Disturbia (2007)

Jedna hvězdička za atmosféru, tři hvězdičky za Shiu. Konec debaty :)

Ďábel nosí Pradu (2006)

Ďábel nosí Pradu je jako zfilmovaný módní časopis. Máme tu klasickou rubriku ,,Móda" (sposta krásných, krásně oblečených lidí pohromadě) ,,Proměna" (uťápnutá Andy a její transformace v kočku) ,,Napsáno životem" (Andrein krachující osobní život, který je nakonec zachráněn) i kratičký článek na téma ženské emancipace a místě ve společnosti (fantastická Meryl Streep a její Miranda.) Hezké. Ale stejně jako módní časopis po přečtení ztrácí veškerou hodnotu, i Devil wears Prada ve mě nezanechal nějaký hlubší dojem. Tenhle filmík nenese žádné sdělení, snad kromě ,,Holky, neměly byste se zajímat jen o módu. Budete hloupé a povrchní." Ale na tu záplavu hezkých oblečků, úsměvů Anne Hathaway a v neposlední řadě Andreina přítele se hezky kouká, tak dám *** a půl. :)

Hellsing (2006) (seriál)

Hlavní mínus vidím v animaci, která sice není špatná, nicméně poté, co člověk celou dobu kouká na seriál, se na ní dost těžko zvyká. V každém případě jde o akčnější, brutálnější a krvavější verzi původního Hellsinga, která se mnohem více drží komixu(což je fajn, na duel Lady Integral vs. Anderson jsem marně čekala celý třetí díl anime. Tuhle scénu mám zkrátka v oblibě:). Vzhledem k faktu, že jsem zatím u druhého dílu, není hodnocení definitivní, tak uvidíme uvidíme...

Transformers (2007)

Mno... Michael skutečně ví, co s penězi. Nadupaná letní akčňárna, u které si člověk sice moc nezapřemýšlí, zato se na ní moc pěkně kouká. Největší dojem na mě ale neudělaly ani tak triky, ani soundtrack(Vynikající, potěšila mě zejména účast Smashing Pumpkins) jako naprosto strhující Shia, ze kterého se klube jeden z nejnadějnějších herců budoucích let. Věřila jsem mu všechny ty hysterické záchvaty, vyděšené pohledy i ,,hrdinství", které na plátně předváděl a jsem si jistá, že o něm ještě hóóóóódně uslyšíme.

Van Helsing (2004)

Ach jo...Proč v poslední době ty upírské filmy dopadají tak zle? Ta jedna hvězdička je za Davida Wenhama. Sice mám sto chutí mu ji srazit za tu aférku s Morávkovou, ale asi mu to odpustím...

Kovboj Bebop: Lovec odměn (1998) (seriál)

Seriál, který mě naučil nebát se anime ani jazzové hudby. Neuvěřitelně zábavná záležitost od které je téměř nemožné se odtrhnout. Je to akční, vtipná a chytrá sci-fi s perfektním hudebním doprovodem a postavami, které vám velice rychle přirostou k srdci(o to víc pak bolí ten konec). Vidím to tak, že Spika Spiegela z nejvyšších příček mého osobního žebříčku jen tak někdo nesesadí. Tenhle mladík je zkrátka cool jako málokdo :)

Fido (2006)

Docela dost ujetá komedie, kde se děti ve škole učí, jak efektivně zneškodnit nemrtvého protivníka, těhotná domácí puťka s ledovým výrazem Trinity šesti ranami z revolveru dorazí desetiletého chlapečka a kde v nouzi největší přijde na pomoc nekrofilní soused... nenapadá mě jiný výraz, než: hukot. Krásná stylizace do padesátých let, krásná Carrie-Anne a slušná porce morbidní legrace.

Marie Antoinetta (2006)

Krásné, krásné! Nemám ráda historická dramata, ve kterých se hází významnými daty, významnými pohledy, významnými postavami a tak vůbec... Díky bohu, že to tak nedopadlo. Bylo to lehké, hravé a příjemně lidské. Velké plus za skvělý hudební doprovod.

Zkrocená hora (2005)

Po prvním shlédnutí za tři, po druhém za pět. Netradiční milostný příběh s výbornou režií a skvělými herci(kamerou, hudbou..technicky je to prostě DOBRÉ!). Kromě Gyllenhaala a Ledgera musím vyzdvihnout i výkon Michele Williams. Její reakce podváděné manželky, která to má o to těžší, že jí manžel podvádí s mužem, byla perfektní a stoprocentně uvěřitelná. Nemyslím si, že síla Zkrocené hory je v tom, že hlavní dvojice není v klasickém složení muž+ žena, na což není diváctvo moc zvyklé. Heterosexuální vztah by v hlavní roli pravděpodobně nefungoval vůbec, protože v tomto případě musí hrdinové řešit mnohem těžší věci, než jen to, jak svůj vztah utajit před manželkami... Tyhle problémy by tam vůbec nebyly a už by to byl úplně jiný příběh. Troufám si říci, že Zkrocená hora je jeden z nejlepších romantických filmů, co jsem zatím viděla; o takové chemii, jako mezi sebou mají Ennis a Jack by si mohla valná většina romantických snímků nechat jen zdát.

24 hodin (2001) (seriál)

Až natočí sedmou řadu, můžou to vydávat na dvd jako ,,Týden Jacka Bauera" :-)