• Krátkometrážní

Spalující touha (1999)

Žádný Kubrickův film, který jsem dosud viděla, mě nezklamal. Možná proto jsem od EWS čekala víc, než jsem nakonec dostala. Snad k tomu přispěla má antipatie ke Cruisovi, charakter Nicoliny role nebo vražedná stopáž, nevím. Každopádně jsem film několikrát zastavila, což by se mi u dobrého filmu stát nemělo.

Umělec (2011)

Nepamatuju se na film, u kterého bych se od začátku do konce usmívala tak jako tady. Až neuvěřitelně jsem si užila to, že šlo o němý film - užívala jsem si všechnu tu mimiku, gesta, tanec. The Artist byl pro mě tak jiný, že už nikdy nebudu tvrdit, že chlap s knírkem nemůže být sexy, že film s Goodmanem nemůže být koukatelný a že všechno důležité se musí vyjádřit slovy.

Annie Hallová (1977)

Mé první setkání s tímhle rachitickým intelektuálem - no a co k tomu napsat? Bylo to velice upovídané, intelektuální, místy trhlé a místy dost pravdivé. Přiznám se, že někdy to na mě bylo moc, ale na druhou stranu je to jeden z mála filmů, které bych si asi pustila znovu.

Zkrocená hora (2005)

Ocenila jsem tenhle film jako příjemnou kulisu v kuchyni, ale podruhé už bych si jej nepustila. Ne kvůli "kontroverznímu" tématu, ale pro mě byl prostě takový neslaný nemastný. Souhlasím s názorem, že nebýt film o spojení dvou mužů, vypadalo by hodnocení úplně jinak!! Protože když si odmyslím právě ty dva, zbude mi jen krásná příroda a zdlouhavé story o (ne)naplněné lásce.

Skafandr a motýl (2007)

Nemůžu říct, že by to u mě byla láska na první pohled. Dokonce se přiznám, že prvních asi 35 minut jsem se nudila. Až postupně a pomalu si mě začal film spolu s Jean-Dominiquem získávat. Napsat, že je to krásný film je asi málo, takže raději doporučím podívat se a udělat si vlastní obrázek.

Osvícení (1980)

Pět tady ódu na brilantní herecké výkony by bylo jako nosit dříví do filmového lesa. Jack sice nasadil výraz šílence, ale musím říct, že Wendy mu svými výrazy zdatně sekundovala. Během posledních asi 15 minut jsem málem přišla o všechny prsty, jak jsem je nervózně okusovala, což se mi u filmu stává málokdy. Šílený film s šílenými záběry plný šílených postav.

Pád (1999)

Tohle nemůžu hodnotit, protože jsem to vypnula po 3 a půl minutách. Nelíbila se mi animace ani hudba...asi jsem na to nebyla správně naladěná.

Zvrácený (2002)

Když jsem si přečetla název filmu a pod ním stručný děj, napadlo mě, že se v úvodu odbyde nějaké to znásilnění a následně si hlavní hrdinové pachatele najdou a budou se zvráceně mstít. Pokud nepočítám rozmlácený obličej v Rectu, tak se ve filmu nejednalo o pomstu. Až když jsem se dočetla, že se jedná o zpackaný český překlad a že se film v originále jmenuje Nezvratitelný, tak mi to všechno do sebe zapadlo. Celá zápletka není vlastně ničím zvláštní - dva se mají rádi, jdou spolu na večírek, on se sjede, ona jde domů sama a po cestě ji znásilní. Je tedy jasné, že film vsadil spíš na obsazení a způsob, jakým je natočený. Obsazení vyšlo, všichni včetně toho dobytka v podchodu to zahráli výborně. Velmi se mi líbila scéna ke konci, kdy se Alex a Marcus probudí doma v posteli. Celých těch několik minut je tak intimních (a to ne nahotou!!), přičemž si myslím, že obrovskou zásluhu na tom má fakt, že ti dva spolu skutečně žijí. Nejsem si jistá, jestli by dva cizí lidi vytvořili takovou intimitu, takovou důvěru a atmosféru. Nádhera. Jinak ale musím připustit, že film byl pro mě prostě průměrný. Z kamery se mi točila hlava a od scény znásilnění jsem taky čekala víc. Uznávám, že to bylo něco odporného, ale po tom všem, co jsem si o tom přečetla, jsem prostě čekala víc.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Asi jsem ještě pod vlivem Úsvitu, ale tenhle díl se mi jevil takový nějaký...takový spíš nijaký. Vyskytly se vtipné hlášky a celkem to mělo i děj, ale bylo vidět, že to nejlepší ze sebe už Doba ledová vydala. Takže 3* z nostalgie, ale příště bych byla nekompromisní.

Deus Irae (2010)

Plně souhlasím s tím, že některá řešení jsou efektnější a rychlejší, než chodit a rok ze slečny někoho nebo něco vymítat. Ale tohle mi nepřišlo ve výsledku jako horor, ale jako parodie. A ještě ne úplně povedená.