24 hodin

Ukázka z filmu
USA, (2001–2010), 140 h 48 min (Minutáž: 44 min)

Hudba:

Sean Callery

Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, Carlos Bernard, Elisha Cuthbert, James Morrison, Sarah Clarke, Leslie Hope, Sarah Wynter, Xander Berkeley (více)

Série(8) / Epizody(192)

Seriál 24 hodin se odehrává v reálném čase jednoho dne. Každá epizoda pokrývá časový úsek jedné hodiny, takže se celý příběh, rozdělený do čtyřiadvaceti dílů, odehraje během jednoho jediného dne. Za tuto dobu se protiteroristický agent Jack Bauer z losangeleského Protiteroristického oddělení (PTO, angl. CTU - Counter Terrorist Unit) vždy snaží předejít nějaké katastrofě s globálními politickými následky, osvobodit rukojmí a zachránit své nejbližší. (oficiální text distributora)

Ukázka z filmu

Renton

Creator: Joel Surnow, Robert Cochran .. Rozporuplné a zbytečně poškozené lživou reklamou! Taková Elisha Cuthbert v druhé sérii byla zcela zbytečná a její linie jednoduše trapná. Některé zvraty působí dost nevěrohodně a nadlidsky. Jedno klišé na každý stodvacátý krok či deset kilometru jízdy autem/vrtulníkem Naproti tomu stojí poměrně propracované scénáře, poutavě zvolená originální forma, výborně budované napětí, vážné hrozby a hrdinský boj protiteroristické jednotky v jejímž čele stojí neohrožený Jack Bauer. .. Nebudu nic zapírat, dobrodružství tohoto agenta mne skutečně chytla a nedovolila vynechat byť jen jedinou hodinu z náročného dne, který jsem s ním prožil už třikrát. Čtyř hvězdičkové hodnocení hovoří určitě za své. Rád bych jen dodal, že není zcela čisté v tom kladném slova smyslu, i přes několik aspektů které mi hodně vadily. 85%. ()

Spooner

Pozor vyskytují se SPOILERY!! 1. SÉRIE: Po dlouhé době seriál,který mě opravdu zaujal. Vynikající atmosféra,herecké výkony a dějové zvraty,které byly většinou šokující. Seriál nasadil hned na začátku zběsilé tempo a tomu vydrželo až do konce. Poslední díl byl sám o sobě vynikající a takovou menší třesničkou na dortu. 90% 2. SÉRIE : Úspěch 1. série byl velký, a proto na sebe nenechala 2. řada dlouho čekat. A jako každé pokračování i sem se přidalo více akce a více zvratů. Ty už ovšem v této sérii nebyly tak šokující a většinou se daly čekat. Herecké výkony taky nebyly zdaleka vyrovnané jako v 1. sérii. Někdo hrál stejně dobře ( Sutherland, Bernard),jiní už mi začali pít krev(bohužel Elisha). 2. série chtěla být akčnější,napínavější, no prostě lepší,ale dle mého se jí to moc nevyvedlo. Pro mě nejslabší série 70% 3. SÉRIE : Už jsem si myslel,že 24 dochází dech,ale to jsem se pletl a tato série mě opravdu odzbrojila. Objevilo se zde několik nových zajímavých postav (Chase, Wayne) a atmosféra se dala opět krájet. Zvraty byly opět překvapivé a některé scény opravdu mrazivé (odchod Ryana,Sherry a Niny).Slabší postavy ustoupily do pozadí(Kim) a silnější do popředí (Tony a Michele),no prostě mě tato série dostala stejně jako 1. a vlastně ještě víc. K tomu všemu si ještě můžeme připočíst vynikající konec,který mohl tuto sérii definitivně ukončit. 100% 4. SÉRIE: Seriál je čím dál akčnější a zde se mu to narozdíl od 2.řady již začíná dařit. Konec 3. série byl vcelku uzavřený a proto muselo nastoupit velké množství nových postav, z nichž bylo jen minimum zajímavých (Edgar,Curtis,rodina Araz+vynikající záporák Marwan). To je ovšem snad jediná vetší výtka, kterou bych k této sérii měl. Seriál má totiž od začátku tempo a stále si drží svou nezaměnitelnou atmosféru (i když od jedničky se nějaký o nějaký ten kus dál dostala). Některé epizody byly téměř bezchybné (epizoda v továrně a přepadení konzulátu). Ke konci už sice trochu dech ztrácela, ale i tak to byl další povedený kousek do této již vynikající série 90% 5.SÉRIE: 24 se definitivně proměnila v nářezovou akční jízdu a já nestačim zírat! Zvraty v dějích přijdou již od prvního dílu a zvednou ze židle nejednoho fanouška seriálu. Akce je vynikající. Jack se vrací ve velkém stylu a dokazuje, že má stále čím překvapovat.Děj a hlavní teroristické hrozby jsou už vlastně takovým smícháním předchozích řad, ale komu to vadí, když je to natočeno tak výborně.Pro mě jednoznačný důkaz toho, že na tento seriál prostě nikdo nemá a že Jack je prostě génius!! 90% a už slintám a čekám na 6. sérii. 6. SÉRIE: Tak na tento bombastický začátek nestačil ani vynikající začátek 5. dne. Teroristé plní své hrozby, mrtví se počítají na deseti tisíce,výslech Jackova bratra a později i atentát na prezidenta. Začátek byl prostě bomba a vypadalo to na bezkonkurenčně nejlepší sezónu. Pak se to ale zhoršilo. Děj se začal krapet natahovat, akce nebyla už tak strhující, tempo bylo pomalé.Ke konci se to naštěstí už zase začalo zlepšovat, i když si myslím že linie Jack vs. Cheng a Philip mohla být ještě trochu lepší, stejně jako finále. Naštěstí jsou zde ale herci a nové postavy, které zachraňují co se dá. Kiefera zmiňovat snad ani nemusím, ale z nových postav bych rád vyzdvihnul Petera MacNicola a Powerse Boothe. Taky mě potěšila postava Mikea Doylea, kterej by mohl být náhradou za Tonyho Almeidu. Nakonec to tedy není nejlepší série, ale "jenom" další výborná v řadě. 80% 7. série: 80% 8. série: Hlavně za velmi důstojné zakončení celého seriálu 85% () (méně) (více)

