Tintinova dobrodružství (2011)

mladý dobrodruh nezklamal, klidně bych zvládla verzi bez 3D efektů, ale v originále, abych nekřivdila dabingu, ten se mi po dlouhé době líbil .. mistr Williams svou hudbou nijak neoslnil, nepamatuju si z filmu žádnou silnější melodii, za mě určitě doporučuji, příjemný a místy velmi legrační příběh

Strom života (2011)

Strom života mi vzal dvě hodiny života .. wtf ten začátek, dinosauři a výlet do National Geografic? konec nekomentuju .. jediné velké plus celého filmu je to, že v něm zazní Vltava!

Billy Elliot (2000)

dlouho mě tak nechytl za srdce jen tak naslepo puštěný film, navíc velmi nenásilnou formou, mladý Jamie Bell je úžasný herec a naprosto mu věříte všechny strasti i radosti dospívání

Year of the Carnivore (2009)

Žila byla jedna holka, která se zamilovala do umělce, muzikanta. A protože nebyla na první pohled ničím výjimečná, její kamarád ji po strávené noci, plné divných okamžiků, v podstatě odkopne. Tím začne kolotoč toho, jak si ho získat zpátky, jak zlepšit své sexuální praktiky (zajímavá taktika děvče!) a jak se hlavně zviditelnit. Nic se ovšem nemá přehánět.

Sador, vládce vesmíru (1980)

Jsou filmy, které můžete označit dobrým béčkem a pak ty, které jsou jejím opakem - bohužel tohle dílko se začátkem a trikama (chápu, starší film, ale i tak) řadilo k té lepší půlce, vzhledem k velmi povrchnímu scénaři, naprosto nudným vesmírným bojovým scénám se však rychle zařadilo na druhý konec. Herecky zazářil Cowboy z planety Země.

Lůno (2010)

Velice zajímavý a kontroverzní scénář, který si myslím, budeme v brzké budoucnosti řešit i ve skutečnosti. Klonování lidí, dopad na běžný život a vypořádání se s reakcemi okolí a hlavně s vlastními city. Velmi kvalitní herecké výkony, Eva i Matt hrají na jedničku, stejně tak jejich dětští představitelé.

Lidice (2011)

za mě to má velké plus, pár kýčovitých scén bych asi vynechala, ale jinak jsou herecké postavy velmi vyvážené a propracované .. navíc příběh je opravdu podle skutečných událostí, takže žádná hra na senzačnost, čistá germánská chladnokrevnost, slizká vypočítavost a bezpáteřnost; člověku je z toho hodně špatně, i po tolika letech od války a jejích následků

Nebeské dny (1978)

asi bych měla začít víc milovat pole, lány s obilím, koroptve a kobylky .. protože jinak je film pro mě příběhově plochý a nějak nezajímavý .. ani životní drama milostného trojúhelníku nějak neburcuje k emocím .. za mě průměr, kamera je opravdu výborná, ale jenom z obrázků obilných klásků a poskakujících pejsků to u mě neprojde ..

Srážka s mimozemšťanem (2011)

možná, že jsem na to malým fanouškem Star Wars a Vesmírné Odysei, ale tenhle film mě upoutal ústřední postavou mimozemšťana Paula, ostatní jsou tam jen takové křoví, aby se neřeklo .. no a samozřejmě geekovské zaláskování, to by člověk i slzičku uronil

Poslední legie (2007)

podle hodnocení jsem tedy čekala horší film, když se člověk odprostí od někdy opravdu do očí bijících triků, velmi průměrných hereckých výkonů a víceméně plochého scénáře, tak to zas tak špatný nebylo ..