Čarodějky (1998) (seriál)

Nudné postavy, nudný děj, jediné, co mě na tom někdy baví pozorovat, je oblečení tří sester (z modního hlediska). Ale to mě zabaví asi tak na 5 minut a potom to musím přepnout. Na druhou stranu, když je vám tak 12 let, je to asi docela příjemná zábava.

Hunger Games (2012)

Nerozumím argumentu, že film kritizuje sám sebe a neví o tom. To bychom museli šmahem zamítnout třeba takovou Četu - je to protiválečný film, ale je o válce - takže taky sám proti sobě? Jak jinak chcete na něco poukazovat, než že o tom budete mluvit, zpívat, natáčet filmy? Ano, v reality šou svět chce skutečnou krev, slzy, bolest. Je to zvrácené, a není zas tak těžké si představit, že by došlo i na něco horšího, než Survival. Ve světe Hunger games se vše děje pod záštitou spravedlivé odplaty. Jakékoliv vynucené souboje na život a na smrt jsou zavrženíhodné, ať už se jich zúčastní dospělí nebo děti. Nejvíc na mě zapůsobilo, jak si celý svět (publikum) neuvědomovalo, že nutí lidi vraždit jeden, ten jejich pocit, že je to všechno jenom výborná hra. Brr.. Jinak mám dojem, že někteří vyděli jiný film než já, o lásku tam vážně nešlo. Hlavní hrdinové do sebe nebyly zamilovaní jeden do druhého. Copak jste nepochopili, že tu náklonnost jen předstírali, aby si naklonili publikum a tím přiměli organizátory změnit pravidla?

Dexter (2006) (seriál)

Vyjímečný seriál podle vyjímečné předlohy. Na M.C. Halla se moc dobře kouká a ještě k tomu je to výborný herec. I po 6. sezoně si seriál drži svou kvalitu, i když v mnohém "vyměkl". Nutná daň vývoji postavy Dextera, který už není oním bezemocinálním psychopatem z 1. sezony.+++ No, 7. sezona je v proudu a já jen konstatuju, že člověk může být vždy překvapen. Paráda.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager (1995) (seriál)

Voyager má velmi dobrou první a druhou řadu. Pak to začíná ztrácet dech a na chvíli ho nabere díky krásné Borgyni (Boržce?) Sedmé z Devíti. Sledovat její cestu k znovunalezení svého lidství mě bavilo. Bohužel i její téma se po nějakém čase vyčerpalo. I když jsem neměla moc ráda kapitánku Janewayovou, rozhodně je to lepší vyobrazení ženy ve vedoucí pozici než taková admirálka Cainová. Ke konci se ale děj příliš koncentroval na ni a na Sedmou a ostatní členové byly jen figurky do počtu. Tedy kromě Doktora!! Nejlepší doktor, který kdy ve světě Star Trecku byl, a to ani nebyl z masa a kostí.

Star Trek (2009)

Zas taková hitparáda to není. Kirk není ten Kirk z OS, a nejsympatičtější postava a zároveň nejschopnější člen posádky, který by si v téhle alternativní verzi reality rozhodně zasloužil být kapitánem (Spock), je nesmyslně upozadněn kvůli hlavnímu hrdinovi. Ten je představen jako nemyšlený, povrchní frajírek, ale bohužel přeměna v charakterního hrdinu se nekoná, Ve Star trecku jsou lodě jen plavidla, Abrams se ale vyžívá v záběrech na nažhavené motory a monumentální rozměry způsobem, který evokuje Star Wars. Mimochodem ve scéně na ledové planetě jsem už jen čekala, kdy se objeví Han Solo. Naštěstí se objevil původní Spock:-) K hercům: nejhůř je na tom Kirk; Quinto se sice snaží, ale na Nimoye přesto nemá. Docela dobrá je Uhura a ostatní, méně důležití členové (Čechov, McCoy). Hodnoceno po zhlédnutí v kině a následně doma.

Tři mušketýři (2011)

Jistě to není nejvěrnější převyprávění Dumasova románu, ale určitě je jedno z nejzábavnějších. Dumasova kniha taky není žádná velká literatura.Je tak na úrovni povídek s Sherlockem Holmesem, jen ukečanější. Takže snad bych to jen uzavřela takto: Pokračování! Brzy! Prosím!!!!

Dracula (1992)

Při prvním zhlédnutí jsem měla dojem, že se jedná o parodii - knihu jsem v té době totiž už dobře znala. Při dalším sledování jsem filmu trochu přišla na chuť, ale pořád je dle mého názoru velmi opovážlivé nazývat ho Draculou Brama Stokera. Postavy jednají a mluví lidé z 20. století, Dracula oproti své knižní předloze je takový hodný pán, co má rád pejsky, a vztah Miny a Jonathana je velmi rozdílný. Odpovídající herecký výkon podal snad jen představitel dr. Stewarda. Ten konec byl už hodně přepálený - ale romantické duše si ho asi užily. Lépe než já to řekl uživatel Tom Hardy.

Drákulův polibek (2006) (TV film)

Zapomeňte na Oldmana. Tehle Drákula je zlý a nemá výčitky svědomí. Je celkem okouzlující a přitažlivý, ale tak nějak cítíte, že pod tou atraktivní slupkou nejsou žádné city. Chybí vám romance mezi Drakulou a Minou? Ale no tak... Toto zpracování se sice dějově v lecčems odchyluje od Stokerova románu, ale zase ho neprzní takovým způsobem, jako Copollovo dílo. Nápad se syfilis se mi líbí; potřeba krve - ať už z důvodu uzdravení nebo potravy - je spojovacím článkem jednání hlavních postav.

Lovci pokladů (1999) (seriál)

Tia Carrere je kočka, u jednotlivých zápletek nemusíte moc přemýšlet, úplně hloupé to taky není. Celkem milý seriál, když si chcete duševně odpočinout. Tia vypadá víc jako Lara Croft, než se kdy podařilo Anjelině Jolie.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Áno. Návrat do starých dobrých vod filmového braku. Bella pořád vypadá, jako by se jí chtělo zvracet, okolo ní se pořád motá takový jouda s kilem mejkupu na obličeji a k tomu tam pobíhá smečka hochů, kteří se ztratili při natáčení gay soft porna. Vůbec mě nezajímalo, co se s hlavními hrdiny stane, hrdinka je pitomá a nesympatická k tomu, a to je u romace, která je určena hlavně pro ženy, dost problém. Pořád jsem si představovala, co by udělal takový Spike, kdyby se tam nějakým řízením osudu objevil. Aspoň by tam byl pro nás dámy nějaký pěkný chlap, protože Robert Pattinson a spol. jsou leda k pláči.