Jinny

Když si představím, co by s tímhle potenciálem udělal někdo, kdo má rád Tarantina... Skryté poselství o tom, že emancipovaná ženská (Nina, Sherry Palmerová) je mrcha a kladná je jenom blbá hodná paní Bauerová a že cizinec=terorista přesvědčí, že druhá bomba typu Akta X se nekoná. CO NA TOM TŘI SCÉNÁRISTI PSALI PŮL ROKU? ()

Satan

Jsou 3 způsoby smrti teroristy. První dva jsou Jack Bauer a třetí je infarkt, když zjistí, že k nim Jack Bauer jede. || Kdyby Jack Bauer byl v místnosti s Hitlerem, Stalinem a Ninou a mel v pistoli 2 náboje tak střelí Ninu. Dvakrát. || Profesor Charles z X - menů se jednou pokusil přečíst Jackovu mysl. Od té doby sedí na vozíku. || Když Kim ztratila panenství, Jack ho našel a vrátil ho zpátky. || Kdyby byl Jack gay, jmenoval by se Chuck Norris. || Jack hrál ruskou ruletu s plně nabitou zbraní a vyhrál. || Jackova rodina mu jednou udělala na narozeniny překvapení. Jednou. || Dr. House jednou řekl, že je lepší než Jack. Od té doby nosí hůl. || Jack byl na Marsu, proto tam není žádný život. || Jack měl sex se ženou po telefonu a ona otěhotněla! 24 hodin - seriál, který se mnohými označuje za jednoho z prvních zástupců moderní americké seriálové tvorby. Časové omezení seriálu je vítaným zpestřením a i když je to postupem času značně vyumělkovaná a vykonstruovaná záležitost, ty oči od obrazovky zkrátka nelze odtrhnout. Jack Bauer, kolem něhož se celý seriál točí a je jeho ústřední postavou, je totiž übermacho numero uno, lidský terminátor, kurevsky nasraný agent, kterého nic a nikdo nezastaví, aby splnil svůj primární úkol. Pokud máte v plánu dívat se od začátku, buďte trpěliví. První série je pouze lehký nadprůměr, který obsahuje značnou dávku klišé, ale s každou řadou přichází nová hrozba, nové zvraty, nová úmrtí...Pro leckoho nudný koncept s jasnou pointou již od začátku, pro mě zatraceně dobře natočený akční high-tech thriller, jejiž chyby nejsou na ráně díky charismatu Kiefera Sutherlanda a ďábelskému tempu jednotlivých dílů. V tomto směru je totiž nesmírně důležitý jakýsi nadhled či benevolence, protože jednak seriál z původního časového vyhraničení trochu vybočuje (každý díl má asi všehovšudy 40 minut) a na druhou stranu si tvůrci časovým omezením tak trochu podkopli nohy (ti větší skeptici zkrátka nepřekousnou, že v každém díle je posledních deset minut těch nejzajímavějších a posledních sekund šokantních kvůli cliffhangeru a každá řada má pár vedlejších dějových linek, aby se zkrátka seriál natáhnul na oněch 24 hodin, ale já se mezi ně neřadím). Nad tímto vším, stejně jako nad faktem, že být v neustálé akci a psychickém vypětí celý den je prostě zhola nemožné, se je potřeba povznést. Jestli tohle uděláte, nebudete toho litovat a budete se oblizovat nad všemi těmi zvraty a vypjatými situacemi stejně jako já. P.S.: Kieferův pláč a gesto zmaru je snad to nejdojemnější, co jsem kdy viděl. Asi jsem slaboch, vždycky se rozpláču s ním. K aktuálně dosledované osmé sérii (bacha - SPOILERY!): Ploché vysvětlení, situace, zvraty a charaktery už nejsou tak markantní, jako v sedmičce, ale stále tu nějaká pachuť v ústech zůstala. Každopádně od popravy Hassana nabrala poslední řada neskutečný drajv podobný dílům někde z 3-4 let zpátky. Čili posledních 10 dílů určitě patřilo k těm lepším, co jsme v seriálu viděli. Z Jacka se nám stává uprchlík a vyhnanec...do puntíku tak dotáhnul svou postavu definovanou jakožto tragického hrdinu. V této chvíli nevím, zda-li se hodí nějaké pokračování v podobě filmu. Možná za pár let, uvidíme. 1. série = 85% | 2. série = 90% | 3. série = 90% | 4. série = 95% | 5. série = 100% | 6. série = 85% | 7. série = 70% | 8. série = 80% () (méně) (více)

