• Krátkometrážní

Ucho (1970)

Čemu dát těch 5*, když ne tomuhle filmu!? První hvězdu za obrovskou odvahu to natočit. Druhou za atmosféru celého filmu, kdy byly strach a bezmoc téměř hmatatelné. Třetí hvězda za Jiřinu, i když jako manželku bych ji zabila už u těch vrátek. Čtvrtá hvězda je za Radka Brzobohatého, který to zahrál opravdu přesvědčivě. A pátou hvězdu dávám, protože chci a protože se mi tenhle film opravdu líbil.

Un homme de tętes (1898)

Dýchá z toho taková jiná doba, trochu sentimentu a roztomilosti. Výborný trik s černým pytlem na hlavě:-)

Tune for Two (2011)

To, že si spolu zabroukáme, neznamená, že tě nezabiju. Ale aspoň to zkusil...

The Black Hole (2008)

Co napadne člověka jako první, když má takovéhle možnosti - jak co ukrást.

Thanks, Smokey! (2011)

Příjemně perverzní změna oproti jiným krátkometrážním filmům.

O zlaté rybce (1951)

Werichův hlas hladí po duši a dal by se poslouchat každý večer před spaním. Myslím, že tady šlo o něco jiného, než je ilustrace, propracovanost, dialogy, logika (hovězí holoubátko??), takže každý ať si z toho odnese, co chce.

Bez cíle (2012) (amatérský film)

Tak trochu Blair Witch s brněnským přízvukem! Dvě hvězdy za snahu a celkem dobré záběry v noci. P:S: ty 4* dal který z herců?:-)

Babička (1970)

Oceňuji nápad zasadit si a nechat vyrůst babičku. Jinak ale neumím najít v Lynchovi tu hloubku a genialitu, se kterou tu všichni operují. Ne každý autor je pro každého a já se v Lynchovi prostě nenašla.

Abeceda (1969) (studentský film)

Neberu Lynchovi jeho bezmeznou genialitu, ale neumím ji tak nějak najít zrovna v Abecedě.

Moje levá noha (1989)

Je zvláštní, že i když je to třetí film s podobnou tématikou, který jsem v poslední době viděla, ani jednou mi nebylo hlavního hrdiny líto. Proč? Ať už to byl Philippe, Jean-Dominique nebo teď Christy, šlo o neuvěřitelný lidský příběh naplněný humorem, láskou, sílou...ale ne lítostí. A to se mi na těchto filmech líbilo - neútočily prvoplánově na divákovy city. Možná to bylo i tím, že nešlo o americké velkodojáky (no dobrá, u Skafandru tak trochu ano...).