půvabné samo o sobě... A jedna z hvězdiček je za Žandu Frídu.

Vinnetou a míšenka Apanači (1966)

Tak tohle se moc nepovedlo. Mám Mayovky ráda a "velká čtyřka" plus Old Shatterhand mě pokaždé přišpendlí k obrazovce, ale tojtoto je fakt paskvil... Nechápu třeba, jak s touhle inteligencí mohl být Curly Bill nejvíc hustým banditou v Arizoně. Fakt jouda... O nepříliš podařeně obsazené Uschi nemuvím... A k tomu nervy a uši drásající dabing...  Pan Fisher má pořád ještě relativně přijatelný a mladistvě znějící hlas, ale to už bohužel nelze říct o jeho bílém bratrovi. Jedna * z nostalgie a druhá za soundtrack a nezvyklé zastřelení jednoho padoucha druhým.

Ztracený princ (2008) (TV film)

po delší době něco koukatelnýho mezi českými pohádkami..plavák je sympaťák,princezna žádná barbína,vlasáková pěkná mrcha..exteriéry úžasný a drak (byť mrtvý) vypadá vskutku věrohodně..děj ne úplně moc pohádkový,spíš dobrodružný,ale teď k nedělní kávě vcelku příjemný pokoukání. jen ten princ mi vuuuuubec nesedl,osobně bych se na místě princezny buď dopustila incestu nebo šla do starého krále - mužskej v nejlepších letech a narozdíl od svého syna vcelku přijatelný ;-)

Dnes večer všechno skončí (1955)

To bylo tak blbý, až to bylo kouzelný. Vyloženě mi to rozjasnilo večer.  :-D Naprosto neskutečné dialogy, obrovská a osudová láska po dvou nebo kolika setkáních, skrznaskrz zlem prolezlá špiónka (však ji taky školili dva roky někde na skrznaskrz zlem prolezlém Západě, že...). Zeména mi v hlavě utkvěly ty hovorové tabulky. Každopádně - Krále Šumavy můžu, i když je to taky agitka jak hrom. Tohle je holt jen prachsprostě blbý.

Oběšenec (2001) (TV film)

Kam se poděl charismatický chavez z mladých pušek?!takhle promrhat talent by mělo být trestný,lou diamonde phillipsi

Temné slunce (1980)

Nevstoupiš dvakrát do stejné řeky..a tady se to fakt hodně nepovedlo..

47 róninů (2013)

Amíci mají tendenci prznit historii,kudy chodí..no a co?tentokrát jim to až tak moc nevyčítám - roniny jsem si užila a ani chvíli jsem se nenudila..a taky jsem si díky tomu vygooglila rozdíl mezi seppukou a harakiri,takže došlo i na edukativní moment ;-)..jediné,co mi rvalo žíly,byli japonští samurajové,mluvící více či méně dobrou angličtinou - asi jsem hnidopich,ale mně to fakt vadilo..a že by se 47 roninů obracelo v hrobě,jak tu někdo trefně napsal? - no,asi jo,ale takových by po shlédnutí adaptací svých příběhů bylo :D..doporučuju oprostit se od předlohy/legendy/apod a jen si to užívat..po vizuální stránce toho není až tak málo..

Jeden a půl rytíře (2008)

Rozkošná blbina - už jen velemužný til schweiger s naprosto děsivou paručkou v roli panice lancelota stojí zato :-)..pravda,drobka mi to připomínalo "prince a pruďase",ale i tak jsem si film užila - už kvůli dobrým hláškám :-)

Já, Claudius (1976) (seriál)

Četla, viděla - a nevěřila vlastním očím!!! málokdy se stane, aby viděné bylo ještě lepší než četné!!!skvělý seriál, skvělé obsazení a naprosto dokonalý dabing (pravila jedna, která jinak dabing bytostně nemusí!).. btw - john hurt alias caligula mě strašil ve snech - a což teprve babička lívie!!!