• Krátkometrážní

Pomsta kameramana (1912)

Nikdy by mě nenapadlo, jak zajímavé může být story o nevěře brouků. Ani se mi nechtělo věřit, když jsem se podívala na rok provedení. Oceňuju jednoduché téma ukázané na broucích a s tím i související výběr zvířat. Ne každého by napadlo obsadit právě brouka, vážku, kobylku....Samozřejmě musím vyzdvihnout i provedení, které se opravdu povedlo.

Muž, který sázel stromy (1987)

Zajímavý a pro mě nový způsob animace umocněný uklidňujícím hlasem vypravěče. Ovšem v tomto příběhu obsah zcela zastínil formu, takže jsem jen se zavřenýma očima poslouchala příběh muže, který sázel stromy. Příběh krásný, plný zajímavých detailů, které tomu dodaly to "něco", čím vás film buď zaujme nebo ne.

O milionáři, který ukradl slunce (1948)

Jelikož znám onu Wolkerovu baladu, byla jsem zvědavá i na tenhle počin. Bohužel mě zpracování příliš nenadchlo a raději si ji příště zase přečtu, než abych se na ni podívala. To, že to bylo ponuré, by mi ani nevadilo, ono to k tomu tak nějak patří. Ani vlastně nevím, co přesně mi na animaci nesedělo, ale něco to bylo...a proto jen 3*.

Předčítač (2008)

Už po přečtení děje jsem byla přesvědčena o tom, že to bude více než dobrý film. A taky že byl - výborný příběh, skvělé obsazení, romantika, dilema....ale bohužel byly ve filmu momenty, díky kterým jsem nemohla dát víc než 3*. Nemůžu si pomoct, ale rušilo mě, že všichni Němci ve filmu natočeném o německých lidech čtou v Německu anglické texty. Knihy, názvy, dopisy...všechno napsáno v angličtině. Trochu nedomyšlené. Taky mi v některých chvílích neseděla časová osa, což se taky projevilo na hodnocení. Takhle zbabrat film, který má na víc....

Probudím se včera (2012)

Dopadlo to přesně, jak jsem si myslela - mám z tohoto filmu rozporuplné pocity. Na jedné straně jedna velká reklama - na Volkswagen, na Orbit, na nějaký energetický nápoj. K tomu ještě prvky sci-fi a přenos do minulosti, do současnosti a zase zpátky - to nemám ráda. Ale když si odmyslím začátek a konec filmu, skvěle jsem se bavila. Výborné obsazení, skvělé hlášky, dobře zvládnuté retro a několik opravdu dobrých perliček - Radovan, licokniga, Mádlův tanec na diskotéce,....Dala bych s chutí a ráda 4*, ale prostě mi nesedí ty cesty časem. Ale jinak doporučuju.

Dvojí život Veroniky (1991)

Tak jsem se pro jednou rozhodla dát prostor něčemu ne zcela komerčnímu, něčemu, co je (pro mě) jiné. A skončilo to tak, jak to skončilo - třemi hvězdami a mým nechápavým výrazem. Neříkám, že to byl špatný film, spíš jsem jej nepochopila. A to jsem na to měla všechny předpoklady - klid, prostor, čas. Celý film tak nějak plynul, plynul a plynul....až celý uplynul a nic se vlastně nestalo. Musím ale říct, že mě zaujala hudba, ty melodie, které se neustále opakovaly, ve mě vyvolávaly zvláštní až krásné pocity. Takže přece jen jsem si z filmu něco odnesla.

Helena (2012) (seriál)

Přestože je to další z naprosto zbytečně natočených seriálů, dávám 1* za občasný náznak vtipu. Nelíbí se mi napodobování amerických sitcomů a ještě když se je tvůrci snaží "vtipně" zasadit do prostředí české rodinky....Nelíbí se mi ani výběr herců a to včetně těch dětských. Jako úlet hodnotím pracoviště Heleny a všechny ty její kolegyně, z nichž některé se mi jako herečky vždycky líbily (zvlášť Issová si tímhle seriálem u mě snížila úroveň). Viděla jsem, zhodnotila a už to nechci nikdy vidět.

V Bruggách (2008)

Přestože nešlo o nijak originální zápletku, tak se mi na to dobře dívalo. Jednak mám slabost pro Ralpha Fiennese a jednak se to odehrávalo v nádherném prostředí. Velké plus patří i tomu, že i když šlo z části o americký film, převládlo v něm z velké části evropské klima. Zaujalo mě míchání stylů - černý humor, akčňák, romantika....pro mě mírně nadprůměrný film.

Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

Po shlédnutí jednoho dílu jsem se v duchu omluvila Big Brotheru, jak jsem jej tady setřela. Nikdy jsem neviděla (a doufám, že už ani neuvidím) takovou bandu naprosto zbytečných a vygumovaných exotů. V díle, který jsem shlédla, řešili celou dobu tři z exotů, kdo s kým chce být a proč s ním není. Do toho si občas hodili nějakou "líbačku" nebo po sobě lezli na lehátku. Moderátorka mě taky nijak neuchvátila, spíš naopak. Nedělala jsem si o téhle reality show žádné iluze, ale výsledek tedy předčil všechny má očekávání.

Román pro muže (2010)

Je to plné vulgárností a trapných scén, které nejsou hodny herců, jakými jsou Donutil a Vladyka. Je to postavené na tom, co (ne)ukáže Pauhofová. No a co? Věřím, že v české populaci je ještě stále dost trapných konzumentů takovéto pokleslé zábavy, kteří se u toho zasmějí. Pro ty, kteří ocení spíše posun české kinematografie "dopředu" a ne zpět k "90's" jsou určeny zase jiné filmy. A kouzlem dnešní demokratické doby je i to, že se nikdo nemusí čučet na film, který tak uráží jeho a jeho dobrý vkus. To by bylo tak všechno k tomu, že jde o pokleslou a trapnou zábavu. Podle mě je to celkem dobrý film, dobře zahraný, v nádherném prostředí a s celkem dobrou zápletkou. Líbí se mi, že i vedlejší roličky jsou zahrány jako by šlo o role hlavní (Budař) a že je tu i nástin toho, jak to tu u nás asi funguje ve fotbale, v politice. Holt jsem trapný konzument pokleslé zábavy :-)