Modřiny (2020)

Kouk jsem na to hlavně kvůli Valentině Ševčenko. Fight scény byly super, ale jinak je to celkem nuda.  Pokud nejste vyloženě fanda ženského MMA, tak o nic nepřijdete, pokud tenhle film vynecháte.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Tri hvezdy s odrenyma usima. Kdyby mi bylo 12, tak jsem asi nadsenej, tohle je opravdu spis pohadka pro deti.  Graficky pekny, Cumberbatch ma charisma a role Dr. Strange mu opravdu sedi. Pribeh nuda, zadna skutecna temnota ci horor se nekona. Ano, cekam od takovych filmu vice hruzy a temnoty, uz mi koneckoncu neni tech 12. Tenhle flick je zbozi urcene k jednorazove spotrebe a hodinu pote, co jej zkonzumujete, uz na nej zapomenete.

Seveřan (2022)

Tak jsem po vice nez dvou letech vyrazil do kina. Ultra mega testosteronovej narez. Byl jsem prekvapenej, ze tam nenarvali multikulti agendu a ze chybeli negrove a podobna nevhodna havet (sic!). Skarsgård naprosto skvelej, Taylor-Joy je mu vice nez dobrou partnerkou. Rad se na toto podivam znovu.

Prokletí (2021)

Jak to ta Kelly Reilly dělá, že ve 44 letech vypadá tak skvěle? Scéna, kde se na začátku myje, mě odpálila...

Vikingové II (2008)

Na to, že se jedná o televizní flick, tak překvapivě dobré. Solidní 3.5 hvězdy.

Black Mountain Side (2014)

Nízkorozpočtovej film, kterej sice nemá fancy triky a CGI, ale jeho civilnost a syrovost prostředí jen zesilují postupně narůstající napětí diváka a pozvolnou gradaci. Narozdíl od jiných recenzentů se nedomnívám, že to, že se v první půlce filmu "nic neděje" je na škodu. Ba naopak, seznámíme se s postavami a prostředím, zjistíme co dělají a po krůčkách se přibližujeme k části, kdy věci vezmou více než zajímavý obrat.

Paroží (2021)

Libová depresárna se špičkově udělaným wendigo monstrem.

Válka zítřka (2021)

Začnu tím, co je hodně špatný: Hollywodský židi přišli s další woke sračkou, aby diváka dále programovali kulurně bolševickym svinstvem. Ano, hemží se to tu barevnejma, a ženskejma, a všichni jsou odvážný, silný, velitelé, vědci s titulama a tak obecně prostě všechno říděj a bez nich by vše šlo do kelu. White man hraje druhý housle. Nic proti ženám, ale pozorný čtenář chápe na co narážim. Chris Pratt je prkennej jak plovoucí podlaha a tak nějak mu ty jeho emoce nevěřim, za mě šatnej casting. Co je hodně dobrý: Akce, akce, akce. Vizuály. Boží CGI. Celkově to odsejpá, žádný nudný okamžiky, jen teda nějaký ty usoplený, ale dá se to přežít. Dále ultra cool děda v podání J. K. Simmonse. Namakanej akční dědek v životní formě a handsome sestřihem a vousem. Kurva tohle se povedlo, škoda že neměl víc prostoru. Trochu mi připomínal nařezanýho slepýho super dědka v podání Stephena Langa v Don't Breathe. Celkem tři hvězdy, víc nedám důvody jsou popsány výše. Představte si, kdyby se tohodle ujmula konzervativnější evropská produkce (např. skandinávská) se stejnym americkym rozpočtem. Z toho by byl blockbuster desetiletí.