igi B.

Baže, hodina zde má 42 minut a Agent B. za celej ten boží den nemusí ani jednou na WC... :--} . . . Zato řeší srdceryvně různé ty přirozeně všední každodenní atentáty, atomové bomby, jedovaté plyny, politické spiklence, teroristy, vlastizrádce, všelijaké možné triky a intriky a tak a vůbec atdetc... Prostě A-m-e-r-i-k-a néé(?!)... A k tomu všemu ještě stíhá různé stíhy a temné stránky svého ega, o rodinných trampotách ani nemluvě... Hu! :-o . . . Toť vskutku (b)re(pt)alita hodna serriálového stáda všeho světa i okolku. A všechno to je rutinně vyráběno, bez špetky charisma či nadhledu, hra na realitu a kdoví co... Neviděl jsem (krom >prvnodenní< série, kterou jsem byl ochoten vnímat jako jakési >nóvum< a těch 24 dílů napětí a vaty jsem nějak protrpěl) všechny díly všech zatím na Nově uváděných sérií a je mi to fuk. Škoda totiž všech těch zbytečných >hodin< života... - - - P.S. Jak tak koukám, zdější fanoušci pomateně snaží se stádo přesvědčit o tom, že jednotlivé díly mají mít 60 minut! Přání otcem - myšlenky(?)... Hovno děcka, hovno... :-/ . . . Více když tak na IMDb, jak jinak, že... - - - - - (Poprvé viděno s prvním dílem tenkrát na tv Nova, postupně odhlíženo s prohlubující se nudou a pocity promarněného času, komentář zde jako marně mnohý - 6.10.2008) ()

• Jména tří zemí na středním východě, které jsou ve druhé sérii údajně zodpovědné za pokus o bombový atentát, nejsou nikdy odhalena. (L_O_U_S)
  • Jennifer Aniston a Ben Stiller projevili zájem o účinkování v seriálu. Byly však odmítnuti s tím, že jsou příliš známí a diváci by sledovaly spíše herce než postavy a odvádělo by je to od děje. (Narcis)
  • Na konci poslední, osmé řady seriálu ukazují hodiny namísto plynoucího času třísekundový odpočet. (L_O_U_S)

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

09.09.2021

Tento týden se objevily zprávy, že producenti, televize Fox a zřejmě i Kiefer Sutherland jednají o možnosti oživení dnes již kultovního akčního seriálu 24 hodin. Veškerá jednání jsou údajně teprve v… (více)

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí

09.07.2016

Jack Bauer konečně ve filmu?

Jack Bauer konečně ve filmu?

02.09.2014

O filmovém pokračování seriálu 24 hodin se mluví řadu let. Hodně se o něm spekulovalo především po osmé sérii, která v roce 2010 seriál zakončila, nakonec se ale nikdy nedostal z plánovacích fází.… (více)